Jump to content

Wi̇ndows 10 Home X64 19045.22h2-4235+12 Adet Programli

SON_VATAN
 Share

Recommended Posts

bozart, 25 dakika önce yazdı:

İso dosyasının içine direk   /sources/$OEM$/$$/Setup/SCRIPTS

klasörü oluşturup SETUPCOMPLETE.cmd

oluşturursaniz direk otomatik kurulum yapabilirsiniz. Kendim kullandığım CMD ye bakarak alıntı yaparak kullanabilirsin. Ben bu şekilde kullanıyorum. Aşağıdaki listeden istemediğiniz programları silin kurmaz.

@echo off
FOR %%i IN (D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z) DO IF EXIST %%i:\sources\install.wim SET CDROM=%%i:
SET KEY=HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\RunOnceEx
REG ADD %KEY% /V TITLE /D "Programlar Yukleniyor" /f

REG ADD %KEY%\001 /VE /D "7-Zip 23.01 TR" /f
REG ADD %KEY%\001 /V 1 /D "%CDROM%\Programlar\7-Zip.23.01_TR_[x32-x64]__by.forjest.exe" /f

REG ADD %KEY%\002 /VE /D "WinRAR 6.24 TR" /f
REG ADD %KEY%\002 /V 1 /D "%CDROM%\Programlar\WinRAR.6.24.TR_[x32-x64]__by.solidshare.exe" /f

REG ADD %KEY%\003 /VE /D "HashTab 6.0 TR" /f
REG ADD %KEY%\003 /V 1 /D "%CDROM%\Programlar\HashTab_v6.0.0.28__by.solidshare.exe" /f

REG ADD %KEY%\004 /VE /D "SagTik Eklentileri TR" /f
REG ADD %KEY%\004 /V 1 /D "%CDROM%\Programlar\Sag.Tik.Eklentileri_TR__by.Tornado.exe" /f

REG ADD %KEY%\005 /VE /D "LockHunter.3.4.3" /f
REG ADD %KEY%\005 /V 1 /D "%CDROM%\Programlar\LockHunter.3.4.3.146__by.solidshare.exe" /f

REG ADD %KEY%\006 /VE /D "Masaustu Simgeleri Aktif" /f
REG ADD %KEY%\006 /V 1 /D "%CDROM%\Programlar\Masaustu_simgeleri__by.nous.exe" /f

REG ADD %KEY%\007 /VE /D "Fotograf Goruntuleyicisi TR" /f
REG ADD %KEY%\007 /V 1 /D "%CDROM%\Programlar\Fotograf_Goruntuleyicisi__by.casper.exe" /f

REG ADD %KEY%\008 /VE /D "IrfanView 4.65 TR " /f
REG ADD %KEY%\008 /V 1 /D "%CDROM%\Programlar\IrfanView.4.65_TR_[x64]__by.solidshare.exe" /f

REG ADD %KEY%\009 /VE /D "CCleaner Techn Edition 6.02 TR" /f
REG ADD %KEY%\009 /V 1 /D "%CDROM%\Programlar\CCleaner.Technician.Edition.6.02_TR_[x32-x64]__by.solidshare.exe" /f

REG ADD %KEY%\010 /VE /D "AIMP5.30 Build 2531 TR" /f
REG ADD %KEY%\010 /V 1 /D "%CDROM%\Programlar\AIMP5.30.Build.2531_TR_[x64]__by.Attak.exe" /f

REG ADD %KEY%\012 /VE /D "EasiestSoft Movie Editor 5.1" /f
REG ADD %KEY%\012 /V 1 /D "%CDROM%\Programlar\EasiestSoft.Movie.Editor_5.1.0__by.Attack.exe" /f

REG ADD %KEY%\014 /VE /D "Format Factory 5.16.0 TR" /f
REG ADD %KEY%\014 /V 1 /D "%CDROM%\Programlar\Format.Factory_5.16_TR_[x64]__by.solidshare.exe" /f

REG ADD %KEY%\016 /VE /D "Mozilla Firefox 120.0 TR" /f
REG ADD %KEY%\016 /V 1 /D "%CDROM%\Programlar\Mozilla.Firefox.120.0_TR_[x32-x64]__by.forjest.exe" /f

REG ADD %KEY%\018 /VE /D "Chrome 120.0+ AyarLi TR" /f
REG ADD %KEY%\018 /V 1 /D "%CDROM%\Programlar\Google.Chrome.120.0+Ayarli_TR_[x32-x64]__by.solidshare.exe" /f

REG ADD %KEY%\020 /VE /D "UltraISO Pre Edition 9.7.5 TR" /f
REG ADD %KEY%\020 /V 1 /D "%CDROM%\Programlar\UltraISO.Premium.Edition.9.7.5.3716_TR__by.forjest.exe" /f

REG ADD %KEY%\022 /VE /D "PowerISO 8.5 TR" /f
REG ADD %KEY%\022 /V 1 /D "%CDROM%\Programlar\PowerISO.8.5_TR_[x32-x64]__by.forjest.exe" /f

REG ADD %KEY%\024 /VE /D "VLC Media Player 3.0.20 TR" /f
REG ADD %KEY%\024 /V 1 /D "%CDROM%\Programlar\VLC.Media.Player.3.0.20_TR_[x32-x64]__by.forjest.exe" /f

