Jump to content

Windows'ta Ekran çözünürlüğünü Nasıl Düşürebilirim.

naturel
 Share

Recommended Posts

Derdimi şöyle anlatayım. 

Misal ben bir kasayı formatlayıp gönderiyorum. Kullandığım monitör 2k 

Kullanıcı kendi monitörünü (genelde eski monitörlerde) taktığında çözünürlüğü otomatik ayarlayamadığı için ekrana görüntü gelmiyor.

Güvenli modda ekrana görüntü geliyor.

Bu sorunu başka bir monitöre yada tv ye bağlayıp çözünürlüğü düşürdüğümde  çözebiliyorum.

Başka monitör olmadan bu sorunu güvenli modda yada herhangi bir windows pe sistemle yada başka bir şekilde çözmenin bir yolu varmı?

Umarım sorunumu düzgün şekilde anlatabilmişimdir.

Format attığınız bilgisayarı teslim ederken ekran kartının desteklediği ya da genel 1024x768 veya 1280x1024 1920x1080 şekilde ayarlayıp öyle verin işe yaramaz mı ? 

• Like 1

CROSSXX, 18 dakika önce yazdı:

Format attığınız bilgisayarı teslim ederken ekran kartının desteklediği ya da genel 1024x768 veya 1280x1024 1920x1080 şekilde ayarlayıp öyle verin işe yaramaz mı ? 

Ben sadece misal verdim sorunla alakalı. Söylediğiniz şekilde elbette çözüm olur. 

Fakat ben yazılımsal olarak nasıl yapıldığını öğrenmek istiyorum. Google de arama kriterini düzgün seçemedim sanırım. Sonuç bulamadım.

• Like 1

Siz format çekerken Ekran kartını değilde onbord a takın oradan görüntü yu deneyin 

Edited by bozart

naturel, 7 saat önce yazdı:

Derdimi şöyle anlatayım. 

Misal ben bir kasayı formatlayıp gönderiyorum. Kullandığım monitör 2k 

Kullanıcı kendi monitörünü (genelde eski monitörlerde) taktığında çözünürlüğü otomatik ayarlayamadığı için ekrana görüntü gelmiyor.

Güvenli modda ekrana görüntü geliyor.

Bu sorunu başka bir monitöre yada tv ye bağlayıp çözünürlüğü düşürdüğümde  çözebiliyorum.

Başka monitör olmadan bu sorunu güvenli modda yada herhangi bir windows pe sistemle yada başka bir şekilde çözmenin bir yolu varmı?

Umarım sorunumu düzgün şekilde anlatabilmişimdir.

Ben size daha güzel bir seçenek sunayım...

Sadece format atıp, formatın ilk ekranı bitip Pc'yi yeniden başlattığınızda.

Kontağı kapatın. Yani Pc'yi kapatın.

Karşı taraf sıfır pc almış gibi, format sonrası kullanıcı adı oluştur kısmından devam eder.

Demem o ki format sürecinin ilk ekranı geçince, geri kalan basit işlemi karşı tarafta yapar.

Eğer ki driverli bir şekilde vermek istiyorsanız, NTLite ile isoya driver entegre edin, fakat kurulum sürecini yine ilk ekrandan sonra pcyi kapatarak tamamlayın.

Yani formatın ilk ekranı bittiğinde pcyi kapattığınızda, driverler cart curt sonradan sattığınız kişi pcyi açarken kurulur.

Böylelikle ne siz ne de karşı taraf hiçbir sorun yaşamazsınız...

Edited by va7eyla
  • Like 1