Jump to content

Windows 11 Güncelleme Entegre Hatası

otvertka
 Share

Recommended Posts

Merhaba Arkadaşlar!

Ben microsoft' un sitesinden indiğim win11 iso dosyasına en son güncellemeyi entegre etmeye çalışıyorum ama hiç bir şekilde yapamadım (MSMG, Dism, CMD ve NTLİTE ile denedim) ama hep aynı hata.

Bilen arakdaşlar yardımcı olursa sevinirim şimdiden teşekkür ederim.

hata.png

otvertka, 15 dakika önce yazdı:

Merhaba Arkadaşlar!

Ben microsoft' un sitesinden indiğim win11 iso dosyasına en son güncellemeyi entegre etmeye çalışıyorum ama hiç bir şekilde yapamadım (MSMG, Dism, CMD ve NTLİTE ile denedim) ama hep aynı hata.

Bilen arakdaşlar yardımcı olursa sevinirim şimdiden teşekkür ederim.

Please register to see this content.

Windows 11 veya 10 farketmez. NTLite ile denedim yazmışsınız ama söyleyeyim yinede. NTLite güncelleme yerinden, çıkan güncellemelerden istediklerinizi seçip sıraya al diyerek ekleyebilirsiniz. Direkt indirme ve entegre işlemine izin vermiyor diye biliyorum ya da alışkanlık ettiğimden, ben hep böyle yapıyorum. Sıraya al deyip en son aşamada uygula dediğinizde, işlem tamamlanana kadar önünüze ara ara küçük kutucuk gelip bu işlem paraleldir, otomatik isterseniz premium kullanın diyor ama ben free kullanarak ve paralel olarak yapıyorum. Hiçbir sorun yaşamadım şimdiye kadar. Win10 veya 11  farketmez, mantık ve temel aynı... Yanlız belirtmek isterim, windows 11 ntlite ile düzenlendiğinde ve teslim en iyileştirme devre dışı bırakıldığında sistem kurulum sonrası güncelleme almıyor, almaz. :) :) Saygılarımla...

• Like 1

Hocam sağolun cevap için. Evet ntlite guncellemeyi entegre ediyor (en azından başarıyla sonuçlanmıştır diyor) ama ıso yu sanalda denediğim zaman o güncellemeyi tekrar inidirip kuruyor. Aslında en sağlamı CMD ile yapılan ama hep hata veriyor. Yanlış bir şey yapıyorum ama bulamadım.

otvertka, 5 dakika önce yazdı:

Hocam sağolun cevap için. Evet ntlite guncellemeyi entegre ediyor (en azından başarıyla sonuçlanmıştır diyor) ama ıso yu sanalda denediğim zaman o güncellemeyi tekrar inidirip kuruyor. Aslında en sağlamı CMD ile yapılan ama hep hata veriyor. Yanlış bir şey yapıyorum ama bulamadım.

Bazı güncelleştirmeler, entegreden sonra tekrar çıkıyor ama bunu sorun etmenize gerek yok çünkü entegre edilen bir güncelleme çıktığında daha hızlı bitiriyor işini update. Örnek olarak 700 MB'ta yakın bir güncelleme entegre ettiyseniz. Normalde Windows ile yüklendiğinde, yeniden başlatmanızı ister ve öyle tamamlar. Ama NTlite ile önceden entegre ettiyseniz, yeniden başlatmanıza gerek kalmaz ve dakikalar içinde sisteminize başarıyla yüklenir.

Şahsen başıma geliyor ama benim gibi takıntılı biri bile sorun olarak algılamıyor dediğiniz olayı...

• Like 1