Jump to content

PeterWilkinson

Üye
 • Posts

  22
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

885 profile views

PeterWilkinson's Achievements

Explorer

Explorer (4/14)

 • Conversation Starter Rare
 • First Post Rare
 • Collaborator Rare
 • One Year In Rare
 • Dedicated Rare

Recent Badges

20

Reputation

 1. Oy kullanmak vatandaşlık görevidir. Evliliğinizi istemediğiniz bir iktidarla taçlandırmak ister misiniz? O gün 50 defa değişir, acele etmeyin derim.
 2. İyi ki bir antivirüs false positive vermiş de, belki günlerce emek harcanmış bir çalışmaya "saçma işler" diyebilecek güveni kendinizde bulabilmişsiniz. Programla ilgili bir şüpheniz varsa kanıtlarınızla ortaya çıkın, yoksa aklınıza estiği gibi insanları zan altında bırakamaz, verdiği emeklere "saçma" diyemezsiniz. Eleştiri yapacaksanız da bunun bir adabı var. Ben niye bu konu hakkında yazdım derseniz, haksızlığa göz yumacak bir insan değilim, atılan çamur temizlenmezse öylece kalır, gerçekleri ben veya birileri söylemek zorunda. Bu tür şirket adı altında geliştirilmeyen ücretsiz dijital imzası olmayan ve sistem üzerinde değişiklik yapan yazılımlarda false positive oranı çok yüksektir, emek verilip ücretsiz paylaşılan bir yazılım için de yüzlerce dolarlık dijital imza alınmasını bekleyemezsiniz.
 3. Bilgisayarı yeniden başlatmayı denediniz mi? Bu arada dalga geçmek amaçlı sormuyorum, deneyip denemediğinizi bilmediğimden. Bilgisayarlar ve yazılımlar mükemmel varlıklar değiller, ram leak olur, işlemci hesaplama hatası yapar, havadaki nem miktarı değişir voltajda dalgalanma olur, kod stackoverflowa girer, olur da olur yani ve birden Operayı kapatamazsınız. Sonra uyuyacak olduğunuz için en yakın çözümü unutur ve foruma yazmayı tercih edebilirsiniz (olamaz mı). Bazen yeniden başlatmak en büyük sorunları mucizevi şekilde düzeltir.
 4. Arkadaşlar şahsın biri şifreyi sürekli değiştirmeme rağmen modemime giriyor, evde Oppo-A91 diye cihazı olan birisi yok, bunun mac adresini aldım acaba şikayet etsek bir sonuç alabilir miyiz yoksa vakit kaybı mı olur. Ne halt yediği de belli değil internet hattımı kullanıp bir suç işlese başıma iş açacak.
 5. Resimdeki eski versiyonu arıyorum. Yeni versiyonu değil. İnternetten kaldırılmış. Arşivinde olan vardır mutlaka
 6. Siz şanslıymışsınız. Ben Vmwareda Windows başlatılıyor yazısını geçemedim. Virtualboxta ise kurduktan sonra xp logosu gelince açılışta mavi ekran veriyor, masaüstünü göremedim daha.
 7. İşlemci sattırmaktan başka bir amacı yok sözde stabilite sorunu yaşanmaması için ama gereksinimler atlanarak kurulum yapıldığında pratikte eski işlemcilerde bir sorun yaşandığını görmedim. Tabii isterlerse kernela gömülü bir kodla da kurulumu engelleyebilirlerdi Intel'in sözünden çıkamadıkları gibi kullanıcıları da karşılarına almaya cesaretleri yok hem ayranım dökülmesin hem su testisi kırılmasın. Yakında masaüstüne de uyarı koyacaklar işlemciniz desteklemiyor diye. Sadece psikolojik anlamda bir baskı söz konusu. Android uygulamaları için gerekli deniyor ama Android uygulamaları Windows 11 le siz açmadan aktif gelmiyor bile. Yani normal kullanımda sıkıntı yaratacak bir durum yok.
 8. @TR_by Merakımı mazur görün ama sistemde hızlı gizli sade diyor gizli ne demek biz tnctr üyelerine mi özel
 9. Merhaba bu konudaki çalışma Drivedaki hangi dosya? Ayrıca daha güncel bir XP çalışması var mı merak ediyorum. Ryzen 5 5600 makineye nostalji niyetine kuracağım
 10. Bu sorunu yaşayanlar denetim masası güç seçeneklerinden hızlı başlatmayı kapatmayı denesinler.
 11. İşletim sisteminiz nedir? Windows 10 da hiç driver problemi yaşamadım.
 12. Kablonuzu kontrol edin. Aynı sorun başıma geldi. Kabloda görünmeyen bir kesik varmış. Bakır bir kabloyla değiştirince hızım normale döndü.
 13. Modifiye bir sistem kurduysanız bu sorunla karşılaşmanız normal. Ayrıca mağazadan Windows Defender uygulamasını kurmayı deneyebilirsiniz.
×
×
 • Create New...