Jump to content

avis

Üye
 • Posts

  673
 • Joined

 • Last visited

Profile Information

 • Male
 • istanbul

Recent Profile Visitors

3872 profile views

avis's Achievements

Enthusiast

Enthusiast (6/14)

 • Conversation Starter Rare
 • Very Popular Rare
 • First Post Rare
 • Collaborator Rare
 • Posting Machine Rare

Recent Badges

124

Reputation

 1. Amd de ne sorun var bilmiyorum ama hem fiyat hem sorun yaşamadığım (Performans önceliği olmayan) 3 yıldır kullandığım asus rx550 2 gb. Yaklaşık 6 aydır kullandığım sapphire rx6400 4 gb.(hem fiyat hem performansı idare eder.)
 2. hasan835 ve Mrrush paylaştığı keyler den yapabilirsiniz. 7-10 -11 gibi birçok kez yaptım.
 3. Sizin donanımdan anlamadığımız bilgisiz olduğunuz zaten belli oluyor.Siz güvenmeyince berbat olmuyor önce CPU teknolojisini öğrenin sonra yorum yazarsınız.:)) Ayrıca ergen gibi saçmalayan siz olmayasınız. Ben 12 yıl sizin sadece internette görebildiğiniz donanımlari alıp sattım. Ayrıca grafikerlik yaptım ve yazılımciyim. (Full-stack)
 4. Arkadaşın sistemi amd işlemcili değil olamaz çünkü anakartı ıntel işlemci destekliyor. Ayrıca pc nin markayla ne ilgisi var verilen özellikler zaten enaz 10 yıllık teknoloji verebileceği performansta o kadar olur.
 5. Windows 10 kuracaksanız kesinlikle hdd yerine ssd alın. Ssd sata 2 hızında çalışacak ama hdd den çok daha iyi performans verecektir.
 6. Arkadaş başka pc de çalıştığını yazmış neden yenisini alsın veya kablolu kullansın?
 7. Kardeşim bunun hazırcılıkla ne ilgisi var ps u 5 sürümünden beri kullanıyorum her sürümde bir sürü yenilik ve geliştirmeler var ayrıca yeni pluginler geliştiriliyor size göre hepsi, boşuna mı? ben aldigim bir işi 1 saatte yapacagıma 1 dk da yapmak isterim.Ayrıca arkadaşın paylaştıgı yenilik degil eski klasik bir yöntem konuyu çokta bilmediginiz belli. Burası forum sitesi sadece manuel olarak yapmak isteyenler okumuyor kolay olanlarıda yazıp paylaşmak lazım. a noktasından b noktasına atlada gidilir ucaklada siz at la gitmeyi secebilirsiniz. ama ucakla gitmek isteyeni eleştiremezsiniz. banka şubesine gidipte işlem yapabilirsiniz ama teknoloji degişti mobildende heryerden yapabilirsiniz ama siz işlerin nasıl yapıldıgını görmek için şubeye gidersiniz bu kafayla.
 8. Bu kadar uğraşmaya gerek yok ki altın style veya action yükleyip tek tıkla yapabilirsiniz. Daha detaylı istiyorsanız eye candy kurun.
 9. Öncelikle maaş aldığınız bankaya gidip daha önce aldığınız promosyonu iptal edeceksiniz. Ben ziraatten yaptım 350 tl hesabımdan kesildi. Akbank â gittim enaz 1 fatura otomatık ödeme talimatı vermeniz gerekiyor. Sözleşme için kimlik gerekiyor. telefonunuza mobil uygulama indirirseniz iyi olur. Adınıza atm kartı ve kredi kartı çıkıyor 1 hafta içinde gonderilecekmis.
 10. Acaba microsoft açığı değilde başka bir sistem olabilirmi? Microsoft active olan tüm pc lerin donanım kimliklerini kullanıci bilgilerini kaydediyor sonra bunlarla karşılaştırıp aktive ediyor olabilirmi?
 11. Anakarta işleniyor diyenler yanılıyor olabilir. Çünkü bozulan anakartı degistirdim internete baglandım an yeniden aktiflesti. Hdd diyenlerde yanlış olabilir. Ssd sata degistirdim m2 nvme taktim yine aktive oldu.
 12. Macos catalina ve win11 education.
 13. Bios ta fan rpm hardware monitör gibi seçenekler varsa ayrıca fanlar anakarttaki sys leremi molexleremi takılı? Bence siz daha önce yazdığım gibi fan bakımlarını yapın yada daha büyük fan alin.(8-9 ise 12-14). Çapı büyük fanlar daha sessiz çalışırlar.
 14. Bios ta fan ayarı yoksa sizde fanlara odaklanin fanların bakımını yapın olmaz ise fan boyutlarını yükseltin.
×
×
 • Create New...