Jump to content

Yeni Bilgisayar Aldım Fiyat Uygunmudur ?

theoben
 Share

Recommended Posts

Ana Kart : Gigabyte ga-h97-hd3

SSD :  Toshiba  240 gb

HDD:   WD 500 gb ( ana karta bağlantısı var ama görmüyor ya arızalı yada yanlış bağlantı )

Ram :  Kingson 8 gb ( 1300 mü 1600 mü anlamadım)

İşlemci :  İ5 4.Nesil

Ekran Kartı  POWERGATE PG-GTX1050TI-D5-4GB GDDR5 128 Bit  ( ana kartı takılı değil kabloları yok sürücü buluruz galiba)

Monitör        : AOC Marka 22 inch  klavye a4 tech 

DVD sürücü var kasa snoopy kasa fanı takılı değil . ( yeni kasa alıp içindekileri aktarsam diyorum ekran kartı girişi bir tane var nette baktım iki soket ana karta bağlananıda var tek bağlantılı  olanda var hangisini almalı ? rami arttırsam bu masa üstü ile world of tanks , pupg vb oyunlar rahat oynanabilirmi .  ilk kez masaüstü aldım çok sesli çalışıyor işlemci fanı ile power suply den gelen ses normal mi ? Termal macun işlemcide kullandım temizliğini de yaptım ama. Sizce fiyat ve performans olarak uygunmudur.

Fiyat : 3500 TL    (asus k72 jr i3 -17 inch -laptopu satacağım )

theoben, 13 saat önce yazdı:

Ana Kart : Gigabyte ga-h97-hd3

SSD :  Toshiba  240 gb

HDD:   WD 500 gb ( ana karta bağlantısı var ama görmüyor ya arızalı yada yanlış bağlantı )

Ram :  Kingson 8 gb ( 1300 mü 1600 mü anlamadım)

İşlemci :  İ5 4.Nesil

Ekran Kartı  POWERGATE PG-GTX1050TI-D5-4GB GDDR5 128 Bit  ( ana kartı takılı değil kabloları yok sürücü buluruz galiba)

Monitör        : AOC Marka 22 inch  klavye a4 tech 

DVD sürücü var kasa snoopy kasa fanı takılı değil . ( yeni kasa alıp içindekileri aktarsam diyorum ekran kartı girişi bir tane var nette baktım iki soket ana karta bağlananıda var tek bağlantılı  olanda var hangisini almalı ? rami arttırsam bu masa üstü ile world of tanks , pupg vb oyunlar rahat oynanabilirmi .  ilk kez masaüstü aldım çok sesli çalışıyor işlemci fanı ile power suply den gelen ses normal mi ? Termal macun işlemcide kullandım temizliğini de yaptım ama. Sizce fiyat ve performans olarak uygunmudur.

Fiyat : 3500 TL    (asus k72 jr i3 -17 inch -laptopu satacağım )

Aldım yazmışsınız ya, aldıktan sonra biz ne desekte bir önemi olmayacak.

Gerçi ben anlamam pek fiyat işlerinden ama, aldıktan sonra ucuz ya da pahalı diyecek olursa aklına şaşarım diyecek olanın.

Almışsınız daha, bir faydası olmayacak, yazılacak fiyatın...

sonuçta 2. el alıcan parçalar gayet iyi durumdaysa fiyat uygun ismi degişik ekran kartlara dikkat edin sahte ekran kartı dolaşiyor etrafta tekniker arkadaşa nvidia 1080ti Hurda olarak 500tl vermiş yapıp sana satim dedi tamam dedim bi baktım üstündeki cip başka zortaç marka 2011 yılına ait ekran kartı çıktı dikkat edin fiyat uygun yeni bir kasa dizim dersen 20.000 gözden çıkarın.

Ekran kartı firmasına mail atmıştım powergate ürünün driveri nerde diye iki gün sonra maile link atmışlar nvidia sitesinden gtx1050 ti diye geri mail attım üzerinde ki 350 power supply var 6 lı pin yok bunda dediğimde en az 500 lük power sup olmalı yazdı. şimdi power sup alınca ki fiyatları uçuk görüyorum o ekran kartını deneme fırsatı bulacağız kutusunda faturası birde nasıl takılacağına dair belge var da okunası değil ...

Laptopun sessizliğine alışmışım işlemci fanı gürültülü çalışıyor macunu yenilediğim halde. Yan kapağı takılınca sesi azalırsa, birde kasa fanı takılı değil  belki düzelir, kasa da eski buna nasıl bir kasa alınacak? derdi bitmeyecek gibi görünüyor fiyat iyiyse dursun hayatımda hiç karlı bir işim ticaretim olmadı budamı öyle oldu diye düşünüyordum.

Bilgisayarın geçmişi firmada kullanmış firma kapanınca bilgisayarını almış depoya koymuş atıl duruyormuş ekran kartınıda kuzeni kullanmış yenisini alınca iade etmiş ... fiyat iyiyse adam etmeye değerse benide memnun ederse diye yazdım.