Jump to content

Windows 7 Erişim Izin Wermeye Yardım Lütfen...

Prens

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar ben Windows 7 Ultimate kullanıyorum office 2007 yükledim aktivasyon yapmam gerekiyor.Ancak aktivasyon yaparken

Bilgisayarım>C:>program files>common files>microsft shared>office12>office setup controller>proof.en

dosyasının içerini değiştirmem gerekiyor. Ama içindekini değiştirip kaydedince Erişim Engellendi ! diyor. Yerel disk C: yi sağ tıkladım güvenliğe geldim ve izinleri tam denetim yaptım ancak Windows gibi Program Files gibi bazı dosyalara izin werirken hata oluştu diyor izin weremiyor :) yardım ederseniz sevinirim teşekkürler...

denetim masasına gir,kullanıcı hesaplarına gir,''kullanıcı hesabı denetimi ayarlarını değiştir'' yazan yere tıkla önüne çıkacak olan çizgiyi ''hiç bir zaman uyarma'' yazan yere kadar indir bu kadar sorunun çözülecektir...

denetim masasına gir,kullanıcı hesaplarına gir,''kullanıcı hesabı denetimi ayarlarını değiştir'' yazan yere tıkla önüne çıkacak olan çizgiyi ''hiç bir zaman uyarma'' yazan yere kadar indir bu kadar sorunun çözülecektir...

Yine aynı düzelmedi :)

bende de win 7 de sorun var swf dosyasının wmp oynatmıyor bunun için izininiz yok diyor bende ie de yürütüyorum kardes sen onu uyarıyı verince altında ayrıntılardan ayarlıyacaksın ve programı xp modunda çalıştır işlem tamam yapamassan özel msj at

bende de win 7 de sorun var swf dosyasının wmp oynatmıyor bunun için izininiz yok diyor bende ie de yürütüyorum kardes sen onu uyarıyı verince altında ayrıntılardan ayarlıyacaksın ve programı xp modunda çalıştır işlem tamam yapamassan özel msj at

bende not defteri kardeşim içindeki kodlarda oynama yapmam gerekiyor kaydedeceğim zaman o hatayı weriyor ve yanlızca erişim engellendi diyor :)

windows 7de vistada sahiplik alma diye hiç bişey duymadınızmı bunca senedir..googla yazın öğretir sahiplik alma dosyanın kedisinden sahiplik alıcaksınız c: den değil.

Teşekkürler... :)

Size aşağıdaki reg dosyasını veriyorum.İndirip arşivden çıkarın ve çift tıklayarak kayıt defeterine ekleyiniz.Sonra

C:\Program Files\Common Files\microsoft shared\OFFICE12\Office Setup Controller\Proof.en\

adresindeki Proof.XML dosyasına sağ tıkla ve dosya sahipliğini al de.Ve dosyanı düzenleyip kaydet.Bizzat denedim.0 yazan bir yeri10 olarak yazıp kaydettim.Hiç sorun vermedi.Saygılarımla

Bu dosyayı dll dosyalarının sahipliğini almak içinde kullanabilirsiniz.

Size aşağıdaki reg dosyasını veriyorum.İndirip arşivden çıkarın ve çift tıklayarak kayıt defeterine ekleyiniz.Sonra

C:\Program Files\Common Files\microsoft shared\OFFICE12\Office Setup Controller\Proof.en\

adresindeki Proof.XML dosyasına sağ tıkla ve dosya sahipliğini al de.Ve dosyanı düzenleyip kaydet.Bizzat denedim.0 yazan bir yeri10 olarak yazıp kaydettim.Hiç sorun vermedi.Saygılarımla

teşekkürler denedim az önce oldu :)

• 2 ay sonra...

Sayın YAĞMURADAM !

Aynı sorun bendede var bende genelde çoğu dosyalara erişim iznini kısıtlıyor.Oysaki admin olarak kurulum yaptım yine aynı hatayı alıyorum ne yazıkki ?İstanbul82 kardeş bunca yıldır duymadınızmı demiş ? evet duymadık zira vista denen sistemi çöpüme dahi koymam hiç sempatik gelmediği için bu zamana kadar bu bilgiden yoksun kaldım.Eminim benim gibi niceleride vardır.Sözün özü resimli bi anlatımla bu sorunun aşılmasını anlatabilirseniz çok makbule geçer.Teşekkürler.

Nette resimli döküman buldum.Sizin verdiğiniz reg dosyasııda uyguladım.Sağ klik özelliklerden dosyanın sahipliğini al özelliği aktif oldu.Ancak dosyayı silmeme hala izin vermiyor ? Bu dosyanın ne olduğunu söyleyeyim size. HDD 2 bölümden oluşuyor C: vd D: ilk önce D: ye Win XP kurmuştum sonra C: ye Win7 şimdi ise Win7 den açılış yaparak D:\ deki win XP yi silmeye çalışıyorum genelde çoğunu sildi ama D:\windows\system32 ile D:\program files dizinindeki Common files ile Adobe dizinini ne ettiysem silemedim.Sil dediğimde ise bu eylemi gerçekleştirmek için izne ihtiyacınız var xxxxxxxx size izin vermelidir uyarısı veriyor ve silmiyor.Oysaki xxxxxxxx zaten kendi oturumumum ve admin yetkili.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...