REG ADD %KEY%\026 /VE /D "Daum PotPlayer 1.7+OpenCodec TR" /f
REG ADD %KEY%\026 /V 1 /D "%CDROM%\Programlar\Daum.PotPlayer_1.7.22038+OpenCodec_TR_[x32-x64]__by.solidshare.exe" /f

REG ADD %KEY%\028 /VE /D "PDF-XChange Pro 10.1.1 TR" /f
REG ADD %KEY%\028 /V 1 /D "%CDROM%\Programlar\PDF-XChange.Pro.10.1.1.383_TR_[x64]__by.forjest.exe" /f

REG ADD %KEY%\030 /VE /D "DirectX_9.29.1974_[x86-x64]" /f
REG ADD %KEY%\030 /V 1 /D "%CDROM%\Programlar\DirectX_9.29.1974_[x32-x64]__by.forjest.exe" /f

REG ADD %KEY%\032 /VE /D "AOMEI Backup Tech Plus 7.3.3 TR" /f
REG ADD %KEY%\032 /V 1 /D "%CDROM%\Programlar\AOMEI.Backupper.Technician.Plus.7.3.3_TR__by.forjest.exe" /f

REG ADD %KEY%\034 /VE /D "Flash Paketi+Visual++java.8.391" /f
REG ADD %KEY%\034 /V 1 /D "%CDROM%\Programlar\Flash.Paketi+Visual++java.8.391+Edge.WebView.118+NET.Frame6+7__by.solidshare.exe" /f

REG ADD %KEY%\036 /VE /D "Office 2016 Pro VL Sp1 Lite TR" /f
REG ADD %KEY%\036 /V 1 /D "%CDROM%\Programlar\Office.2016.Pro.VL.Sp1.Lite.3in1_TR_(x64-bit)__by.durak.exe" /f

REG ADD %KEY%\038 /VE /D "Win+Office KMS VL ALL AIO v47" /f
REG ADD %KEY%\038 /V 1 /D "%CDROM%\Programlar\Windows+Office_Aktivasyon_KMS_VL_ALL_AIO_v47__by.solidshare.exe" /f

cd %~dp0
RMDIR /S /Q %systemroot%\SETUP\SCRIPTS
del Install.exe
del SETUPCOMPLETE.cmd

EXIT

Buradaki kodlarda .exe kurulumu için REG ADD demenizdeki amaç ve mantık nedir acaba?

Öğrenmek için soruyorum eğer böyle oluyorsa?

relati7ity, 34 dakika önce yazdı:

Buradaki kodlarda .exe kurulumu için REG ADD demenizdeki amaç ve mantık nedir acaba?

Bu şekilde oluyor. Windows Xp den beridir bu şekilde kullanıyorum hepsinde görüyor. Bende tam olarak bilmiyorum. Alıntı yapmıştım 

• Like 1

relati7ity, 27.03.2024 - 15:04 yazdı:

ustad teşeşkkür ederim zaman ayırdığın için.

kurmak istediğim programlar için reg kayıtlarının isimlerini o listeye (cmd içine) basıl yazağım hangi satırda mesela biraz karışıkoldu anlayamadım. programları ve yine bende ki reg kayıtlarını nereye koyacağım. 

reg kayıtları için tweaks klasörü nasıl yaparız.

Edited by Outlaw34

Arkadaşlar aşağıda vereceğim linkteki aracı indirin klasörün içerisinden çıkan $OEM$ klasörünü usb diske yazdırdığınız işletim sisteminin sources klasörünün içine atın daha sonra geri dönüp ana dizinde software,reg, ve tweaker klsörleri oluşturun ve klasör içerilerine katılımsız,reg,tweaker programlarını atın kurulum sonrası programlar kendiliğinden kurulmaya başlanacaktır.Yalnız usb ye yazdırdığınız işletim sisteminde daha önce uygulanbmış olan $OEM$ klasörü olmasın zira verdiğimi klasör içerisine attığınızda mevcut olanı silecektir.

https://dosya.co/m6booean9kdy/program,reg,tweaker_kurma.rar.html

• Like 1

SON_VATAN, 10 saat önce yazdı:

Arkadaşlar aşağıda vereceğim linkteki aracı indirin klasörün içerisinden çıkan $OEM$ klasörünü usb diske yazdırdığınız işletim sisteminin sources klasörünün içine atın daha sonra geri dönüp ana dizinde software,reg, ve tweaker klsörleri oluşturun ve klasör içerilerine katılımsız,reg,tweaker programlarını atın kurulum sonrası programlar kendiliğinden kurulmaya başlanacaktır.Yalnız usb ye yazdırdığınız işletim sisteminde daha önce uygulanbmış olan $OEM$ klasörü olmasın zira verdiğimi klasör içerisine attığınızda mevcut olanı silecektir.

Please register to see this content.

Teşekkür ederim zahmet oldu

SON_VATAN, 10 saat önce yazdı:

Bir kaç tane tweaker örneği verebilir misin bana kurmam için

Edited by Outlaw34

Outlaw34, 8 dakika önce yazdı:

Teşekkür ederim zahmet oldu

Bir kaç tane tweaker örneği verebilir misin bana kurmam için

Elimde mewcut Tweaker örnekleri yoktur ben sadece katılımsız programlar için kullanıyordum onun için üzgünüm.