Jump to content

Shades Oem Info Changer | Oem Bilgilerini Değiştir

shadesofdeath
 Share

Go to solution Solved by Senkron2,

Recommended Posts

Shades OEM Info Changer

C# ile altyapısını oluşturup WpfUI Xaml kullanarak arayüzünü oluşturduğum bu uygulama ile Windows OEM bilgilerini değiştirebilirsiniz.

Uygulama kullanımı oldukça basittir.

Bu uygulama ile şu verileri değiştirebilirsiniz;

Logo - Logonuzun yolu BMP (maks. 150 piksel veya otomatik olarak ölçeklenir)
Manufacturer - Sistem üreticisinin adı
Model - Sistem Model numarası
SupportHours - Destek saatleri
Support Phone - OEM Destek Telefon numarası
SupportURL OEM Destek URL'si

İNDİR - Github Repo Adresi

Ekran Görüntüsü Github Reposunda mevcuttur.

• Like 2
  • Thanks 2

• Solution
shadesofdeath, 9 saat önce yazdı:

Shades OEM Info Changer

C# ile altyapısını oluşturup WpfUI Xaml kullanarak arayüzünü oluşturduğum bu uygulama ile Windows OEM bilgilerini değiştirebilirsiniz.

Uygulama kullanımı oldukça basittir.

Bu uygulama ile şu verileri değiştirebilirsiniz;

Logo - Logonuzun yolu BMP (maks. 150 piksel veya otomatik olarak ölçeklenir)
Manufacturer - Sistem üreticisinin adı
Model - Sistem Model numarası
SupportHours - Destek saatleri
Support Phone - OEM Destek Telefon numarası
SupportURL OEM Destek URL'si

-

Please register to see this content.

Ekran Görüntüsü Github Reposunda mevcuttur.

Firmaların logolarını ve bilgilerini tek sefer kayıt yapabiliyormuyuz acaba? Her seferinde tek tek girmek gerekirmi

Senkron2, 2 saat önce yazdı:

Firmaların logolarını ve bilgilerini tek sefer kayıt yapabiliyormuyuz acaba? Her seferinde tek tek girmek gerekirmi

Tek seferde girmek isterseniz eğer sadece bir reg kaydı ile bu işlemi yapabilirsiniz altta verdiğim reg kodunu not defterine yapıştırın farklı kaydet diyip dosyaismi.reg uzantsı ile kaydedin ve reg olarak ekleyin eşittir ifadesinden sonra gelen tırnak işaretleri içinde bilgileri gir .bmp uzantılı bmp logo dosyanın da yolunu gir ve reg olarak ekle bu kadar. Bu dosyayı her eklemende oem bilgilerin ayrladığın değerler ile otomatik eklenir.

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\OEMInformation]
"Manufacturer"=""
"Model"=""
"SupportHours"=""
"SupportPhone"=""
"SupportURL"=""
"Logo"="C:\\Windows\\OEM\\Logo.bmp"

• Like 1

shadesofdeath, 5 saat önce yazdı:

Tek seferde girmek isterseniz eğer sadece bir reg kaydı ile bu işlemi yapabilirsiniz altta verdiğim reg kodunu not defterine yapıştırın farklı kaydet diyip dosyaismi.reg uzantsı ile kaydedin ve reg olarak ekleyin eşittir ifadesinden sonra gelen tırnak işaretleri içinde bilgileri gir .bmp uzantılı bmp logo dosyanın da yolunu gir ve reg olarak ekle bu kadar. Bu dosyayı her eklemende oem bilgilerin ayrladığın değerler ile otomatik eklenir.

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\OEMInformation]
"Manufacturer"=""
"Model"=""
"SupportHours"=""
"SupportPhone"=""
"SupportURL"=""
"Logo"="C:\\Windows\\OEM\\Logo.bmp"

Kısmen doğru anlamışsınız, tam olarak şu linkteki eski yapı gibi bir kit sormuştum aslında. Ben bunu zamanında 7zip ile açtım içeriğini güncelledim logolar bilgiler vs gibi, sonrasında toparlayamadım unuttum gitti. 

Programdaki "Oem logo değiştir" başlığında 64x bitten eriştiğinizde gelen yerden bahsediyorum.

Birde size zahmet Clean os 11'in yeni win 11 yapısı üzerine iskeleti kalmış windows hali gelirmi? Windows 11 de son zamanlarda büyük değişiklikler oldu. Gelmezse en azından MSDN isoyu indirdikten sonraki yaptığınız adımları gösteren bilgiler paylaşabilirmisiniz? Kendimiz ona göre toolkit vs edinip yapsak. Çünkü neredeyse tüm eklentilerden arındırılmış bir sistem hemde hiç bir hataya rastlamadım.

Senkron2, 19 saat önce yazdı:

Kısmen doğru anlamışsınız, tam olarak şu linkteki eski yapı gibi bir kit sormuştum aslında. Ben bunu zamanında 7zip ile açtım içeriğini güncelledim logolar bilgiler vs gibi, sonrasında toparlayamadım unuttum gitti. 

Programdaki "Oem logo değiştir" başlığında 64x bitten eriştiğinizde gelen yerden bahsediyorum.

Birde size zahmet Clean os 11'in yeni win 11 yapısı üzerine iskeleti kalmış windows hali gelirmi? Windows 11 de son zamanlarda büyük değişiklikler oldu. Gelmezse en azından MSDN isoyu indirdikten sonraki yaptığınız adımları gösteren bilgiler paylaşabilirmisiniz? Kendimiz ona göre toolkit vs edinip yapsak. Çünkü neredeyse tüm eklentilerden arındırılmış bir sistem hemde hiç bir hataya rastlamadım.

Programı inceledim tabi yapılabilir bu tarz uygulama fakat şuan başka bir proje üzerinde çalışıyorum ekte resmi vardır. CleanOS da 22621.1992 yapı numarasına sahip yeni sayılabilir bir yapısın youtube kanalımda zaten paylaşmıştım. bu da yeni geliştirmeye başladığım toolkit.

kai2ay8.png

• Like 2
  • Thanks 1

shadesofdeath, 7 saat önce yazdı:

Programı inceledim tabi yapılabilir bu tarz uygulama fakat şuan başka bir proje üzerinde çalışıyorum ekte resmi vardır. CleanOS da 22621.1992 yapı numarasına sahip yeni sayılabilir bir yapısın youtube kanalımda zaten paylaşmıştım. bu da yeni geliştirmeye başladığım toolkit.

Çok iyi görünüyor başarılar dilerim. ISO mu editliyor, kurulu windowsmu editliyor acaba? Birde Türkçe dil seçeneği mevcutmudur?

• Like 2

Senkron2, 1 saat önce yazdı:

Çok iyi görünüyor başarılar dilerim. ISO mu editliyor, kurulu windowsmu editliyor acaba? Birde Türkçe dil seçeneği mevcutmudur?

Teşekkür ederim , Kurulu windows üzerinde değişiklikler yapıyor. Türkçe dil desteği şuan yok.

• Like 1
  • Thanks 1

AdnanGumus, 22 saat önce yazdı:

türkçe olursa güzel olur 👍

Gerek yok türkçe versiyona. Bilgisayar kullananlar, ingilizceyi bilmeselerde, bilgisayarı kullanacak kadar ingilizce bilmeliler bence.

Sonuçta bu şablonda, disable demek, devre dışı bırak demek. ( Bir zahmet bilgisayar kullanıcıları o kadarını da bilsin. :) :) :) )

• Like 2