Jump to content

Windows 7 Tema Yapımı Nasıl Oluyor ?

osman_2626

Recommended Posts

1. İlk olarak masaüstünde boş bir yere sağ-tuş yapıyoruz ve Kişiselleştirme (Personalization) seçeneğine giriyoruz. Açılan pencere üzerinden Aero Temaları (Aero Themes) başlığı altında yüklü olan temaları göreceksiniz. Bu temalar içerisinden üzerinde değişiklik yapmak istediğimiz herhangi bir tanesini seçiyoruz.

2. Seçmiş olduğumuz tema üzerinde gerekli özelleştirmeleri (Masaüstü Arka Planı, Pencere Rengi ve Sesler) yapıyoruz. Son olarak Temalarım altında özelleştirmiş olduğumuz temanın üzerine sağ-tuş yaparak, Temayı Paylaştırmak Üzereye Kaydet (Save Theme for Sharing) seçeneğine tıklıyoruz ve açılan pencere üzerinde temamıza bir isim vererek kaydediyoruz.

Kolay Gelsin...

Özel Tema Yapmak İstiyorum Diyorsan Onun Hakında Bi Bilgim Yok Ama temaların üzerinde oynama yapabilirsin restorator gibi programlarla oluyor

1. İlk olarak masaüstünde boş bir yere sağ-tuş yapıyoruz ve Kişiselleştirme (Personalization) seçeneğine giriyoruz. Açılan pencere üzerinden Aero Temaları (Aero Themes) başlığı altında yüklü olan temaları göreceksiniz. Bu temalar içerisinden üzerinde değişiklik yapmak istediğimiz herhangi bir tanesini seçiyoruz.

2. Seçmiş olduğumuz tema üzerinde gerekli özelleştirmeleri (Masaüstü Arka Planı, Pencere Rengi ve Sesler) yapıyoruz. Son olarak Temalarım altında özelleştirmiş olduğumuz temanın üzerine sağ-tuş yaparak, Temayı Paylaştırmak Üzereye Kaydet (Save Theme for Sharing) seçeneğine tıklıyoruz ve açılan pencere üzerinde temamıza bir isim vererek kaydediyoruz.

Kolay Gelsin...

Özel Tema Yapmak İstiyorum Diyorsan Onun Hakında Bi Bilgim Yok Ama temaların üzerinde oynama yapabilirsin restorator gibi programlarla oluyor

teşekkür ederim fakat bunları biliyorum ben..Sizin dediğiniz şekilde temayı kaydedince themepack uzantılı kaydediyor..Ben theme uzantılı sormuştum..

Resource klasörüne dediğim uzantılarda tema çıkmıyor..Ama alıntı yapılan temalarda resource klasörüne taşıyoruz ve açılıyor..

yanisi yabancılar yapıyor , biz yapamıyoruz..

Ben kesin yapamıyorum da , siz de mi yapamıyorsunuz ?

Vista Style Builder ile yapabilirsin.Altta linkten indir Vista Style Builder v1.4.0 klasöründeki StyleBuilder_Key adlı metin belgesini aç içerisinde email ve serial mevcut daha sonra VistaStyleBuilder.exe dosyasını aç ve ordaki email ve serial ile aktif et.Kurcala biraz öğrenirsin.

http://www.4shared.com/file/214137957/3f1f67be/Style_Builder.html[/CODE]

Vista Style Builder
( Yanlış anlama )

Bu çok dandik bir program. Eger 32 bit de çalışacaksanız . Resource hacker ile Windows altında bulunan explorer.exe yi açmayı deneyin . Bir sürü resim ve kaynak var bunları kendinize göre düzenleyebilirsiniz. Ayrıca Explorerframe.dll dosyasını da editlemeniz çalışmanızın görsellğini arttıracaktır

Vista Style Builder ile yapabilirsin.Altta linkten indir Vista Style Builder v1.4.0 klasöründeki StyleBuilder_Key adlı metin belgesini aç içerisinde email ve serial mevcut daha sonra VistaStyleBuilder.exe dosyasını aç ve ordaki email ve serial ile aktif et.Kurcala biraz öğrenirsin.

http://www.4shared.com/file/214137957/3f1f67be/Style_Builder.html[/CODE]

teşekkürler öncelikle..

Programı indirim verdiğiniz linkten , etkinleştirdimde..

Bir tane temayı program aracılığıyla açtım..Değişiklik yapamadım şimdilik..

Değişik yapmadan temayı farklı kaydettim ve .msstyles uzantılı tema kaydedildi..Fakat bu tema tek başına çalışmıyor..

Bir de theme uzantılı tema olması gerekiyor sanırım..Theme ye çift tıklatınca msstyles uzantısına yönlendirecek ve tema aktif hale gelecek..

Bilmiyorum ben mi yanlış biliyorum , yardımcı olursanız sevinirim..

