Jump to content

Dism++ Ile, Iso'da Olmayan Bir Mağaza Uygulamasını Eklemek.

va7eyla
 Share

Recommended Posts

Böyle bir şey mümkün müdür acaba?

İşi daha iyi bilen üstadlar, yazabilirlerse sevinirim.

Çok önemli olarak gördüğüm ve istesemde, mağazadan indiremediğim,

fakat başka bir ISO'dan çekip alabileceğim bir uygulama var.

Bana ise, bu uygulamayı kendi ISO'ma entegre edeceğim bir yol lazım.

Sistem uygulamaları bölümüne kopyala yapıştır yapabilirim ama, işler mi bilmiyorum.

Saygılarımla...

Edited by va7eyla
  • Like 1

• va7eyla changed the title to Dism++ Ile, Iso'da Olmayan Bir Mağaza Uygulamasını Eklemek.

Bahsettiğiniz uygulamayı çekip alın. Kendi isonuzu normal kurun ayarlayın. Sysprep'e girmeden önce çekip aldığınız uygulamayı kurun. Ve imaj alın. Herkes ISO'yu kullandığında istediği hesap ismini verebilsin diye, Forumda var olan @köylü ustanın aracıyla imajınızı düzenleyin. İmajınızı, isonuza poweriso veya ultraiso yardımıyla entegre edin.

cmlacla, 7 dakika önce yazdı:

Bahsettiğiniz uygulamayı çekip alın. Kendi isonuzu normal kurun ayarlayın. Sysprep'e girmeden önce çekip aldığınız uygulamayı kurun. Ve imaj alın. Herkes ISO'yu kullandığında istediği hesap ismini verebilsin diye, Forumda var olan @köylü ustanın aracıyla imajınızı düzenleyin. İmajınızı, isonuza poweriso veya ultraiso yardımıyla entegre edin.

Syripe hiç girmeden halletmem lazım. Başka isodan çekeceğim derken, klaösr olarak çekebiliyorum. İnstall olarak değil ve kurulmuş hali klasör olarak çalışır mı emin değilim.

Edit = Birazdan aynı işlemi çalışan sistemde deneyeceğim olursa, kopyala yapıştır, işe yarar. Olmazsa başka yol bulmam lazım.

Uyguma ise ücretli bir microsoft uygulaması, bi şekilde kendi isoma entegre etmenin yolunu bulmam lazım....

Edited by va7eyla

cmlacla, 2 dakika önce yazdı:

Bende kullanıyorum. 

Bunlara bir bak işini görürler mi?

Please register to see this content.

Storenin sunduğu ve cihaz üreticisinden gelen sürümü özellikle istiyorum. Yoksa k-lite kurduğumda hepsi açılıyor zaten. Storenin sunduğu daha cazip ve hoş geliyor, aynı halt halbukki.

• Like 1

cmlacla, 29 dakika önce yazdı:

Bende kullanıyorum. 

Bunlara bir bak işini görürler mi?

Bu arada Program files, windowsApp klasöründen yedekledim fakat, geri yüklemeyi, dism ile açtığım isoda gerçekleştiremiyorum. Sahiplik al işe yaramıyor. Buna çözüm üretirsem eğer, uygulamalarımın tamamını syrpe girmeden, güncel hali ile değiştiririm. :) :) Güzel olur ama araştırmam lazım...

Edited by va7eyla

'la deneyin taşımayı. Eğer birşeylerin üzerine yazıyorsanız klasör içindekileri unlocker sildirin önce, ardından unlocker ile klasörün içine taşımaya çalışın. Bunları yaparken dism ++ kapalı olsun.

Edited by cmlacla

cmlacla, 12 dakika önce yazdı:

'la deneyin taşımayı. Eğer birşeylerin üzerine yazıyorsanız klasör içindekileri unlocker sildirin önce, ardından unlocker ile klasörün içine taşımaya çalışın. Bunları yaparken dism ++ kapalı olsun.

Onu da hallettim, komple değiştirebiliyorum artık ama, Sadece program files içerisindeki app klasörle olmuyor. Yine uygulama istiyor ve mağazada görülmüyor. Bir de hem program files hem de windows daki tüm uygulamaları birebir kopyalamayı deneyeceğim. Bu arada sahiplik işini manuel olarak yapıp, kendi kullanıcı adımı en yetkili kişi yaptım. Hallettim değiştirme işini, açık sistemde bile...

cmlacla, 5 dakika önce yazdı:

Klasör devralmayı bununla çok kolay yaparsınız.

