Jump to content

Domain Yönlendirme

DeatheR.

Recommended Posts

arkadaslar benim 000webhost'ta wordpress altyapılı bir sitem var yaklasık 7-8 saat önce domain aldım ve şu anda domain aktif durumda öğrenmek ve sormak istedigim yeni aldıgım domaini 000webhostta bulunan siteme yönlendirmek internette araştırdığım kadarıyla sitemin bulundugu hostun nameserver bilgilerini domain kontrol panelinde yerine yazmam gerektigini öğrendim 000webhostun panelinde

ns01.000webhost.com : 208.--.---.32

ns02.000webhost.com : 64.---.--.196

gibi bilgilere ulaştım şimdi ben bunları domain panelde bulunan

İsim Sunucusu / Nameserver 1:

İsim Sunucusu / Nameserver 2:

bölümüne yukarda yazan adreslerimi yazacagım cevap evet ise hangisini yazacagım nette "ns01.000webhost.com" ve "ns02.000webhost.com" yazmam gerektigi söyleniyor ama o zmn herkes bunu yazar, benim hostumu nasıl ayırt edecek domain o kafamı karıştırıyor. 2.si " 208.--.---.32 " , " 64.---.--.196 " bu numaraları yazıncada domain kabul etmiyor format yanlış fln diyor şimdi bilen anlıyan arkadaslardan yardım istiyorum domainin yonlendirilmesinin 24 ile 48 saat içinde oldugunu okudum bu yüzden yanlış bişey yapıp günlerce beklemek istemiyorum.

ns01.000webhost.com
ns02.000webhost.com[/CODE]

Yazacaksın. Domain gelince sunucu o domain isminde kayıtlı dosyayı getircek ekrana. Ayırt ediliyor zaten merak etme :)

Not : 000webhost.com'da domain için hosting açıldı mı ?

ns01.000webhost.com

ns02.000webhost.com[/CODE]

Yazacaksın. Domain gelince sunucu o domain isminde kayıtlı dosyayı getircek ekrana. Ayırt ediliyor zaten merak etme :D

Not : 000webhost.com'da domain için hosting açıldı mı ?

Domain için yaptığım tek işlem var buradaki

"Redirects"(Yönlendirme) kısmından hostun verdigi adresi yeni aldıgım domaine şu şekilde
yönlendirdim.

Hostun kontrol panelinde bir kaç ayar daha var.Biri şu resimde

gördüğün "Add Domains" kısmı buradaki "I want to host my own domain" kısmına yeni aldıgım domainin adresini yazıyor alttaki satırada sifremi yazıyorum ancak burasıda bu şekilde
bir hata veriyor.Bu hata nette çoğu kişide çıkıyormuş.

Zaten diğer şeçeneklerde domain ile alakalı değil sanırım.Diğer seçeneklerede bakmak istersen

Resim 1

Resim 2

Please register to see this content.

bu arada kusura bakma resim linklerini kabul etmedi code içine almak zorunda kaldım

Bişey daha eklemek istiyorum domainin daha gelişmiş bi panelini buldum biraz önce :D orada domain yönlendirme diye bi kısım buldum o kısma hostun adresini yazdım şu anda domain siteme yönlendiriyor ama anlamadıgım bu kadar basit bi yöntem varken neden millet servername lerle uğraşıp 24-48 saat bekliyorlar

• 5 ay sonra...

alla alla bende 2-3kere denedim acmadılar hostingi arkadaşım 00webhostun ns'lerini domain paneline gir nameservere gir oraya yaz sonra 000webhostunda paneline gir addon domains olmalı gir oraya domainini yaz senin buldugun yer sadece url yönlendirmedir:D en iyisi nameserverli yapman bence..Ns'kısımlarınada ns01.000webhost.com ns02.000webhost.com ekliyeceksin

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...