Jump to content

Wininstall & Repackager Yardım Başlığı

EKE58

Recommended Posts

Arkadaşlar bu başlık altında Wininstall ve Repackager ile ilgili sorunlarımızı paylaşalım.

Ben elimden geldiğince cevap vermeye yardım etmeye çalışacağım.

Eminim ki diğer arkadaşlarımız, üstatlarımız da konuya göz atıp bir nebze de olsa sorunlara çözüm önereceklerdir.

Sorun yardımcı olmaya çalışalım! diyerek bu konuyu başlatmak istiyorum.

Hadi hayırlı olsun.

ANLATIM | REPACKAGER

ARAÇLAR

InstallShield

Gom Player

Repackager

CCleaner

Repackager Anlatım

Katılımsız Klasör (InstallTips + 7z Sistemi =)

Video Süresi : 15.5 Dk

Video Boyutu : 27.7 Mb

Video Formatı : .Swf

:(:):hi:

İlk soru benden olsun. Ben Blackman12'nin videosunu izledim ama... Şimdi Repackager ile kayıt yaptığımızda kayıt edilen dosyalardan özellikle hangilerini silmemiz gerekir. (ninstall hariç.)

1.Programla alakasız dosyaları sileceksin.Mesela bende AVG var.AVG kalıntı bırakıyor orada Avg ile ilgili gördüğüm tüm dosyları Exclude ediyorum.Tabii tüm klasörlere tek tek bakman lazım.Bir süre sonra pratik oluyor zor değil.

2.Bir de Reg kayıtları var.Aynı şekilde programla alakasız gördüğün tüm girdileri sil.Özellikle CurrentVersion dalı altındaki Installer ve Uninstall adlı girdileri sil.

• 3 hafta sonra ...

Winstall oldukça yetenekli bir program ama ancak bazen insanı deli eden bazı sorunlar ortaya yinede çıkıyor.

Örneğin temiz bir sistemde kurulum görüntüsü alınıp oluşturulan paket başka bir sisteme kurulduğunda herşey sorunsuz kuruluyor ancak program o sistemde

çalıştırıldığında program çalışmak yerine sanki tekrar sıfırdan kurulum yapması gerekiyormuş gibi yeniden setup programını açmaya çalışıyor ama setup programı

artık o konumda bulunmadığı için işlem yarım kalıyor...

Winstall ile yakalanan bir kurulumda bir çok gereksiz noktayı ayıklamak gerekiyor ki bu tarz sorunlar oluşmasın..

Benim bir sorum olacak

Ben katılımsız program yapmayı bilmiyorum

Ve öğrenmek istiyorum

İlk önce nereden başlamam lazım sitede biraz araştırdım herkez bir sürü şey anlatmış

bunu hangisi en kolay olanı katılımsız program yaparken sıralamayı nasıl yapmamız lazım yani hangi programları kullanmamız lazım yardımcı olursan çok sevinirim

Repackager ile katılımsız program yaptım fakat bazı hatalar oluşuyor kısayolunu atarken müzik dosyası gibi atıyor ekle kaldırdan kaldır dedigimiz zaman cookies içinde data dosyasını kaldırmamız istiyor yoksa hata veriyor programı kaldırmıyor bu konuda detaylı anlatabilrimisin

Benim bir sorum olacak

Ben katılımsız program yapmayı bilmiyorum

Ve öğrenmek istiyorum

İlk önce nereden başlamam lazım sitede biraz araştırdım herkez bir sürü şey anlatmış

bunu hangisi en kolay olanı katılımsız program yaparken sıralamayı nasıl yapmamız lazım yani hangi programları kullanmamız lazım yardımcı olursan çok sevinirim

Hepsinin işe yaradığı yerler var.Mesela sadece autoitle yapabileceğin şeyler var.Yani hepsinin işe yaradığı bir nokta mutlak var.Benim önerim hepsini sabırla izleyip öğrenmen.Her yöntemi bil ki lazım olduğunda kullanabilesin.Ben şu an hemen hemen hepsini orta düzeyde biliyorum diyebilirim.Ama tercihim repackagar çünkü en iyi hizmeti sunan bence o.Kendine bir favori seç.Eğer sen de repackager kullanmak istiyorsan sitede anlatımlar var ama (kimse kusura bakmasın) bence yeterli değil.Bir anlatım yapmayı düşünüyorum ama bakalım...