( Yanlış anlama )

Bu çok dandik bir program. Eger 32 bit de çalışacaksanız . Resource hacker ile Windows altında bulunan explorer.exe yi açmayı deneyin . Bir sürü resim ve kaynak var bunları kendinize göre düzenleyebilirsiniz. Ayrıca Explorerframe.dll dosyasını da editlemeniz çalışmanızın görsellğini arttıracaktır

Explorerframe.dll

imagares.dll

başka ne olabilir ?

osman_2626 windows7 nin temaları xp den farklı.Hem içindeki resimerin tipi farklı ve hemde temanın sisteme nasıl uygulanacağını gösteren kodlama farklı.Resource hacker ve resource tuner ile sadece png uzantılı resimleri değiştirebilirsiniz.Temadaki yazı renkleri ve butonların seçiminde ,aktif ve pasif olma durumlarında metin renklerini ve yazı tipi büyüklüğünü ayarlama şansınız yok maalesef.Zira bu prgramlar tema içindeki kılavuz metin belegesini düzgün görüntüleyemiyor.Bu da değişiklik yapmayı imkansız hale getiriyor.

Size tavsiyem tema seçerken 1-2 kb lık temayı aktif eden dosyası olanlardan indir.Onlarda değişiklik yapınca görme şansınız daha yüksek.Şimdiden söyleyeyim bir hayli karışık windows7 temaları...Kolay gelsin.Saygılarımla

işte ben de onu diyorum YAGMURADAM..

değişiklik yapıyorum ama istediğim gibi olmuyor..O yüzden de değişiklik yapmayıp kendim tema yapmak istiyorum..İşte en zor kısmıda o resource klasörüne atılan theme uzantılı tema yapması..

Normal bir metin belgesinin uzantısını theme yapıyorum , diğer uzantısınıda sağolsun bu konuda üstte yazıyor..Oradan yapıyorum..Ama olmuyor işte , resource klasörüne atınca hata veriyor tema..Çünkü theme olmuyor yani anladınız umarım..

Şimdi tek theme uzantılı dosya yapmak kaldı..Ona bir çözüm bulursak yada daha başka bir yöntem varsa süper olurdu..

osman_2626 tema yapmak öyle basit birşey mi zannediyorsunuz.deviantartta toplam 70-80 tema var(1-2 hafta evveli).Bunun belki deyarısı aslen tema değil.aero temsı üzerinden çalışıyor.Oraya git bak.Kaç tane yapımcısı var.Çoğu aynı kişilerdir.Yüzden fazla png dosyası bunların nasıl uygulanacağını göstern kılavuz dosyasının oluşturulması ve dahası hepsinin bir msstyles içine paketlenmesi.Bu uzmanlık gerektirir.Ben sen yapamayız.png dosyalarını değiştirebilirsiniz ama diğer kısmlarını kaynak okuyucu programlar düzgün göstermediği için okuyamazsınız ve düzenleme şansınız da olmaz.Bu konuda resource hackeri bir dene xp temasını aç ve orada text metinlerini görüntülemeye çalış.Göreceksin acayip karşık yazı çıkıyor.Resource tuner bu konuda daha iyi.Ama o da windows7 temasının kılavuz dosyasını düzgün görüntüleyemiyor.Saygılarımla

arkadaş hiç bilen yok mu ya :(

yabancılar temayı şakır şakır yapıyor , üretiyor..Biz daha nasil yapıldığını bile bilmiyoruz :(

valla öyle her bilgisayar basına gecen tema yapsaydı her kesin binlerce teması vardı :D

ayrıca tema yapabilmen için en azından corel draw ve photoshop u profesyonel demiyelimde normal bi şekilde kullanabilmen gerekli

yabancılar yapsın sen yabancıları boşver biz kendimize bakalım

suan senin tema yapman için söyle söyleyim yukarıda arkadaşların anlattıgı gibi hazır bi temayı editleyebilirsin

.Oraya git bak.Kaç tane yapımcısı var.Çoğu aynı kişilerdir.

İşte o adamlarla konuşmam lazım , sorumu onlara sormam lazım :D

ingilizce bilsem direk giderim de ingilizce de sıfır :)

suan senin tema yapman için söyle söyleyim yukarıda arkadaşların anlattıgı gibi hazır bi temayı editleyebilirsin

hazır temaları editleyince isimleri de kalıyor..yani alıntı olduğu belli oluyor..sırf o yüzden isim yüzünden , yeni tema yapmak istiyorum

Oraya adımı soyadımı yazmak istiyorum..

gavurlar yapıyor türklere fazla gecikmeli gelir :D bikaç program kullanılıyo stylie buildir hex ler editleyen prolar filan...

Please register to see this content.

incelerisin...

kayıt oldum ve biraz da inceledim..Windows 7 themes bölümünde hep yapılan temaları gösteriyorlar..Hiç anlatan yok :D

O temaları yapan theme yi nasil yapıyor , orada anlatımı var mıdır ?

İngilizce biraz kıt olduğundan :)

kayıt oldum ve biraz da inceledim..Windows 7 themes bölümünde hep yapılan temaları gösteriyorlar..Hiç anlatan yok :D

O temaları yapan theme yi nasil yapıyor , orada anlatımı var mıdır ?

İngilizce biraz kıt olduğundan :)

tutorials bölümleri :

kaynak ve rehberler:

http://virtualcustoms.net/viewforum.php?f=61[/CODE]

Genei:

[CODE]http://virtualcustoms.net/viewforum.php?f=58&sid=e5339a74de8ed588d1041aa5881d02b1[/CODE]

win7:

[CODE]http://virtualcustoms.net/viewforum.php?f=63[/CODE]

Vista:

[CODE]http://virtualcustoms.net/viewforum.php?f=62[/CODE]

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...