Jump to content

Nokia 5800xm V40.0.005 Firmware|kinetic Scrolling

ysncn_

Recommended Posts

Nokia 5800 için beklenen firmware yayınlandı.

5800-V40.0.005-india-bangalore.jpg

scr000002.jpg

Yenilikler;

Dokunmatik ekran daha duyarlı,

Real Player Güncellemesi,

Nokia 5530 stili ana ekran,

Yeni Ikonlar; Online Paylaşım, Telefon Ayarları, Aksesuar Yapılandırması,

Mesaj yazarken ekranı yatay yaptığınız otomatik açılan QWERTY klavye,

Yeni alarm ekranı

Ovi Store ve Ovi Contacs yüklenmesi,

Online Paylaşım'ın Güncellenmesi4.3.09.34

Ve beklenen Kinetic scrolling...

http://www.youtube.com/watch?v=8aAeNMfvsqw&feature=player_embedded#

http://www.youtube.com/watch?v=N2-LDGgFcaA&feature=player_embedded#

Güzel bir sürüme benziyor tam olarak test edemedim ama kinetic scrolling o kadar da başarılı degil sadece liste halinde olan menu oğelerinde çalışıyor. iphone da her menude (tablo görünümü de dahil) çalışıyordu. buna da şükür diyeceğiz artık.

ev ekranı ise hala felaket. hiçbir şeyin yeri değişmiyor yada ben bulamadım. kısayollar ekranın dibinde kalmış ben onları yukarı taşımka istiyorum ama oyle bir özellik yok. birde widget koyduk demiyorlar mı adamı cileden çıkarıyorlar. bunuda sineye cekmemeiz lazım. zira ilk firmwarelerde hiçbir şey yoktu :) telefon yavaş yavaş takozluktan kurtuluyor. nokia n97 yapacağı yatırımın yarısını bu telefona yapsa çok fazla satardı bu telden.

gps performanslarını deneyemedim. v30 da gps baglanmıyordu. v31 sürümünde düzeltildi. gayet başarılı olmuştu. 3- 5 sn içinde uyduları buluyordu. şimdi ise ne durumdadır bilmiyorum inş değişmemiştir.

birde cagrı geldiginde ekran kilitli ise cevaplamak için bir slider çıkıyor. aynı slader alarm çalarkende beliriyor. kapatmak için yada cevaplamak için slider ı kaydırmak gerekiyor.

Telefonun bazı dil kodları için yeni sürümleri geç çıkabiliyor. Nemesis adlı programla kodu değiştirip güncellemeyi öyle yapabilirsin. Sonra eski koduna tekrar dönderirsn(ya da döndermezsin, keyfin bilir)

Ayrıntılı bilgiyi googledan aratırsan bulabilirsin başka forumlarda. Burda reklam olur diye link vermek istemedim.

Tamam dil kodundan sebep güncelleme bulmuyor, anladım sağolasın. Yalnız dil kodunu güncellemeden sonra herhalde bu telefonda değiştirmek sıkıntı oluyor. İnternetten bulduğum sonuç bu.

yanlış bulmuşsun, nasıl değiştirdiysen tak diye takrar eskisine döndürebiliyorsun. Hatta navi kodunu kullanırsan değiştirmek istemeyebilrsin, zira mokia maps sınırsız oluyor deniliyor. maxicep forumlarına bak detaylı bilgi için.

Navi kodunu verip guncellersen bir tema haricinde herhangi bir degisiklik olmadigi gibi garanti kapsamindanda cikiyor telefon.Ayrica navi sinirsiz olmuyor.Yani navi yapmaya degmez siz kodu degistirerek normal V40 software yukleyin derim.

Navi kodunu verip guncellersen bir tema haricinde herhangi bir degisiklik olmadigi gibi garanti kapsamindanda cikiyor telefon.Ayrica navi sinirsiz olmuyor.Yani navi yapmaya degmez siz kodu degistirerek normal V40 software yukleyin derim.

ARkadaşım, yanlış bilgilendirmeyelim insanları.

Madem garantiden çıkıyordu da neden kendileri de kodu değiştirip güncelleyip öyle verdiler arkadaşıma bundan önceki güncellemede?!!?

Neyse, güncellemeyi herhangi bir kod ile yap, navi, blue, red ,black farketmez(uygun kodlarla tabii), Güncellemden sonra da orjinal koduna geri döndür. Garantiyle de sorun olmaz böylece(garantiye kodu değişmiş gidip, garantiden gelen telefonlardan bahsediliyor forumlarda). Güncellemeyi yaptıktan sonra hardformat atmayı unutmayın telefona.

Hem yanlis bilgilendirmeyelim diyorsun hemde sonradan benim dediklerimi tasdik edercesine yaziyorsun.Evet tabiiki kodu degistirilmis bir telefonu servise gotururseniz garanti kapsamindan cikiyor.Bende bunu kastediyorum zaten.

Hem yanlis bilgilendirmeyelim diyorsun hemde sonradan benim dediklerimi tasdik edercesine yaziyorsun.Evet tabiiki kodu degistirilmis bir telefonu servise gotururseniz garanti kapsamindan cikiyor.Bende bunu kastediyorum zaten.

Çıkıp çıkmaması servisinden servisine değişiyor-ki bu salakça bişey:)

Diyorum ki kilitkodu değişmiş telefon garantiye gittiğinde geliyor(sorunu varsa tamir edilip geliyor yani.) Genelde sorun çıkarmıyorlar, dikkat ettiklerini dahi sanmıyorum.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...