Jump to content

Windows Sürümlerini Türkçe Yapma Hk.

striker_55
 Share

Recommended Posts

striker_55, 12 saat önce yazdı:

Konu ile ilgili olarak sanırım kimsenin bilgisi yok

En basit halı ile svf dosyalarını inidirip Türkçe yapman

. Örneğin os.click indirildiğin tüm İSO lar İngilizce iner. Yanında istediğin dili indirebilirsin. Ana işi İSO 6 GB ise dil dosyaları ortalama 500 MB civarında olur. Ve ve convert yapar.

striker_55, 14.02.2024 - 07:26 yazdı:

konularda tam ayrıntılı olarak bahsetmiyorlar kendilerine de ulaşmaya çalıştım ancak cevap alamadım

amd_turkey, 13.02.2024 - 22:45 yazdı:

vaveyla ve bensuslu konuları vardı

Benim mesaj kutum kapalı ama zaten anlatımımı da bir konuda yapmıştım.

Ben arayıp bulmayayım siz araştırın. >>> Yabancı Dil Sistemleri Türkçeleştirme Hk.

Ben manuel yoldan türkçeleştiriyorum fakat her şeyi ile türkçe yaptıktan sonra eksik kalan yerler için iso dosyasını türkçe olarak kullanıyorum.

Manuel yoldan yaparak, her yerini ve her şeyini değiştirmek için, ayarlarda yönetici dil olarak geçen yeri türkçe yapmanız ve yeniden başlatmanız lazım.

Ben türkçeleştirdikten sonra Dism++ ile yedek alıp, orijinal iso içeriğindeki install.wimle değiştiriyorum.

Fakat burada önemli olan, yedek almadan önce herşeyi türkçe görüntüleyebilmek.

(Bu konuda eğer türkçe dil eklediğimde, her yerde türkçe seçmeme rağmen, bazı yerler eksik çevrildiği olursa, ters işlem uygulayarak,

ayarlardan sildiğim ingilizce dil'i tekrar ekleyerek bütün işlemleri ingilizce olarak tekrar yapıyorum, sonrasında türkçe için aynı değişikleri birkez daha uyguluyorum.

Son aşamada her yer türkçe oluyor genellikle. // Temiz bir yedek alıp, Türkçe ISO dosyasındaki install.wim ile değiştiriyorum.

Kurulum ve kullanım herşey türkçe oluyor...

Edited by va7eyla
  • Like 1

prens_of, 54 dakika önce yazdı:

654m bunu turkce yaparmısınız cok seri ve hızlı 

Please register to see this content.
 830m buda olur

Bensüslü kardeşim görüyorsa ve istiyorsa türkçeleştirsin. Benim türkçeleştirmem zahmetli oluyor ve artık uğraşmak istemiyorum.

va7eyla, 2 saat önce yazdı:

Bensüslü kardeşim görüyorsa ve istiyorsa türkçeleştirsin. Benim türkçeleştirmem zahmetli oluyor ve artık uğraşmak istemiyorum.

Bu tür sistemlerde bileşenler tamamen silindiği için dil ekleseniz dahi türkçe olmayacaktır. Bir çok kez denemiş biri olarak söylüyorum . Sistemin modlu olması sorun yaratmıyor, bileşenlerin silinmesi sorun yaratıyor 

• Like 3
  • Thanks 1