Repackager ile katılımsız program yaptım fakat bazı hatalar oluşuyor kısayolunu atarken müzik dosyası gibi atıyor ekle kaldırdan kaldır dedigimiz zaman cookies içinde data dosyasını kaldırmamız istiyor yoksa hata veriyor programı kaldırmıyor bu konuda detaylı anlatabilrimisin

Tabii yazı dilinde anlaşılmaz oluyor bu sorunlar..Ben en iyisi bir anlatım yapayım.Siz de oradan bakın gerekirse aynı programı kendiniz katılımsız yapmaya çalışın.Ve şunu unutmayın repackager öyle bir şey ki inciğine cıncığına kadar incelemeniz gerek.

ismedigimiz bileşnleri kuruyor yeni sürümü rometo control e musi toolbar gibi ubnları kurmaması için smart intall maker Winstall Repackager bu programalarda sorun yaşadım bıktım artık yeni yöntem yaptım bu sefer bileşnleri akdlrıyor ama einamp hata veriyor işte kodlar

start /wait winamp556_full_emusic-7plus_tr-tr.exe /S /install=SFQDRA

taskkill.exe /F /IM winampa.exe

taskkill.exe /F /IM winamp.exe

taskkill.exe /F /IM eMusicClient.exe

"%ProgramFiles%\Winamp\eMusic\Uninst-eMusic-promotion.exe" /S

"%ProgramFiles%\Winamp Toolbar\uninstall.exe" /S

"%ProgramFiles%\Winamp Remote\uninstall.exe" /S

COPY "gen_msn7.dll" "%SYSTEMDRIVE%\PROGRAM FILES\WINAMP\Plugins" /Y

istemedigim bileşenleri siliyor ama nedne hata veriyor winamp anlamıyorum ?

Hepsinin işe yaradığı yerler var.Mesela sadece autoitle yapabileceğin şeyler var.Yani hepsinin işe yaradığı bir nokta mutlak var.Benim önerim hepsini sabırla izleyip öğrenmen.Her yöntemi bil ki lazım olduğunda kullanabilesin.Ben şu an hemen hemen hepsini orta düzeyde biliyorum diyebilirim.Ama tercihim repackagar çünkü en iyi hizmeti sunan bence o.Kendine bir favori seç.Eğer sen de repackager kullanmak istiyorsan sitede anlatımlar var ama (kimse kusura bakmasın) bence yeterli değil.Bir anlatım yapmayı düşünüyorum ama bakalım...

Evet senin özellikle bu dedğin yere katılıyorum

Ya sen güzel bir anlatım yaparsan süper olur

Bu arada yardıların için çok teşekkür ederim

ismedigimiz bileşnleri kuruyor yeni sürümü rometo control e musi toolbar gibi ubnları kurmaması için smart intall maker Winstall Repackager bu programalarda sorun yaşadım bıktım artık yeni yöntem yaptım bu sefer bileşnleri akdlrıyor ama einamp hata veriyor işte kodlar

start /wait winamp556_full_emusic-7plus_tr-tr.exe /S /install=SFQDRA

taskkill.exe /F /IM winampa.exe

taskkill.exe /F /IM winamp.exe

taskkill.exe /F /IM eMusicClient.exe

"%ProgramFiles%\Winamp\eMusic\Uninst-eMusic-promotion.exe" /S

"%ProgramFiles%\Winamp Toolbar\uninstall.exe" /S

"%ProgramFiles%\Winamp Remote\uninstall.exe" /S

COPY "gen_msn7.dll" "%SYSTEMDRIVE%\PROGRAM FILES\WINAMP\Plugins" /Y

istemedigim bileşenleri siliyor ama nedne hata veriyor winamp anlamıyorum ?

Bence kod işine hiç girme aga..Ben sana repackager ile bi winamp anlatımı yapayım.Oradan çek.

winn.jpg

kardes yaptım çalıştı ama şu ekran olayını geçiştiremedim yardımcı olaiblrimsin

Sildiğin reg girdileriyle veya dosyalarla ilgili olabilir mi?

Sildiğin şeyleri şöyle bir gözden geçir.Winampla ilgili sildiğin bir dosya veya bir reg girdisi gözünden kaçmış olabilir, bir kontrol etmeni öneririm.Videoya bağlı kalmayın yani.

kardes sildigim reg sadece unitallleri sildim çünkü kendi unistallalarıda oluyor kaldırrıken hata alıyorum amam videodaki gibi yaptım hata almadım

Sorun kalmadığına sevindim abi.

Hayırlı olsun =))

• 3 hafta sonra ...
Winstall oldukça yetenekli bir program ama ancak bazen insanı deli eden bazı sorunlar ortaya yinede çıkıyor.

Örneğin temiz bir sistemde kurulum görüntüsü alınıp oluşturulan paket başka bir sisteme kurulduğunda herşey sorunsuz kuruluyor ancak program o sistemde

çalıştırıldığında program çalışmak yerine sanki tekrar sıfırdan kurulum yapması gerekiyormuş gibi yeniden setup programını açmaya çalışıyor ama setup programı

artık o konumda bulunmadığı için işlem yarım kalıyor...

Winstall ile yakalanan bir kurulumda bir çok gereksiz noktayı ayıklamak gerekiyor ki bu tarz sorunlar oluşmasın..

aynı sorun bende oluyor ya..sinir oluyorum..bu sorunun cıkmaması icin ne yapmalıyım öneride bulunurmusunuz arkadaslar

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...