Pek önemli değil aslında, manuel olarak yapmayı biliyorum ama sahiplik al sağ tiki daha kolayıma geliyor diye onu kullanıyorum. Bazen işe yaramıyormuş demekki. Manurl olarak kendimi yetkilendirdim ve çözdüm. Şimdiki sorun sadece program filesdekimapp klasörünü değiştirmekle düzelmiyor.  Bakmak lazım nerede değişklik yapacağıma..

Edited by va7eyla
  • Like 1

va7eyla, 5 saat önce yazdı:

Böyle bir şey mümkün müdür acaba?

İşi daha iyi bilen üstadlar, yazabilirlerse sevinirim.

Çok önemli olarak gördüğüm ve istesemde, mağazadan indiremediğim,

fakat başka bir ISO'dan çekip alabileceğim bir uygulama var.

Bana ise, bu uygulamayı kendi ISO'ma entegre edeceğim bir yol lazım.

Sistem uygulamaları bölümüne kopyala yapıştır yapabilirim ama, işler mi bilmiyorum.

Saygılarımla...

ShadesToolkit de istediğiniz paketi entegre edebileceğiniz bir buton ekledim 

692560020_Ekrangrnts2023-12-06133705.png.ebeaf18b633d685afabbfc8f83b535d1.png

• Like 1

shadesofdeath, 4 saat önce yazdı:

ShadesToolkit de istediğiniz paketi entegre edebileceğiniz bir buton ekledim 

692560020_Ekrangrnts2023-12-06133705.png.ebeaf18b633d685afabbfc8f83b535d1.png

Aslında sizinlede bir zamanlar atışıyorduk ama, ben de sizin gibi yazılımla uğraşıp, iyi şeyler ortaya koymayı çok istedim zamanında, hala istiyorum hevesim var ama, başlayacağım zaman dilimini bilmiyorum.Yazılım konusunda siz çok ama çok geliştirmişsiniz kendinizi, daha yaşınız küçük diye biliyorum önceki yazışmalardan fakat, bu yaşınızda bu kadar iyi düzeyde olduğunuzu varsayarak, ileride neler yapıp nerelerde olacağınızı kestirmek kolay.Çok ama çok iyi yerlere geleceğinize inanıyorum. Size ve benimle atışan, kendince kendini zeki sananlara buradan sesleniyorum, ben, sen veya biz, bizim gibilerin biraz da olsa, motivasyon açısından yapabileceğimize inanan, ufakta olsa bir kitleye ihtiyacımız var. Belki ben böyle düşünüyorum ama, ilerde senin veya bu konularda kendini geliştiren herkes gibi, iyi yerlerde olursam ve iyi yerlere gelirsem, inanın bana, bana ve benim yaptıklarıma inananlar ve her zaman yanımda olanlarla devam edeceğim işlerime. Bu sözüm buraya değil, bu siteye değil, bir gün başardığımda, en basitinden, yazılım kursunda, kendini bir bok sanıp, yaptıklarımı küçümsüyenler dahil, bu zamana kadar beni dalgaya alan , uzak veya yakın bütün çevremi, tüm defterlerden silip, bana inananlarla yoluma devam edeceğim. Size bir abi nasihatı olsun. Çok iyi bilsenizde, biliyorum demeden, ve biliyorum diyip dalga geçenlere inanıp, kendi yolunuzu değiştirmeye çalışmayın.

Not= Delinin tekiyimdir, başka bir açıdan bakarsak fakat, bir gün diye beklediğim o gün geldiğinde, bu gün deliyim diye arkamdan gülenler, yarınlarda yanımda olmak için can atacaklar. :) :)

Andım olsun.... Umarım iyi bir şekilde anlaşılmışımdır....

