Jump to content

Windows 7'nin 64 Bit Sürümünü Kurabilirmiyim

yuhan

Recommended Posts

Bilgisayarın özllikleri aşağıdadır buna windows 7 64 bit'i kursam nasıl olur yorumlarınızı bekliyorum

CASPER Ürün Kodu CN-VTT8100B

PENRYN INTEL CORE 2 DUO T8100

2.1 GHz

800 MHz CPU Teknolojisi

CPU Ön Bellek 3Mb

RAM Kapasitesi 3GB

Ekran Boyu (inch)

Monitör Tipi 256 Mb

NVIDIA

9300

15.4 " PARLAK EKRAN

WXGA

HDD 320 GB

ram mıktarın az bana sorarsan yukleme 64 bit i 64 bıtlı sıstemlerde 4 gb minimum ram gereklıdır senınkınde kasma ıhtımalı yuksek ;)

64bit işletim sistemlerinde 4gb ram olcak die bir şart yok w7 için için 1gb kafi performansı değiştirmez sonucda işlerler yine 64bit olacakdır tabi şuan destekleye program fazla yok

bendede casper nirvana var cntkp8600a serisi win 7 kullanıyorum bence gayet sağlıklı ve performanslı çalışır kardeşim 32 bit yerine 64 bit kurarsan 2 katı performans alırsın 32 bite göre 32 bit proglarıda gönül rahatlığı ile kullanabilirsin driverlera gelince vistadan sonra driverların hem 32 hem 64 biti mevcut sıkıntı çekmessin ayrıca driverların xp uyumluluk modu var

benim tavsiyem 32 bit yerine 64 bit kurmandır

kolay gele

bendede casper nirvana var cntkp8600a serisi win 7 kullanıyorum bence gayet sağlıklı ve performanslı çalışır kardeşim 32 bit yerine 64 bit kurarsan 2 katı performans alırsın 32 bite göre 32 bit proglarıda gönül rahatlığı ile kullanabilirsin driverlera gelince vistadan sonra driverların hem 32 hem 64 biti mevcut sıkıntı çekmessin ayrıca driverların xp uyumluluk modu var

benim tavsiyem 32 bit yerine 64 bit kurmandır

kolay gele

32 bit yerin 64 bit kurunca 2 katı performanmı alıosun? Oz aman benim pcde sorun var cunku iki sistemide aylar once once denedim şuan çift bootda hem 64 hemde 32 bit kullanıyorum 64bitte 32 bitlik emulator calıştıgı için 64bit daha cok ram yiyor tum testleri yaptım hdd ram cpu gpu benchmark max. %100 10 luk bir artış var bazılarında yok 64bitlik programlara tam destek yok olsada cok fark etmiyor hatta suan 32 bit kullanıyorum default olarak 64bitten sanki hızlı calışıyor bole atmasyon bilgiler yazmıyalım varsa test sonucun koy ha birde eski donanımın varsa 64 biti aklından gecirme derim bende tv kartı var 64 bit surumunu bulamıyorm bulsamda digital imza istediği için yukletmiyor donanımların yeni ise kur ama 32 bit w7 herseyi yiyor masallah vista xp ne bulursan calıştırıo

32 bit yerin 64 bit kurunca 2 katı performanmı alıosun? Oz aman benim pcde sorun var cunku iki sistemide aylar once once denedim şuan çift bootda hem 64 hemde 32 bit kullanıyorum 64bitte 32 bitlik emulator calıştıgı için 64bit daha cok ram yiyor tum testleri yaptım hdd ram cpu gpu benchmark max. %100 10 luk bir artış var bazılarında yok 64bitlik programlara tam destek yok olsada cok fark etmiyor hatta suan 32 bit kullanıyorum default olarak 64bitten sanki hızlı calışıyor bole atmasyon bilgiler yazmıyalım varsa test sonucun koy ha birde eski donanımın varsa 64 biti aklından gecirme derim bende tv kartı var 64 bit surumunu bulamıyorm bulsamda digital imza istediği için yukletmiyor donanımların yeni ise kur ama 32 bit w7 herseyi yiyor masallah vista xp ne bulursan calıştırıo

güzel kardeşim o testlerle sonuç alamassın aynı sonuçları verir sana sonuçta onlar cpu hızı ekran kartı hızı ve hdd yazma okuma hızlarını verir bu 32 bittede 64 bittede aynı çıkar

