Jump to content

Windows 11 Enterprise Oturum Kapanma Sorunu

aduuket
 Share

Recommended Posts

Merhaba,

ilk defa windows 11 kurdum. Enterprise sürümünü tercih ettim. Sorunum şöyle;

güç ayarlarında uyku ile ilgili tüm ayarlar kapalı, ekran koruyucu kapalı. sadece bilgisayara 5 dakika ellemezsem ekran kapansın açık.

Bu özelliği yıllardır kullanırım. Şu an iş yerimde de kullanıyorum windows 10 ile. Ekran kapanır, fareyi hareket ettirirsem yada bir tuşa basarsam ekran açılır.

Oturum kapanmaz ya da pc uykuya geçmez.

Ama bu windowsta ekran kapandıktan sonra fareyi hareket ettirince oturum açma ekranı geliyor.

MSDN orjinal isodan kurulum yaptım.  Kullanıcı hesabımda şifre de yok.

Bunu nasıl önlerim? Teşekkürler.

Yaşadığınız soruna tam olarak benzemese de ben de şu sorunu yaşayabiliyorum.

Eğer bilgisayarınızın ekran kartı(işlemci veya harici ekran kartı) sürücüleri win11 ile uyumlu veya yüklü değilse güç seçenekleri kısmında bu ayarlar silik(pasif)-hatta bazı ayarlar hiç görünmez- görünür. Ben ne zaman ki intel hd veya grafik ekran kartı sürücüsünü yükleyip yeniden başlatınca bu ayarlar aktif hale geçiyor. Kısacası ekran kartı (intel hd veya harici ekran kartı) sürücüsü ya doğru yüklenmemiş veya uyumusuzdur. Benim aklıma gelen bu. Saygılarımla

Edited by YAGMURADAM
  • Like 1

aduuket, 28.04.2024 - 14:05 yazdı:

Bende o ayar aşağıdaki gibi hocam

Please register to see this content.

Bu resimdeki kilit ekranı kişiselleştirmeye girin, ekran görüntüsü atın. İstediğiniz şeyi biliyorum ama tam olarak neredeydi hatırlamıyorum. Bulmak için Windows 11 kurmam ya da o güç ile ilgili kısımların fotoğrafları lazım...

YAGMURADAM, 3 saat önce yazdı:

Eğer bilgisayarınızın ekran kartı(işlemci veya harici ekran kartı) sürücüleri win11 ile uyumlu veya yüklü değilse güç seçenekleri kısmında bu ayarlar silik(pasif)-hatta bazı ayarlar hiç görünmez- görünür. Ben ne zaman ki intel hd veya grafik ekran kartı sürücüsünü yükleyip yeniden başlatınca bu ayarlar aktif hale geçiyor. Kısacası ekran kartı (intel hd veya harici ekran kartı) sürücüsü ya doğru yüklenmemiş veya uyumusuzdur. Benim aklıma gelen bu. Saygılarımla

Bununla ilgisi yok üstadım. Küçük bir ayarın tiki açık kalmış, tiki kapatmak gerekiyor ama ayarın tam nerede olduğunu hatırlamıyorum. Fazla 11 kullanmadım ama bu tarz şeyler tek tikle hallediliyor...

• Like 1

relati7ity, 14 saat önce yazdı:

Bu resimdeki kilit ekranı kişiselleştirmeye girin, ekran görüntüsü atın. İstediğiniz şeyi biliyorum ama tam olarak neredeydi hatırlamıyorum. Bulmak için Windows 11 kurmam ya da o güç ile ilgili kısımların fotoğrafları lazım...

Bununla ilgisi yok üstadım. Küçük bir ayarın tiki açık kalmış, tiki kapatmak gerekiyor ama ayarın tam nerede olduğunu hatırlamıyorum. Fazla 11 kullanmadım ama bu tarz şeyler tek tikle hallediliyor...

Hocam istemiş olduğunuz yerler buralar mı?

[url=https://hizliresim.com/gzx5e49][img]https://i.hizliresim.com/gzx5e49.png[/img][/url]

[url=https://hizliresim.com/nj96atj][img]https://i.hizliresim.com/nj96atj.png[/img][/url]

[url=https://hizliresim.com/izh98bz][img]https://i.hizliresim.com/izh98bz.png[/img][/url]

[url=https://hizliresim.com/oicsqpd][img]https://i.hizliresim.com/oicsqpd.png[/img][/url]

@relati7ity @YAGMURADAM desteğiniz için teşekkür ederim.

YAGMURADAM, 17 saat önce yazdı:

Hocam ben el ile bir şey yüklemedim açıkçası. Aygıt yöneticisinde sorun görünmüyor. HP asistant güncelleme yok diyor. Uyumsuzluk olabilir mi? Bazı ayarlar yok ama ben bunu enterprise oluşuna vermiştim.

aduuket, ekran kartı sürücülerinin güncel olması sorun çıkarmayacağı anlamına gelmez. Size tavsiyem win10 sürüclerinizi yedekleyin ve win11 yükledikten sonra bu win10 sürüclerini yüklemeyi deneyin. Başarılı olursa bu sorun yaşadığınız ayarları kotrol edin. Ve ayarlarıda hallederseniz bu ekran kartı sürücülerinizi güncelletmeyin. Ben de intel hd530 nın sürücülerinden yanılmıyorsam 5-6 versiyonunu denedim. Biri sisteme uyunca hep onu kullanıyorum. Asla güncellemiyorum.

