Jump to content

Anakart Ve Harddisk Bilgi..!

tuninqq

Recommended Posts

Arkadaşlar Suan PC mde 160 GB SATA Bir harddisk var ve pc min özelliklerine göre pc min hızlı olması lazım ama asırı bir yüklenmede hdd de carrr cızzz diye sesler geliyr.. hdd nin bitine baktım 8 MB anakartımda 16 Bit ben pc me 1 TRBayt Hdd Alıcam 32 Bitlik Fakat benim anakartım 16 bit oldugu icin HDD den nasıl bir performans alırım..?

Anakartım

GA-8I915MD-G

PC de Bulunan HDD

ST3160812AS Barracuda 7200.9 160 GB

dostum anladığım kadarıyla anakartın bit olayı işlemci socketinin kaç bit işlemci desteklediğinden bahsediyosundur. ya 32 bit yada 64 bit olur ki buda işlemciyi ilgilendiren bir değerdir harddiskini bağlamaz bu bit olayı.

harddiskinde bit değeri değilde önbellek değeri vardır mb cinsinden. yani sata olan her anakarta her sata harddisk uyar diyebilirim.

anladığım kadarıyla bayağı eski bir harddiskin var.

benim sana önerim samsung spinpoint f3 harddisk alman. fiyat olarak diğerleriyle aynı sayılır ama performans olarak bariz üstün. ve anakartında çalışır sorunsuz şekilde

dostum anladığım kadarıyla anakartın bit olayı işlemci socketinin kaç bit işlemci desteklediğinden bahsediyosundur. ya 32 bit yada 64 bit olur ki buda işlemciyi ilgilendiren bir değerdir harddiskini bağlamaz bu bit olayı.

harddiskinde bit değeri değilde önbellek değeri vardır mb cinsinden. yani sata olan her anakarta her sata harddisk uyar diyebilirim.

anladığım kadarıyla bayağı eski bir harddiskin var.

benim sana önerim samsung spinpoint f3 harddisk alman. fiyat olarak diğerleriyle aynı sayılır ama performans olarak bariz üstün. ve anakartında çalışır sorunsuz şekilde

Bundan Daha Üstün Performansta benim ana Kartımın Kaldıra bileceği bir HDD varmı.. Örneğin SEAGATE nin harddiksleri de iyi biliyorum.. Fiyat Bakımından da SEAGATE HDD'LERİ - SAMSUNGTAN biraz Daha uygun Sanki..!! birde SAMSUNGLA - SEAGATE arasındaki KALİTE VARKI NE birde Bu Konudada Yardımcı Olursanız sevimirim..

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...