Jump to content

Gimp İle Resim Arka Planını Temizleyelim

YAGMURADAM

Recommended Posts

Gimp İle Resim Arka Planını Temizleyelim

Program hakkında bilgiler:

Arkadaşlar bugün birşey daha öğrendim.Paylaşyım dedim.Gimp ile 3-4 adımda fazla uğraşmadan arkaplanı temizleyeceğiz.

Nasıl mı?

1.Program kurulu değilse önce programı kurun.Resminize sağ tıklayıp Edit with Gimp deyin.

2.Program açıldığında;

soldan fırça simgesine tıklayın

34qs84z.jpg

3.Şimdi Gimp ana ekranında Renkler yazan butona basıp Color to Alpha yı seçin

fu3mvs.jpg

4.Seçiminizi yapınca Küçük bir önizlemeli ekran çıkar.Tamam butonuna basınız.

t6tqpe.jpg

5.Sonra gimpin ana ekranında Dosya>Farklı kayde'i seçin ve gelen ekranda birşey değiştirmeden kaydedin.Unutmadan bmp olarak kaydetmeyin.BMP dosyası üzerinde çalıştıysanız,PNG veya ico olarak kaydediniz.Bu kadar

33wnu6b.jpg

Gülegüle kullanın.Saygılarımla

carysma1 bana basit işler için lazım.Genelde hep indirdiğim resimlerin arkaplanı beyaz oluyor ya da ben beyaz olanını tercih ediyorum.Karışık renkli arplana sahip bir resmin arkaplanını temizlemek ile uğraşmam.Varsın olmasın.Bu fazlasıyla işimi görür.Belki farklı renklerdeki arkaplana sahip resimler içinde böyle bir temizlik yapıyordur bu program.Ama onu da ben bilmiyorum...Saygılarımla

m17 boyut o kadar önemli değil herhalde.Örnek resim 320x320 likti.Boyu artışı sanırım sadece temizleme süresini uzatır o kadar.Unutmadan arkaplan beyaz olursa benim anlattığım şekilde tertemiz oluyor.Renkli olunca arkaplan düzgün temizlenmiyor.Bir arkadaşımız sağolsun uyarmıştı denedim dediği doğru çıktı.Saygılarımla

m17 boyut o kadar önemli değil herhalde.Örnek resim 320x320 likti.Boyu artışı sanırım sadece temizleme süresini uzatır o kadar.Unutmadan arkaplan beyaz olursa benim anlattığım şekilde tertemiz oluyor.Renkli olunca arkaplan düzgün temizlenmiyor.Bir arkadaşımız sağolsun uyarmıştı denedim dediği doğru çıktı.Saygılarımla

Benim bir fotograf var boyutu baya büyük söylediklerini yaptım ama olmadı.

Neyse sorun degil.

Emegine saglık @YAGMURADAM

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...