Not: Sorununuzn ekran kartı sürücülerinden olduğunu iddia etmiyorum.Ama ekran kartı sürücüleri yüklü değilse veya uyumsuzsa güç seçenekleri kısmında bazı ayarlar görünmeyecektir.

Not: Güç seçenekleri kısmına Denetim Masası üzerinden girip bir kontrol et. Örnek ekran resmi veriyorum. Saygılarımla

YAGMURADAM, 9 saat önce yazdı:

aduuket, ekran kartı sürücülerinin güncel olması sorun çıkarmayacağı anlamına gelmez. Size tavsiyem win10 sürüclerinizi yedekleyin ve win11 yükledikten sonra bu win10 sürüclerini yüklemeyi deneyin. Başarılı olursa bu sorun yaşadığınız ayarları kotrol edin. Ve ayarlarıda hallederseniz bu ekran kartı sürücülerinizi güncelletmeyin. Ben de intel hd530 nın sürücülerinden yanılmıyorsam 5-6 versiyonunu denedim. Biri sisteme uyunca hep onu kullanıyorum. Asla güncellemiyorum.

Not: Sorununuzn ekran kartı sürücülerinden olduğunu iddia etmiyorum.Ama ekran kartı sürücüleri yüklü değilse veya uyumsuzsa güç seçenekleri kısmında bazı ayarlar görünmeyecektir.

Not: Güç seçenekleri kısmına Denetim Masası üzerinden girip bir kontrol et. Örnek ekran resmi veriyorum. Saygılarımla

Üstadım bilgisayar 15-fc0059nt on board ekran kartlı. Bilgisayarın uykuya geçtiğine eminim artık. Ben ekran kapanıyor ekran uyandığında oturum açma ekranı geliyor diye düşünüyordum. Biraz önce dikkatimi çekti bu durum yaşanırken power ışığı yanıp sönüyor. Sanırım bu uyku anlamına geliyor.

HP sayfasında windows 10 desteklemiyor. windows 10 a ait sürücü yok.

Bende aşağıdaki sürücü kurulu:

spacer.png

Yukarıda paylaştığınız ayarlar bende aşağıdaki gibi

spacer.png

spacer.png

spacer.png

spacer.png

spacer.png

@relati7ity siz bu ekran görüntülerini istemiştiniz yukarı koymayı beceremedim. postu düzenlemeye de izin vermedi sanırım yeni üye olduğum için.

aduuket, 10 saat önce yazdı:

Üstadım bilgisayar 15-fc0059nt on board ekran kartlı. Bilgisayarın uykuya geçtiğine eminim artık. Ben ekran kapanıyor ekran uyandığında oturum açma ekranı geliyor diye düşünüyordum. Biraz önce dikkatimi çekti bu durum yaşanırken power ışığı yanıp sönüyor. Sanırım bu uyku anlamına geliyor.

@relati7ity siz bu ekran görüntülerini istemiştiniz yukarı koymayı beceremedim. postu düzenlemeye de izin vermedi sanırım yeni üye olduğum için.

Bakıcam da müsait olamadım. Yarın sakin kafayla sizin için bakacağım. Kendim de windows 11 kullanıyorum şuan fakat enterprise değil. Kusura bakmayın geciktirdiğim için. Saygılarımla...

aduuket, 01.05.2024 - 11:09 yazdı:

Attığınız resimlerin hiçbirine bakamadım, açık söylemem gerekirse...

Fakat aşşağıda vereceğim reg kayıtlarını, powerrun kullanarak ve içerisine sürükle bırakarak, çalıştırın. Sonrasında sistemi yeniden başlatın.

Bakalım düzelecek mi? Kesin düzelir demiyorum ama, bende sorun yok, o reg kayıtlarıyla, sizde de düzelebilir.

Saygılarımla...

Powerrun link == 

Regedit linkleri  ==    // 

Not = Regleri girip, herşeyi normale çevirdikten sonra, isterseniz tekrardan 5 dakka olarak ayarlayın.

Sorun vermezse, öyle de vermez...

Edited by relati7ity

relati7ity, 1 saat önce yazdı:

Attığınız resimlerin hiçbirine bakamadım, açık söylemem gerekirse...

Fakat aşşağıda vereceğim reg kayıtlarını, powerrun kullanarak ve içerisine sürükle bırakarak, çalıştırın. Sonrasında sistemi yeniden başlatın.

Bakalım düzelecek mi? Kesin düzelir demiyorum ama, bende sorun yok, o reg kayıtlarıyla, sizde de düzelebilir.

Saygılarımla...

Powerrun link == 

Regedit linkleri  ==    // 

Not = Regleri girip, herşeyi normale çevirdikten sonra, isterseniz tekrardan 5 dakka olarak ayarlayın.

Sorun vermezse, öyle de vermez...

üstat ilgin alakan uğraşın için çok teşekkür ederim. deneyip bilgi vereceğim.