Saygılarımla...

va7eyla, 5 saat önce yazdı:

Aslında sizinlede bir zamanlar atışıyorduk ama, ben de sizin gibi yazılımla uğraşıp, iyi şeyler ortaya koymayı çok istedim zamanında, hala istiyorum hevesim var ama, başlayacağım zaman dilimini bilmiyorum.Yazılım konusunda siz çok ama çok geliştirmişsiniz kendinizi, daha yaşınız küçük diye biliyorum önceki yazışmalardan fakat, bu yaşınızda bu kadar iyi düzeyde olduğunuzu varsayarak, ileride neler yapıp nerelerde olacağınızı kestirmek kolay.Çok ama çok iyi yerlere geleceğinize inanıyorum. Size ve benimle atışan, kendince kendini zeki sananlara buradan sesleniyorum, ben, sen veya biz, bizim gibilerin biraz da olsa, motivasyon açısından yapabileceğimize inanan, ufakta olsa bir kitleye ihtiyacımız var. Belki ben böyle düşünüyorum ama, ilerde senin veya bu konularda kendini geliştiren herkes gibi, iyi yerlerde olursam ve iyi yerlere gelirsem, inanın bana, bana ve benim yaptıklarıma inananlar ve her zaman yanımda olanlarla devam edeceğim işlerime. Bu sözüm buraya değil, bu siteye değil, bir gün başardığımda, en basitinden, yazılım kursunda, kendini bir bok sanıp, yaptıklarımı küçümsüyenler dahil, bu zamana kadar beni dalgaya alan , uzak veya yakın bütün çevremi, tüm defterlerden silip, bana inananlarla yoluma devam edeceğim. Size bir abi nasihatı olsun. Çok iyi bilsenizde, biliyorum demeden, ve biliyorum diyip dalga geçenlere inanıp, kendi yolunuzu değiştirmeye çalışmayın.

Not= Delinin tekiyimdir, başka bir açıdan bakarsak fakat, bir gün diye beklediğim o gün geldiğinde, bu gün deliyim diye arkamdan gülenler, yarınlarda yanımda olmak için can atacaklar. :) :)

Andım olsun.... Umarım iyi bir şekilde anlaşılmışımdır....

Saygılarımla...

Şöyle söyleyeyim öncelikle yaşım 23 yazılım sektörüne yaklaşık 14 yaşımda falan atıldım o zamanlar 512mb ram ve 80 gb hafızalı bir laptopum vardı, bilgisayarım bozulup tamirciye götürdüğümde yapılıp geri eve getirdiğimde hdd hazfıası 80gb dan 30 gb indiğini gördüğümde birşeylerden şüphelendim ve o zamanardan kendi formatımı kendim atmayı öğreneceğim dememle atıldım bu sektöre gerek bilgisayar gerek android tarafında yapmadığım başarmadığım şey kalmadı. Herkes yalvararak yardım istediğim zamanlarda kimseden en ufak yardım da görmedim en ufak destek de almadım ama ben bu noktaya geldiysem kolay gelmedim. Bu sitede bir çok konun içinde yanlış yorumlar yanlış bilgiler döndüğünü hep farkediyorum ama aydınlatmaya da artık gerek duymuyorum çünkü insanlar herşeyi en iyi kendisi biliyor yıllardır söylerim format atmayı bilen kendini yazılım mühendisi sanıyor fakat bu işler keşke bu kadar basit olsa bu yukarda sadece resmini attığım geliştirdiğim uygulamada bile şuan için 100 bin satırdan fazla kod içeriyor içerisinde her yerinde kontrol mekanizması ekleneli ve daha birçok şey demem o ki ben kimseye ne hava atıyorum ne de üstünlük taslıyorum çünkü başarılı insan zaten başarısını icaatleriyle belli eder 2 - 3 sitem editleyip format atarak olmuyor. Ben hep yazıyorum insanlara sorun yaşayanlara veya kodlama öğrenmek isteyene gelin dc serverime destek olurum diyorum. Geçen gün birisi bir c# kodu atıp derleyemediğini söylemişti kendisine yardım ettim ve programı yaptım ardından fiyat çekti bende herkese açık sitede doğru olmaz dedimözelden yaz özelden konustuk adam programa okey dedi bende dedim eklememi veya çıkarmamaı isteikleriniz varsa söyleyin 2 -3 istedeke daha bulundu eklemeleri geliştirmesini yaptım ı gün bugündür adamdan tık cevap yok özelden güzelce saydım kendisine aktif forumda ama adam olup mesaja bile cevap vermiyor. Neyse kısacası Kimseyle sorunum yok beni kimsenin de benimle olamaz yaşın hiçbir değeri yok herkes insan herkes birbirine saygı gösterecek.

Edited by shadesofdeath
  • Like 2
  • Thanks 1