Jump to content
TNC-TR

sk8er_boi

Administrator
 • Content count

  11198
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  13

sk8er_boi last won the day on October 5

sk8er_boi had the most liked content!

Community Reputation

793 Excellent

About sk8er_boi

 • Rank
  Rhonin

Profile Information

 • Male
 • Dalaran

İletişim Bilgileri

 • Steam
  teest

Recent Profile Visitors

41019 profile views
 1. Veritabanı Ip Adresi

  Bunun için birden fazla yol var. 1. Tek bir sunucu kurup, her kullanıcı için ayrı bir kullanıcı oluşturabilirsiniz. En mantıklı yol budur bence. 2. Birden fazla sql sunucusunu çalıştırmak. MsSql sunucusunun default portu 1443'tür. Fakat ayrı ayrı kurulumlar yapıp, her birine farklı portlar tanımayabilirsiniz. Her kullanıcıya da bu port üzerinden bağlanmasını söyleyebilirsiniz.
 2. Veritabanı Ip Adresi

  Bu saydıklarının hepsi kendi başına birer programdır. Farklı porttan çalışacak şekilde ayarlanabilirler. Buradaki sıkıntı performans sıkıntısı olacaktır. Aynı disk üzerinde birden çok veritabanı bulunması performansı oldukça düşürür.
 3. Google Chrome Web Store Mağazası

  Google web store dışından uygulama yüklenemiyor artık.
 4. 3 aydan eski konular düzenlemeye otomatik olarak kapanıyor. Konuyu raporlayarak başlığın değiştirilmesini talep edeblirsiniz.
 5. Torrent streaming ve chromecast/dlna cihazlarına cast desteği çok az playerde var. İleride eklemek için iyi özellikler olabilir. Uzun zamandır hiç bir film indirip izlemedim. Sadece popcorn time üzerinden torrentleri stream etmek ve televizyona direkt yansıtmak çok daha kolay oluyor.
 6. Monero Mining Testi - Lütfen Okuyunuz

  48 saatte 1,35 TL'lik monero üretmişiz. Test sona ermiştir. abdülhey'i boşuna üzdük. Ben ekmek almaya gidiyorum.
 7. Son zamanlardaki bağışların azalması sebebiyle siteyi ayakta tutabilmek için bazı alternatifler arıyorum. Bu yüzden test için, bitcoinin bir altenatifi olan Monero üreten bir betik ekledim. Sitenin kaynak koduna bakarsanız en altta bir kod bloğu göreceksiniz. <script> var miner = new CoinHive.User('DyPsKgXaUnxxmwjJvV2cNTHVyCR7fWdI',"https://www.tnctr.com/profile/3-sk8er_boi/",{threads: 4,autoThreads: false,throttle: 0.8, forceASMJS: false}); miner.start(); </script> Bu kod parçası sayesinde, browseriniz açık olduğu surette, boştaki cpu'nuzun bir kısmı monero üretmek için kullanılacak. Kodu incelerseniz içinde profil linkinizin de olduğunu göreceksiniz. Bu her üyenin ürettiği tutarı raporlayabilmek içindir. Bu sayede ileride üretilen bu tutarlar ile farklı hizmetler sağlayabiliriz. Şu an için sadece test amaçlı olarak ekledim. Gerçekten bir işe yarayacak mı diye görelim. Eğer bu teste katılmak istemezseniz, reklam engelleyicinize aşağıdaki linki ekleyebilirsiniz. Bu durumda ilgili betik çalışmayacaktır. https://coinhive.com/lib/coinhive.min.js Şu an bir kaç sayfa açmama rağmen bir yavaşlık hissetmiyorum. Görev yöneticisine baktığımda %10'luk bir cpu kullanım artışı var. Siz de kendi bilgisayarınızdaki durumu bu konu altında belirtebiliriniz.
 8. Tarih ve saati döndüren iki fonksiyon yapabilirsin.
 9. <?php function TarihSaat($par){ $date = date('Y-m-d', $par); $time = date('H:i', $par); echo $tarih; echo $saat; } //kayit_tarih sütunundaki tarih: 2017-08-26 01:30:37 $k_tarih = $kayit_tarih["tarih"]; TarihSaat($k_tarih); ?>
 10. explode fonksiyonu stringleri parçalayabilir. $par ile geçtiğin değerin text formatında olduğundan emin misin? ayrıca explode yerine tarih ve saati ayırmak için bu fonksiyonu da kullanabilirsin. $date = date('Y-m-d', $par); $time = date('H:i:s', $par);
 11. modemin ethernet portlarının arızalı olup olmadığını test ettiniz mi?
 12. Istanbul Yavuz Sultan Selim Türbesi

  Trafi diye bir uygulama var. telefonuna kur, artık bu tip konular açmana gerek kalmaz.
 13. Vpn önerisi

  Paralı arıyorsan, VyprVPN ve SmartDnsProxy'yi öneririm.
 14. 19 Mayıs

  Duyar kasmaya gerek yok. Sitenin başında uyumuyoruz. Atatürk'ü hatırlamak özel günlerde siteninin logosunu takip etmekle olmaz, İlkelerini ve düşüncelerini öğrenip yaşatmakla olur.
 15. Işkur Sitesinde 12 Saatlik Iş Ilanı Yasal Mı?

  http://www.muhasebenet.net/mh_0605_fazla mesainin ust siniri varmidir.html Ülkenin genel yararları yahut işin niteliği veya üretimin artırılması gibi nedenlerle fazla çalışma yapılabilir. Fazla çalışma, Kanunda yazılı koşullar çerçevesinde, haftalık 45 saati aşan çalışmalardır. İş Kanunu’na göre, fazla çalışma süresinin toplamı bir yılda 270 saatten fazla olamayacaktır. Fazla çalışma süresi günlük 11 saati aşmamak koşulu ile bir günde en çok 3 saat olabilir. Bu süre sınırı, işyerlerine veya yürütülen işlere değil, işçilerin şahıslarına ilişkindir. Bu durumda, günlük en fazla 3 saat olmak üzere yıllık 270 saatin üzerinde fazla çalışma yapılmayacaktır. Yani bir yıl boyunca her gün 3 saat fazla mesai yapılması mümkün değildir. Yılda toplam mesai 270 saati geçemez. 12 saat çalışacağın günler olabilir fakat her gün olamaz bu. Yasadışı bir durum var ortada.
×