Jump to content

Bt Windows 10 Developer Edition 64 Bit

bensuslu11
 Share

Recommended Posts

Windows 10 Developer Edition 64 Bit Ver.3-2024 Hakkında Bilgi

Bu özel Windows 10 sürümü hakkında deneyimlerinizi ve görüşlerinizi paylaşmanızı bekliyorum. Öncelikle, bu sürümün indirilip imajı deneyenlerden özellikle yorumlarını bekliyorum. Her türlü olumlu ya da olumsuz geri bildiriminiz bizim için önemlidir.

Lütfen unutmayın, bu sürüm hem UEFI hemde BIOS kurulumlarına uygundur fakat ihtiyacınıza göre ayrı ayrı uygun sürüm indirilmelidir. İndirdiğiniz sürüme göre Ventoy yapılandırılmalıdır.

Sistem Özellikleri

Bu özel Windows sürümü, bir dizi özellikle birlikte gelir:
  • YouTube ve birçok web sitesi engellenmiştir. Google güvenli arama etkinleştirilmiştir ve her iki tarayıcıda misafir modu açılacak şekilde ayarlanmıştır.
  • +18 içerikler, görsel arama dahil, engellenmiştir.
  • Net Support School 14 kurulmuş ve "Lab" olarak tanımlanan bir oda oluşturulmuştur.
  • Herhangi bir sistem kullanıcısı tanımlanmamıştır.
  • MEB sertifika kurulumu yapılmıştır.
  • Bilişim teknolojileri alanı ders kitapları eklenmiştir.
  • Masaüstü duvar kağıdı değişimi engellenmiştir.
  • Diğer değişiklikler ileride detaylı olarak anlatılacaktır.
  • Bu imaj hem grafik ve tasarım hem de bilişim teknolojileri alanına uygundur.
  • Macrium Reftlect ile imaj yedeği alınmıştır.
  • Shadow Defender kurulmuştur ancak henüz etkinleştirilmemiştir. Ayarlardan parola ekleyip etkinleştirmeyi unutmayın.
Önemli Notlar
  • Öğrenci bilgisayarlarında "Masaüstündeki "Admin Folder " adlı klasörü silmeyi unutmayın. Atölye öğretmenleri bu kısıtlamaları bu klasör içindeki script ile sıfırlayabilir. Klasör içinde nasıl yapacağınıza dair açıklama bulunmaktadır.
  • Ayrıca Bu klasör içinde  "Admin Folder " Adobe Photoshop için isteğe bağlı bir yapay zeka eklentisi bulunmaktadır.
  • Kurulum sonrası sistem, yaklaşık 35 GB disk alanı kaplayacaktır.
  • Blender ekleyecektim sanırım unutmuşum. Muhtemelen diğer versiyonda ekleyeceğim
Windows aktivasyon aracı : https://github.com/massgravel/Microsoft-Activation-Scripts/archive/refs/heads/master.zip

Not: Bu sürümün lite versiyondur. Eğer zaman olursa daha fazla program içeren bir sürüm yapılacaktır.

USB Bootable hazırlamak için Ventoy indir : 

Ventoy

Ventoy is an open source tool to create bootable USB drive for ISO files. With ventoy, you don't need to format the disk again and again, you just need to copy the iso file to the USB drive and boot it.
www.ventoy.net www.ventoy.net

www.techspot.com

Ventoy

Create bootable USB drive for ISO files.
www.techspot.com www.techspot.com

MacriumReftlect Bootable Windows İmajı - SADECE UEFİ (GPT) UYUMLU
PART 1: https://drive.google.com/file/d/1fCMT_ZeVxC8not0sd5lJIQKCMJBIrCkh/view?usp=sharing
PART 2: https://drive.google.com/file/d/19JNddjpAyNWWcSGVZIvt6STBsjSMhK8Q/view?usp=sharing
TOPLAM 24 GB

Not: ventoy disk yapısı UEFI- GBT- NTFS yada exfat olmalıdır.