ama programları kullanmaya başlayınca mesela çizim programları bunlardaki performansları ölç yada kurulumları dene farkı göreceksin

bilgisayarın açılışı bile daha hızlı 64 bitte

güzel kardeşim o testlerle sonuç alamassın aynı sonuçları verir sana sonuçta onlar cpu hızı ekran kartı hızı ve hdd yazma okuma hızlarını verir bu 32 bittede 64 bittede aynı çıkar

ama programları kullanmaya başlayınca mesela çizim programları bunlardaki performansları ölç yada kurulumları dene farkı göreceksin

bilgisayarın açılışı bile daha hızlı 64 bitte

artkadaşım o program calışınca pc başka birşeylemi işlem yapıyor? 64 bit ne denemk? Donanımlara veri 64 bit gidiyor özellikle ram ve gpu ya buda guney koprusune gidiyor demek donanım adresi 64 bit e genişletiliyor cpu 64 bitlik işlemler yapıyor. Şuan kaçtane çizim programı 64bite izin veriyor versede denem aşamsında. 64 bit işletim sistemi gucunu anca 64bit programla gosterir, oda 2 katına cıkmaz en fazla 1,5 katına cıkar. Sen şimdi 64 bit işletim sistemi kullanıyorsun diyelim şuan tnctr daki flashla yapılmış reklamları gorebiliyorsan sen 64 bitde çalışmıyorsun cunku macromedia daha 64 bit flsah palyer cıkarmadı internet explorer 64 biti acarsan hiçbir flash ın oyantaılmadıgını gorursun zaten w7 x64 varsayılan olarak 32 bit internet explorer kullanıyor başlat menusunde 64 bitlik nternet explorer ı ac bakalım site acılıyormu yada firefox un 64 bitliğini yukle bakalımm

Test sonucları :

http://www.sevenforums.com/chillout-room/10183-windows-7-x64-vs-windows-7-x86-fight.html[/CODE]

[CODE]http://www.tuxradar.com/content/benchmarked-ubuntu-vs-vista-vs-windows-7[/CODE]

ben ne desem sana yalan kullanıyorum o yüzen biliyorum sen bana bir forum sitesini göstermişsin

bende sana chip dergisi pcnet dergisi vs leri araştır diyeyim yanlış anlama ben okuyupta yazmıyorum bunları kullanıpta yazıyorum

Chip dergisinin abonesiyim şuan hem 64 hem 32 bit kullanıyorum dediğimi denedinmi? Denediğin şeyleri yz ben kafadan atmıyorum senin gibi 2 katıdır diye w7 ilk cıkdıgın beri kullanıyorum internet explorer x64 u ac bana cap koy bu siteye acıyormu bakalım

Ayrıca ben cok 64 bit program denedim nod32 x64 firefoz 64 thunderbird 64 7zip 64 7zip dde sıkıştırmada ve cozmede hızlanma oluyor ama 2 katı değil

2ekhreu.jpg

buyur kardeşim sitede tnctr de kasmalar oluyor sebebi flash player 64 bit henüz olmamayışı bu ie64 bit in sorunu değil adobenin diğer siteler çok sağlıklı (flash olmayan siteler) ayrıca resim up ve mesajı ie64 bitten yapıyorum

2ekhreu.jpg

buyur kardeşim sitede tnctr de kasmalar oluyor sebebi flash player 64 bit henüz olmamayışı bu ie64 bit in sorunu değil adobenin diğer siteler çok sağlıklı (flash olmayan siteler) ayrıca resim up ve mesajı ie64 bitten yapıyorum

İyi ki soledin, Ya ben yukarıda ne dedim sen bunu yeni ogrenison ben test ederken gordum. Tamam birader 64 bit 2 kat hızlı senlemi ugrascam yaf :)

biarder ben 64 bit sorunlumu dedim flash player yani koskoıca adobe firması daha flashı 64 bit cıkarmıyor demekki sitedeki flashları oynatamıyorsun acılmıyor ben farklı bişiymi dedim? Daha once 32 bit kullanıyordun nerde kaldı performans gorev yoneticisine bak bakalım kullandıgın prograların yarısından fazlası 32 bit dir.

Bak hala falsh olmayan siteler diyor flash olmayan siteler zaten hızlı acılır 64 bitle ne alakası var ya takmıştır bir 64 bit hızlı hızlı he hızlı pc nizi 10 kat hızlanıdırıo

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...