Jump to content

Sata2 Yi Bios Ide Olarak Görüyor ....

Recommended Posts

arkadaşlar bu siteden tncxp indirdim full dvd sata raid entegreli + wpı 2010 olan var ya ondan neyse formatı attım yükledim ide olarak

biostan sata ayarını açtım sata görmedi desteklemedi içindeki raid farklı herhalde bende orjinal cd den sata raid disketi oluşturdum

baslarken F6 ya bastım yüklerken raid i disketten tanıttım formatı atarken yarıda kesildi bekledim devamlı baktım olmadı restart yaptım

bir daha böldüm hdd yi üçe tabi bütün bilgiler fotolar gitmiş F10 basıp şöyle bişe çıktı mirrored, striped, spanned ortadaki şıkkın 5, 6 tane şıkkı var anlamadım 8k 16k 32k 64k 128k onu anlamadım 64 deydi

o kadar ugraslarmdam sonra normal xp sp3 ile c yi sata tanıtmayı basardım kurdum normal xp d: yi biçimlendirirken yine takıldı hart disk delirtecek adamı neden olabilir _? xp raid 32 disketi ile tanıttım her sey normal neden format atmıyor acaba _?

bende yine eski türden ide ye cevirdim sata ayarını bios açılısında mirrored e getirdim bios tanda sata raid ayarını kapattım

tncxp yi yükledim format atarken yine takıldı C: de %44 de ama geçti formatı şükür öteki dizinlerede format attım ama komut işlemiyle atabildim

normalde biçimlendirmede takılı kaldı bende elle manual yaptım hd tune ile tarattım hdd yi 3 tane damaged block buldu yani bozuk blok

hart diskin başını yedik herhalde güzel hart disk programı bilen birisi varsa yazssın şimdiden teşekür bad sektör onarıcı prglerin en iyisi hangisi

VE USTALARDAN SON Bİ SORU ;

BİOSUN İDE GÖRMESİ VEYA SATA GÖRMESİ HIZIN DA FARK EDERMİ _? XP 32 BİT KULLANIYORUM İŞLEMCİ CORE 2,5 SANAL ÇİFT

REM 1 GB HARD DİSK 160 XP 64 BİT YÜKLESEM YADA WİNDOWS 7 64 BİT NASIL OLUR ACABA SATA 2 DE ÇALIŞIRMI _?

ORJİNAL CD DEN SATA RAİDİN DİSKETİNİ OLUŞTURURKEN XP 32 XP 64 VİSTA 32 VİSTA 64 BİDE SATA YA İLAVE AHCI DİE RAİD VAR BİLEMEDİM BİLEN VARSA

WİNDOWS 7 64 TABAN OLURMU OLMAZMI _? ASUS P5N-MX :D

Arkadaşım öncelikle hdd'nin işlem yaparken düzgün çalışıp çalışmadığı bir kontrol etmende fayda var. Bende 80 gb ide samsung hdd vardı çalışıyor ama sistem yüklenmiyor. Yada yüklenirken kafa vuruyor takılıyor. Seninkide arızalanmaya yakın olabilir. Başka bir hdd ile dene. Ayrıca bios'da hiç sata'yı ide gördüğünü duymadım. O sata görüyordur sen ide zannetmişsindir. Anakartında yeni bir seri çok eski değil. Bir sorun yaşamaman lazım ancak sen yinede başka bir hdd ile ve yeni bir xp cd'si ile dene derim ben...

• 3 ay sonra...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...