MacriumReftlect Bootable Windows İmajı - SADECE BİOS (MBR) UYUMLU
PART 1: .https://pixeldrain.com/u/ZCTW2kDX
PART 2: https://pixeldrain.com/u/nZzJjGLG
TOPLAM 24 GB

Not: ventoy disk yapısı BIOS- MBR- NTFS yada exfat olmalıdır.

Macrium Refletct iso Winpe v8.1.7675 - 9 Ekim 2023 ( Not : sadece yedekleme ve geri yükleme uygulaması vardır. imaj yedeği entegre değildir )
https://pixeldrain.com/u/ffroZZe7

Windows 11 ve 10 Sistemler için; Gereksiz Servisler - Gizlilik - Telemetry ve Performansa Yönelik Regedit Ayarları

::: ÖNEMLİ :::

Aşağıda verdiğim regedit dosyalarını çalıştırmadan önce; reg dosyasına sağ tık yapıp düzenle diyerek içeriğini kontrol edin, her bir reg komutunun ne işe yaradığı ile ilgili açıklamalar mevcuttur, sizin için uygun olmayan reg kaydı bölümünü sildikten sonra kaydedip o şekilde uygulayın. Ben uyguladıktan sonra sistemin kullandığı ram miktarı 400 mb azaldı. 

W_11_10_SERVIS_AYAR_REG.zip

drive.google.com drive.google.com

Windows 10 x64-2023-10-29-02-31-34.png

Windows 10 x64-2023-10-22-21-13-33.png
Windows 10 x64-2023-10-22-22-08-38.png
Windows 10 x64-2023-10-22-22-09-00.png
Windows 10 x64-2023-10-22-22-09-11.png
Edited by bensuslu11
  • Like 2
  • Thanks 2

• bensuslu11 changed the title to Bt Windows 10 Developer Edition 64 Bit
bkrydn68, Bir saat önce yazdı:

youtube engellenmese iyiyimiş.Ben öğretmenim. Okulda da bu tip sistem kullanıyoruz. Youtube engeli yok

Youtube ve diğer masaüstü engelleri kaldırmak için öğretmen klasörünü inceleyin. Gerekli açıklamayı o klasöre yazdım. Bu engeli sadece öğrenciler için yaptım. İsterseniz öğrencilerin site engellemerini manuel kaldırabilirsiniz . Tüm kısıtlamaları kaldırmak sadece 30 sn . Bunun için bir bat dosyası hazırladım. Benim tavsiyem sadece youtube engelleni kaldırın öğrenci bilgisayarında 

Edited by bensuslu11

bensuslu11, Bir saat önce yazdı:

acronis yedeğini usb den yükleme sorunu yüzünden yedekleme ve geri yükleme yöntemi  macrium Reftlect olarak gücellenmiştir..  ilgilen arkadaşlara bildirmek istedim. konu içeriği güncellenmiştir

MacriumReftlect Bootable Windows İmajı
PART 1:
PART 2: 

Please register to see this content.

TOPLAM 24 GB

Edited by bensuslu11

• 2 hafta sonra ...

Merhaba. Bu sürümü daha eski sistem bilgisayarlar için düzenleme şansımız var mıdır? Visual studio 2015-photoshop 2019- Autocad 2015-Dev c++ gibi daha az yer kaplayan ve daha az ram kullanan programları kullanıyoruz. Emeğinize sağlık. Teşekkürler.

m-t-k, Bir saat önce yazdı:

Merhaba. Bu sürümü daha eski sistem bilgisayarlar için düzenleme şansımız var mıdır? Visual studio 2015-photoshop 2019- Autocad 2015-Dev c++ gibi daha az yer kaplayan ve daha az ram kullanan programları kullanıyoruz. Emeğinize sağlık. Teşekkürler.

Veya daha eski çalışmam

Please register to see this content.

Her ikiside benim çalışmam

Edited by bensuslu11