Jump to content

Windows 7 İçin $oem$

Yaşar
 Share

Recommended Posts

Evet arkadaşlar Windows 7 için yabtıgım $OEM$ çalışmasını paylaşıyorum bu çalışmamı KA-DOKUMACI Win7 2010 v1 de kullanmıştık şimdi bu $OEM$ e eklenenler 1 x86_AlienWare_IconPack_Installer 2 aktivasyon 3 10 adet win 7 için özel tema 4 temaların çalışması için uxtheme pack yapıldı şimdi bu $OEM$i Windows 7 nasıl ekleyecegiz onu anlatacagım elimizdeki Windows 7 iso kalıpımızı ultraiso programıyla açıyoruz elimdeki $OEM$i sources klasörünün içine atıyoruz sonra ultraiso programının kaydet seçenegiyle yeni iso kalıbımızı kaydediyoruz bu yeni iso kalıbımızı düşük hızda dvd yazdırıyoruz sonra formata geçiyoruz şimdi elimizdeki Windows 7 artık masa üstü simgeleri iconlar klasör simgeler hebsi degişmiş kendinden aktivasyon olmuş 10 tane özel seçme tema eklenmiş temaların çalışması için uxtheme yapılmış şekilde kurulum hazır olur saygılarımla

:D

http://rapidshare.com/files/377553247/_OEM_.rar[/CODE]

[size=6][color=#8B0000]veya[/color][/size]

:)

[CODE]http://www.megaupload.com/?d=JZ9MY4IT[/CODE]

15p0hs1.jpgb6x7cp.jpg11b7x2u.jpg

[CODE]NOT
aktivasyon için mephistooo 2 Arkadaşıma teşekkür ederim
aktivasyon istemeyenler oem klasöründen setup yazanı silebiriler
ben win 7 iyi orjinal simgeleriyle kullanacagım diyenler
indirdiginiz oem klasörünün içinden System32 klasörüne giriniz burdanda
imageres.dll
imagesp1.dll
shell32.dll
zipfldr.dll
bu yazanları silerseniz windows 7 niz
orijinal simgeleriyle kurulur[/CODE]

Edited by dokumaci

konuya ilginiz için teşekkür arkadaşlar şu ana kadar 53 kişi indirmiş benim bu çalışmamdaki amacım kullanıcıya kolaylık saglasın diye artı modifeyeci arkadaşlarımız bu çalışmadan yararlana bilirler konuda belitmeyi unutmuşum bu çalışma 32 bit içindir 64 bitde çalışmaz saygılarımla

Edited by dokumaci

• Editor
her şey tamamda su hızlı başlatı da otomotik cıkaracak bi tane script yada her hangi bişey varmıdır yada yapılırmı?

manuel olarak degil katilimsiz win7 de kullanmak icin

Windows 7'de hızlı başlata neden ihtiyaç duyuyorsunki ? zaten Windows 7'nin görev çubuğu baştan sona hızlı başlat olmuş, hem de görsel olarak...

Windows 7'de hızlı başlata neden ihtiyaç duyuyorsunki ? zaten Windows 7'nin görev çubuğu baştan sona hızlı başlat olmuş, hem de görsel olarak...

dogrudur sevmis olabilirsiniz siz ama ben eski usul takilmak istiyorum imkani varsa diye sormustum

• 3 hafta sonra ...
Teşekkür ederim dokumacı kardeşim ama bu temalardan daha fazla tema eklememiz mümkünmü?Mümkünse nasıl .cab dosyası oluşturmak isitiyorum bu .cab ı nasıl oluşturacam Win CE Cab manager diye program var ama kuramadım

Teşekkür ederim

evet caner kardeşim istedigin kadar tema ekleye bilirsin ben on tane koydumdu sen ona istesen 100 tane daha ekle olur

