Jump to content

Reset Sorunu

hsn.pek

Recommended Posts

MERHABA ARKADAŞLAR PC DE 1-2 HAFTADAIR PC KENDİNE RESET ATIYOR WİNDOWS7 64BİT HOME PREMINUM (ALDIM) ORJİNAL VE LİSANSLI OLARAK YÜKLEDİM SORUN VAR AMA ÇÖZEMEDİM

BİLEŞENLER

GİGABYTE DSH4 790

OCZ BLADE 4GB 1066 MHZ RAM

AMD 7750 CPU

SAPHİRE 3850 1GB 256 BİT VGA

AERCOLL 480 WATT KASA (HIGH POVER GÜÇ KAYNAĞI)

CRATİVE SOUND BLASTER 24 BİT SES KARTI

EDİMAX WİRELESS ETHERNET KARTI

Her zaman korsan microsoft yazılımı kullanan biri olarak böyle bir sorunla hiç karşılaşmadım

Googlede arama yaparak birçok çözüme ulaşabilirsin ama benim anladığım kadarıyla bu sorun işlemcinin fazla ısınması sonucu oluyormuş fanı falan temizleyin vs gibi çözümler sunmuşlar sende everest vb.. bir pro ile işlemci ısına bir bak 55 derece üstü çoğu işlemci reset atıyormuş

sistem ağır geliyor olabilir pc ne kolay gelsin

CPU ISINMA SÖZ KONU OLAMAZ XILENCE FAN TAKTIM KASA SOĞUTMA ÇOK İYİ CPU FANI HARİCİDE 4 FAN VAR HDD BİLE FAN TAKILI KASANI SICAKLI ÖLÇERİ BAKTIĞIMDA GENEL 35 DERECEYİ HİÇ GEÇMİYOR Bİ PROGRAM VAR ONDAN ŞÜPHENLENİYORUM HATA VERİYOR AÇTIĞIM DA O AÇIKEN RESETİDE ATIYOR BİRAZ ÇALIŞTIKTAN SONRA ONU FARK ETTİM AIMP2 SON PROGRAMI ALAKASI OLURMU BİLMİYORUM WİNDOWS 7 ORJİNAL BOX KUTUSUNDA OEM DEĞİL KUTUYU İLK AÇAN VE KURAN BENİM DVD BEBİM SATIN ALINAN DVD JELETİNİ BİLE KENDİM AÇTIM

Reset'in çok sebebi olabilir.Öncelikle sorun yazılımsal mı donanımsal mı onu belirlemek lazım. Ben donanımsal olduğunu düşünüyorum. İhtimaller; ram, HDD, anakart.İlk önce bios güncellemesi (varsa), sonra fdısk-format-winXP Pro kurulum, internetten en güncel driverlerı indir kur. Düzelmezse donanım bileşenlerini çıkararak denemek lazım.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...