Jump to content
TNC-TR

sk8er_boi

Administrator
 • Content count

  11224
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  14

sk8er_boi last won the day on December 28 2017

sk8er_boi had the most liked content!

Community Reputation

836 Excellent

About sk8er_boi

İletişim Bilgileri

 • Steam
  teest

Profile Information

 • Male
 • Dalaran

Recent Profile Visitors

43187 profile views
 1. sk8er_boi

  Ssl Sertifikası Yardım

  Cloudflare kullanırsan sitene otomatik bir sertifika atanıyor. Ve https adresi üzerinden bağlanıyorsun. İlgili sertifikayı bizim sitemizde de görebilirsin. Cloudflare'ye üye olup konfigüre etmek oldukça basit. Eğer linux bir sunucun varsa letsencrypt de bedava sertifika veriyor. Yalnız 3 ayda bir yenilemek gerekiyor. Onu da sunucuya kurulan otomatik bir scriptle halledebiliyorsun.
 2. Cihazında wake on lan desteği var gibi gözüküyor. https://www.msi.com/faq/mb-2002.html
 3. Yeni trend React Native üzerine. Platform bağımsız olarak yazdığın kod bütün cihazlarda çalışıyor. https://facebook.github.io/react-native/
 4. Dünyada referandum veya politik seçimleri tamamen internetten yapan bir tek Estonya var diye biliyorum. Hiç bir hileye izin vermeyecek, tüm dünyanın kabul ettiği bir sistem olmadan bu tip bir sisteme geçmenin çok kötü sonuçları olabilir. Birincisi fişlenme. Herkesin kime oy verdiği çok kolay bir şekilde takip altına alınabilir. İkincisi, oy verme gününde yapılacak büyük bir siber saldırı, seçimi sekteye uğratabilir. Sistemler yavaşlayabilir. E-devlet ve çeşitli devlet kurumlarının yoğun olduğu günlerdeki çalışma performansını çok iyi biliyoruz. Sunucu ölçekleme ve optimizasyondan anlayan kimse yok sanırım yukarılarda... Sonuçların değiştirilebilmesiyle alakalı konuya hiç girmiyorum. Blockchain gibi teknolojiler ile bunların önüne geçecek sistemler çıkacaktır.
 5. sk8er_boi

  Internet üzerinden Uzak Dosya Paylaşım Portu

  Direkt olarak dosyalarına ulaşamazsın. Fakat uzak masaüstü ile tüm sürücülerine erişebilirsin. Bağlanırken ayarları resimdeki gibi yaparsan, bağlandığın bilgisayarın sürücülerine, aynı kendi bilgisayarının sürücülerine bağlandığın gibi Bilgisyarım altından bağlanıp görebilirsin. Veya teamviewer'in
 6. Kusura bakma, öyle bir zamanım yok. Senin de yok sanırım. O zaman para verip yazdıracaksın.
 7. sk8er_boi

  Wireless üzerinden Nasıl Ağ Kurarım

  DİKKAT: Konu Başlığını forum Kurallarına gore yeniden düzenleyiniz. Aksi halde cope tasınacaktır. Forum Kuralları - [ Madde 10-16 ]Konu düzenlenene kadar yazılan tüm iletiler silinecek, ileti yazanlar uyarı alacaktır.
 8. Yapılabilir ama baya büyük bir proje işi bu. Hem mevcut sitenin alt yapısında hem de ön tarafta çok fazla geliştirme istiyor. Kendin bu işe girişeceksen, biraz javascript ve google maps dokümantasyonlarını karıştırman gerekecek. Ayrıca seçilen parametrelere göre, dairelerin koordinatlarını sağlayan bir servis yazmak gerek.
 9. Böyle hazır proje istersen kimse yardımcı olmaz. Ne yaptın, ne yapın,yapamadın, problemin nedir doğru bir şekilde anlat.
 10. sk8er_boi

  Regeditdeki şüpheli Dosya

  Japonca oradaki metin. Çince olsaydı büyük sıkıntı Metni google'de veya translate ile çevirip ne olduğunu anlamaya çalışabilirsin.
 11. Tartışma içeren mesajları gizledim. İçeriğin gerekliliğini eleştirmek yerine daha yapıcı olalım lütfen.
 12. sk8er_boi

  Cırt Cırt Yapıştırmanın Sesi Nasıl Engellenir?

  Cırtcırt'ın cırt sesi çıkarmasını engellemenin yolu yok. Köpeğe havlama, yağmura yağma demek gibi bir şey bu. Kılıfı seven cırtına katlanır.
 13. TNCTRnin bu kadar sessiz sakin kalmasının sebebi nedir? Çocukluğumun sitesi bu duruma üzüldüm açıkçası. Elimden gelen birşey var ise yapayım ... Hayırlı günler.

 14. jQuery'nin post özelliğiyle iki formu ayrı ayrı gönderebilir ardından da javascript ile istediğin sayfaya yönlendirebilirsin. https://api.jquery.com/jquery.post/
 15. sk8er_boi

  Chrome Ve Klavye Sorunu

  DİKKAT: Konu Başlığını forum Kurallarına gore yeniden düzenleyiniz. Aksi halde cope tasınacaktır. Forum Kuralları - [ Madde 10-16 ]Konu düzenlenene kadar yazılan tüm iletiler silinecek, ileti yazanlar uyarı alacaktır.
×