• 1 ay sonra...
Dostum paylaşım için teşekkürler. Fakat şöyle bir problem var theme patch tam yapılamıyor. bu OEM klasörü ile. Dikkat ettin mi bilemiyorum ama masaustundeki görev cubugunun rengi değişmiyor. Start menu yazı renkleri falan değişiyor. Fakat görev cubugu değişmiyor. Hatta görev cubugu siyah olan temalarda ortası siyah baslat iconu ve saat yonundeki bolumler ise gri kalıyor. İki defa sanalda denedim malesef sonuc aynı Edited by razkul

Dostum paylaşım için teşekkürler. Fakat şöyle bir problem var theme patch tam yapılamıyor. bu OEM klasörü ile. Dikkat ettin mi bilemiyorum ama masaustundeki görev cubugunun rengi değişmiyor. Start menu yazı renkleri falan değişiyor. Fakat görev cubugu değişmiyor. Hatta görev cubugu siyah olan temalarda ortası siyah baslat iconu ve saat yonundeki bolumler ise gri kalıyor. İki defa sanalda denedim malesef sonuc aynı

sanaldan arkadaşım dedigin gerçek makinede dene sende gene alt kenar çubuk yarısı renkli oluyormuş bende hep beyez sanal pci de

gerçek makinede problem yok sanalla gerçek bir olmaz sorun olsaydı zaten şimdiye kadar konuda yazılırdı şu ana kadar 500 kişi indirmiş

sorun olsa şimdiye konuya yazılırdı saygılarımla

sanaldan arkadaşım dedigin gerçek makinede dene sende gene alt kenar çubuk yarısı renkli oluyormuş bende hep beyez sanal pci de

gerçek makinede problem yok sanalla gerçek bir olmaz sorun olsaydı zaten şimdiye kadar konuda yazılırdı şu ana kadar 500 kişi indirmiş

sorun olsa şimdiye konuya yazılırdı saygılarımla

kusura bakmada indiren arkadaşların kullandıkları tema nasıl bilmiyorum . kaç yıldır VMware kullanıyorum. Burada amaç yermek deiğil bir problemi dile getirmek.Windows 7 beyaz olan teması kendılıgınden var zaten :D PRoblem de anlaşıldı.$OEM$ içerisinde bulunan themeservice.dll dosyasının sürümünden kaynaklanıyor. Diger indiren arkadaşlar sonucu yazsınlar bizde öğrenelim. Nasıl yapıldıgını. Ustelık VMware ile Gercek sistem arasındaki tek fark driver problemi baskada bir fark yok.Lütfen indiren arkadaşlar sonucunu bildirsinler. Bişey daha görev çubugu farklı renklerle olan temaların sonucunu özellikle yazın lütfen. Saygılarımla

Edited by razkul

kusura bakmada indiren arkadaşların kullandıkları tema nasıl bilmiyorum . kaç yıldır VMware kullanıyorum. Burada amaç yermek deiğil bir problemi dile getirmek.Windows 7 beyaz olan teması kendılıgınden var zaten :D PRoblem de anlaşıldı.$OEM$ içerisinde bulunan themeservice.dll dosyasının sürümünden kaynaklanıyor. Diger indiren arkadaşlar sonucu yazsınlar bizde öğrenelim. Nasıl yapıldıgını. Ustelık VMware ile Gercek sistem arasındaki tek fark driver problemi baskada bir fark yok.Lütfen indiren arkadaşlar sonucunu bildirsinler. Bişey daha görev çubugu farklı renklerle olan temaların sonucunu özellikle yazın lütfen. Saygılarımla

arkadaşım gerçek makinede kur ondan sonra yaz sanalda bendede öyle oluyor ama gerçek makinada öyle olmaz

başka bir yere upload edemezmisiniz megauploadda sorun var indirmiyor lütfen başka bir yere upload edin indiremiyorum

tekrar dene arkadaşım hiç bir sorun yok lingde şimdi kontrol ettim iniyor

1orsoy.jpg

• 3 hafta sonra ...