Jump to content

Masaüstü Pc üzerinde çift Ekran Kartı Kullanmak Istiyorum.

va7eyla
 Share

Recommended Posts

Shewki, 9 dakika önce yazdı:

Önce dediğim şekilde yapıp onboard kısmından bir şekilde görüntü alman lazım vga kablo ile. Zaten onboard üzerinden görüntü aldığın zaman 2 ekran kartın da aygıt yöneticisinde görünecek ve ikisi de aktif olacak. 

Onboard olarak bağlayıp görüntü aldıktan sonra, Harici bağlayıp, aktif görülmesi olabilir belki ama, o sadece aygıt yöneticisinde görülür. Önemli olan onboard bağlantı yapmadan görülmesi.

Dediğiniz bir çeşit kandırmaca oluyor, var gibi göstermek yani. onboard şekilde alınan görüntü, onboard olarak bağlı değilken olsaydı o zaman işe yarardı işte.

Yani belki çok extrem bişey istedim ama, benim şuanki pc ile yapılacak br şey değil anladığım kadarıyla. Sistemler gelişse de, bende ki gelişmiş değil.

Size zahmet verdim. Benim için uğraştınız o kadar. Emeğinize ve söylediklerinize saygı ve teşekkürler.

Saygılarımla...

• Like 1

• 1 ay sonra...

ir2b6mb.png

Hiç kimsenin söylediği ile olmadı ama denemeler yapa yapa, biosu sıfırlaya sıfırlaya.

Sonunda başardım...

Çift ekran kartı driveri yüklü, ikisini birden kullanıyorum, video denetleyicisi olarak Hd grapich, görüntü olarak nvida olanını kullanıyorum.

İki ekran kartıda bir işe yaramaz ama böylesi daha iyi oldu benim için. Tek kablo takılı halde denemeler gerçekleştirdim.

Onboard bağlantı hiçbir şekilde yapmadım. HDMI kablosu, harici ekran kartına bağlı. 

Saygılarımla...

bozart, 3 dakika önce yazdı:

Sizce neden çift ekran kartı var bir PC de ?

İkincisini bir amaç için koyuyorlar yoksa haricî bozulduğu zaman onbord dan idareten kullansınlar diyemi?

Ben o kısmını merak etmiyorum.

Tek bildiğim şey, elimde olan iki kartında yetersiz olduğu.

Bu şekilde yapıp, ikisini kullanabildim sonuçta.

Gerisi beni ilgilendirmiyor.

Nasıl yapıldığınında farkına vardım ama, bu konu hakkında ayrıntılı olarak yazmayacağım ilk defa.

Çift kullanmak bana yaradı açıkcası, PC Azda olsa kendine geldi, gerisi önemli değil.

That's It :) :)

Sızın yaptığıniz çokta önemli bir şey değil ki .

Bitcoin işi ile uğraşanlar nasıl ekmek yiyor 

Adamlar 15 veya 20 tane ekran kartı bağlayıp bu şekilde para kazananlar var. 

Şahsen çift monitörum olsa çift ekran kartı kullanırım😀

Edited by bozart

bozart, 6 dakika önce yazdı:

Sızın yaptığıniz çokta önemli bir şey değil ki .

Bitcoin işi ile uğraşanlar nasıl ekmek yiyor 

Adamlar 15 veya 20 tane ekran kartı bağlayıp bu şekilde para kazananlar var. 

Şahsen çift monitörum olsa çift ekran kartı kullanırım😀

Zaten şuan önemli bişey olarak görmediğiniz işlemi. Tek kablo (HDMI) ve harici karta takılı halde olması halini istesenizde yapamazsınız. Benim yaptığım işlemle 20 ekran kartı kullanmak arasında dağlar kadar fark var. 20 ekran kartı ve farklı monitörleri bağlamak kolay. Ben tek hdmi girişi ve harici girişe takılı haldeyken. İşlemcinin kartını bağımsız olarak etkinleştirdim. Yapmaya çalışsanızda yapamazsınız. Ekran kartı takılıyken, işlemcinin kartı devre dışı kalacaktır. Bazıları çözüm amaçlı bir şeyler yazdı çizdi ama onların dedikleri pcyi kandırmak oluyordu. Ben pcyi kandırmadan. hdmi ile bağlıyken işlemcinin kartını devreye aldım ve harici kart takılı iken. Hem windows updateden hem de aygıt yöneticisinden hd grapich yüklemesi çıktı. Saygılarımla...

• Like 1

va7eyla, 4 saat önce yazdı:

video denetleyicisi olarak Hd grapich, görüntü olarak nvida olanını kullanıyorum.

herhangi bir oyuna girip denedinizmi?? veya oyun esnasında hangi ekran kartını devreye girecek??? 
kuru kuru bu işlem in bir faydası yok  dedigim gibi adamlar çift ekran kartı eklemeleri olasılık bir arızaya karşıdır

• Like 1

bozart, 17 dakika önce yazdı:

herhangi bir oyuna girip denedinizmi?? veya oyun esnasında hangi ekran kartını devreye girecek??? 
kuru kuru bu işlem in bir faydası yok  dedigim gibi adamlar çift ekran kartı eklemeleri olasılık bir arızaya karşıdır

Please register to see this content.

İkisi birden aktif şuan...

Edited by va7eyla
  • Like 1

bozart, 12 saat önce yazdı:

o4ucqoy.png

• Like 1

Zaten normali iki ekran kartının da sistemde tanımlı olmasıdır. Onboard ve harici ekran kartı olması çok yaygın bir durum. Ancak uygulamaların çoğu aynı anda bir kartı kullanabilir. Arkadaşımız da BIOS unda veya başka bir yerdeki problemi çözerek yaşadığı sorunu ortadan kaldırmış sadece. Bu konuya yazanlar buna neden bu kadar şaşırıyor anlamıyorum ki.

Edited by PeterWilkinson
  • Like 1

PeterWilkinson, 42 dakika önce yazdı:

Zaten normali iki ekran kartının da sistemde tanımlı olmasıdır. Onboard ve harici ekran kartı olması çok yaygın bir durum. Ancak uygulamaların çoğu aynı anda bir kartı kullanabilir. Arkadaşımız da BIOS unda veya başka bir yerdeki problemi çözerek yaşadığı sorunu ortadan kaldırmış sadece. Bu konuya yazanlar buna neden bu kadar şaşırıyor anlamıyorum ki.

Onboard olarak hiçbir şekilde bağlantı yapmadan gerçekleştirdim. Harici karta bağlı gerçekleştirdim denemelerimi.

Sizin dediğiniz bu şekilde oluyorsa, normal denebilir.

PeterWilkinson, 42 dakika önce yazdı:

Ama daha önceden yorumunuzda yazdığınız gibi oluyor, olmayacak birşey olsa uğraşmazdım.

Bazı leptoplarda olduğunu gördüm masa üstünde neden olmasın dedim ve denemeler gerçekleştirdim...

Sonunda oldu.

Edited by va7eyla
  • Like 1