Jump to content

Msı B460 Mortar Wifi Anakarta M2 Ssd

Recommended Posts

İyi akşamlar .

Msı b460 mortar wifi anakart kullanmaktayım. Anakartta 2 adet m2 ssd yuvası var. 1. yuvada 1 tb nvme m2 ssd bulunmakta. Fakat tum sata portları çalışıyor.

Bu anakarta 1 adet daha nivme m2 ssd almayı düşünüyorum. Anakart sitesine baktım desteklediği ürün Adata Xpg SX8100 2tb 3500MB-3000MB/S M.2 Pcıe SSD ASX8100NP-2TT-C destekliyor.

Burda sormak istediğim soru bu xpc nvme m2 ssd yi takarsam sata portları iptal olur mu?

Bir çok yerde araştırma yaptım sata m2 ssd takarsak iptal oluyor muş. Fakat nvme m2 ssd takarsam pc expres 3.0 yolu kullandığı için tüm sata partlarını kullanabiliyormuşuz.

Emin olmak için bu konuyu açtım. Görüşleriniz nedir?

bilisimler, 43 dakika önce yazdı:

İyi akşamlar .

Msı b460 mortar wifi kullanmaktayım. Anakartta 2 adet m2 ssd yuvası var. 1. yuvada 1 tb nvme m2 ssd bulunmakta. Fakat tum sata portları çalışıyor.

Bu anakarta 1 adet daha nivme m2 ssd almayı düşünüyorum. Anakart sitesine baktım desteklediği ürün Xpg SX8100 2tb 3500MB-3000MB/S M.2 Pcıe SSD ASX8100NP-2TT-C destekliyor.

Burda sormak istediğim soru bu xpc nvme m2 ssd yi takarsam sata portları iptal olur mu?

Bir çok yerde araştırma yaptım sata m2 ssd takarsak iptal oluyor muş. Fakat nvme m2 ssd takarsam pc expres 3.0 yolu kullandığı için tüm sata partlarını kullanabiliyormuşuz.

Emin olmak için bu konuyu açtım. Görüşleriniz nedir?

kendi sitesinde yazıyor zaten kolay gelsin

Intel ® B460 Yonga Seti

• 6x SATA 6 Gb/s bağlantı noktası
  • 2x M.2 yuvası (Anahtar M)
    • M2_1, PCIe 3.0 x4'e kadar ve SATA 6 Gb/s, 2242/2260/2280/22110 depolama aygıtlarını destekler
    • MM2_2, PCIe 3.0 x4, 2242/2260/2280 depolama aygıtlarına kadar destekler
    • Intel ® Optane™ Belleğe Hazır
      Please register to see this content.
    • Intel Core™ işlemciler için Intel ® Smart Response Teknolojisini destekler
  1. M.2 SATA SSD'yi M2_1 yuvasına takarken SATA1 kullanılamayacaktır.
  2. M.2 SSD'yi M2_2 yuvasına takarken BPCI_E3 kullanılamayacaktır.
  3. Intel® Optane™ bellek modüllerini kullanmadan önce lütfen sürücüleri ve BIOS'u MSI web sitesinden en son sürüme güncellediğinizden emin olun.

• Like 1

bilisimler, Bir saat önce yazdı:

Please register to see this content.

Msi b460 mortar wifi anakarta bu ürünü almayı düşünüyorum . Anakart sitesinde uyumlu görünüyor

ihtiyacın neyse al zamanla pahalanıyor geç kalma benim gibi iyi forumlar

• Like 1

bilisimler, 2 saat önce yazdı:

Evet bunu bende gördüm . Sata M2 takarsak 1 sata portu iptal oluyor . 

Ama M2 nivme SSD takarsak iptal olmuyor . Doğru söyledim deyil mi ?

Hayır yanlış takarsanız sata1  iptal M.2 SATA SSD'yi M2_1 yuvasına takarken SATA1 kullanılamayacaktır.

Edited by avis
  • Like 1

avis, 3 saat önce yazdı:

Hayır yanlış takarsanız sata1  iptal M.2 SATA SSD'yi M2_1 yuvasına takarken SATA1 kullanılamayacaktır.

Bendeki sata M2 deyli nivme M2 

Ben taktım şuan önceki M2 nivme SSD şuan 1. Sata  çalışıyor .

Edited by bilisimler

bilisimler, 5 saat önce yazdı:

Merhaba bu gün anakartın sitesine baktım . M2 SSD yuvasının 1 . girişi nivme SSD yazıyor. 2. girise sata M2 SSD özellikleri yazıyor.

Burada merak ettiğim konu bu anakarta 2 adet nivme takabiliyor muyuz ? 

evet takabilirsin; her ikisi de M2 soket yapısındadır ancak birincisi PCI expres 3 hattını kullanır buraya yüksek hızlı NVMe tipi SSD takmak mantıklıdır, ikincisi SATA 6Gb/s hattını kullanır NVMe'ye kıyasla yavaştır buraya SATA tipi olanı takmak gerekir.

• Like 1

Zapotek, 11 dakika önce yazdı:

evet takabilirsin; her ikisi de M2 soket yapısındadır ancak birincisi PCI expres 3 hattını kullanır buraya yüksek hızlı NVMe tipi SSD takmak mantıklıdır, ikincisi SATA 6Gb/s hattını kullanır NVMe'ye kıyasla yavaştır buraya SATA tipi olanı takmak gerekir.

Çok sağol . Yardım için . O zaman  ayın 5 de sipariş veriyorum .

1  adet daha takarım 2 adet nivme m2 ssd muhteşem 😊

Edited by bilisimler
  • Like 1