Jump to content

Web Tasarımı Ve Yayınlama

Recommended Posts

Herkeşe merhaba...

Grafik tasarım - Web Tasarımı ve Yayınlama ben bildiğiniz (forumdaki arkadaşlar) üzere grafik tasarımcıyım ancak web tasarımlada çok az ilgiliyim (yazılım bilmeden ), bu anlamda takıldığım noktaları paylaşmak istiyorum ve yardımlarınızı bekliyorum. Eminimki benim gibi bu konuda bilgisi olmayan arkadaşlarım muhakkak vardır. Öncelikle tasarım konusunda sıkıntım yok ama onun öncesinde bir site yapılırken neler olmalıdır

1- ilk adım ve sırasıyla neler olmalıdır?

2- Domain ve hosting nasıl alınır? ne anlama gelmektedir?

3- Domain ve hosting alındıktan ve tasarım yayınlandıktan bi kaç gün sonra yayınlanmaması ne ile alakalıdır?

4- Bunun için ne yapmak gerekir?

5- örneğin birden fazla site tasarımı yaptığın ve hepsini aynı yerden yönlendirebilceğin şey nedir (domain, hosting, ya da ismini bilmediğim şey) ne olmalıdır?

6- ticari boyut olarak; müşteriden "site yaptırmak istiyoruz" talebiyle karşı karşıya kalınca nasıl bir yönlendirme ve nasıl bir öneriler gereklidir?

7- tasarım aşaması demo şeklinde ücrete tabi olarak mı sunum yapılmalıdır? çalışma hazırlandıktan sonra tam yayına girmeden ben vazgeçtim dememesi için nasıl caydırılmalıdır neler söylenmelidir?

8- ücretlendirilme nasıl olmalıdır?

9- örneğin şuan bir müşterim bir isim altında www.xxxxxxxxxx.com ya da tr. bu firma, un - yem - çeltik - paslanmaz korkuluk - ferforje - makina gibi iş kollarını kapsayan geniş yelpazeli bir site istiyor istediği şey siteye girildiğinde anasayfada hakkımızda bilgileri (şirket profili) ve altında bu iş kollarıyla ilgili linkler ve tıklandığında o setörle ilgili bilgiler ve resimler açılsın istiyor resimlerde yaklaşık 150 - 200 adet olacakmış. ayrıca site türkçe ve ingilizce olacak.

şimdi buradaki sorum bu firmaya yapacağım site, nasıl olmalıdır? ne kadarlık alan kaplamalıdır? ve müşterimi nasıl yönlendirmeliyim? ücret konusunda nasıl bir fiyat vermeliyim? ayrıca tüm iş kollarını kaplayan tek bir banner mi kullanmalıyım yoksa her tıklanışta iş koluna it ayrı ayrı bannerler mı hazırlamayım

lütfen yardımlarınızı esirgemeyiniz program kullanma ve tasarımdan yana kaygılarım yok sadece başlangıçta neler yapmalıyım domain ve hostinginden tutunda yayınlama ve sorunsuz yayın olması önemli benim için lütfen benim anlayacağım şekilde açıklamalarınızı rica ediyorum... flash, dreamweaver,freworks kullanabiliyorum teknik bilgilerinizi paylaşmanızı bekliyorum herkese ii çalışmalar...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...