Jump to content

Kingston Biçimlendirme Sorunu

_SeMpHaTiC_
 Share

Recommended Posts

16gb kingston flash belleğim var windows xp kullanıyorum. bilgisayar flash belleği takınca görüyor ancak erişmeye çalıştığım zaman biçimlendirilmesi gerekiyor diyor. biçimlendirme yapınca da windows biçimlendirmeyi tamalayamıyor hata mesajı veriyor. başka programlarda denedim onlarda da genellikle disk yazmaya karşı korumalı biçimlendirilemiyor diyor. command'dan da sürücüye erişiyemiyoruz. denediğim programlar HP USB Disk Storage Format Tool ve HDD Regenerator. hiçbir sonuç alamadım. yardımlarınızı bekliyorum. şimdiden teşekkürler.

usb yi başka bilgisayarda çalıştırmayı denedin mi ? eğer çalışmıyorsa muhtemelen usb arızalanmıştır. ayrıca usb driverini kaldırıp yeniden deneyebilirsin bilgisayarında

Cevap butonun mu takıldı arkadşım

Bu programı dene ufak bişey indir usb yi seç ve başlat ilk günkü hale getirmesi lazım

http://hddguru.com/content/en/software/2006.04.12-HDD-Low-Level-Format-Tool/[/CODE]

Edited by ULUMANİTU

SeMpHaTiC_ benim başıma da geldi .16 gb lık flash belleğe xp kurmaya kalkım.Tabii mavi ekran hatası aldım...Sonra o flash belleği usb girişine takıım aynen senin dedğin gibi biçimlendirlmesi gerekiyor dedi ama biçimlendirmeyi tamamlayamadı.Nasıl yaparım?

1.Flash belleğini usb girişine tak.

2.xp kurulum cd ni cd/dvd sürücüne tak ve sistemi bu xp açsın

3.Size nereye kurayım diye sorduğunda flash belleğini göster ve onu fat veya ntfs olarak biçimlendir.

4.Biçimlendirme %100 olupta kur dosyaları kopyalıyor ekranı gelmeden evvel reset butonuna bas ve xp cd ni çıkarıp sistemi normal başlat.

5.Sistem açılınca flash belleğini varsayılan biçimde teniden biçimlendir.Saygılarımla

SeMpHaTiC_ benim başıma da geldi .16 gb lık flash belleğe xp kurmaya kalkım.Tabii mavi ekran hatası aldım...Sonra o flash belleği usb girişine takıım aynen senin dedğin gibi biçimlendirlmesi gerekiyor dedi ama biçimlendirmeyi tamamlayamadı.Nasıl yaparım?

3.Size nereye kurayım diye sorduğunda flash belleğini göster ve onu fat veya ntfs olarak biçimlendir.

4.Biçimlendirme %100 olupta kur dosyaları kopyalıyor ekranı gelmeden evvel reset butonuna bas ve xp cd ni çıkarıp sistemi normal başlat.

5.Sistem açılınca flash belleğini varsayılan biçimde teniden biçimlendir.Saygılarımla

Oldukça güzel ve mantıklı hemen deniyorum.Bilgiler ve yardım için tşkler.Sonucu biter bitmez yazıyorum

Denedim ama onda da hata veriyor :s bölümü siliyor ama xp yükleyemezsiniz diyor suanda belleği kullanılan alan 0 boş alan 0 olarak görüyor.Acaba firmwal falan mı lazım dedim bulamadım da easy recovery ile verileri getirmeye calıstım ama onda da basarılı olamadım baska fikri olan var mı yazılım sorunumu donanım mı çözemedim donanım olsa pc nin görmemesi lazım diyorum ayrıca bu sorunu vermeden önce fat32 den biçimlendirdim sonrasında performans artırıp ntfs ye denedim sonrasında sorunlarla bogusuyorum

Bilgisayarım usb üzerine sağ tıklayıp < araçlar < şimdi denetle < iki kutu var

hataları düzelt ve bozuk bölümleri düzelt onları seçip denemişmiydin bilmiyorum

bir de onu dene istersen kolay gelsin

Oda olmadı denediğim aşamaların hepsini buraya yazıyorum fikir vericek arkadaslara daha cok yardımcı olur.Denediğim programlar:

HDD Regenerator

HP USB Disk Storage Format Tool

EasyRecovery Professional

Ontrack Crisis Center

Test disk(henüz çözemedim ama :)

Aygıt yöneticisinden biçimlendirmeyi denedim olmadı

Güvenli modu denedim olmadı

Yağmur adamın dediği gibi xp den format atarak yapmaya calıstım biçimlendiremedi

Özelliklerinden denedim olmadı

Performansı artırıp ntfs sectim ama oradan windows biçimlendirmeyi başaramadı dedi

Dostan format atmaya calıstım ama sürücüye ulasamadığından basarılı olamadım

• 4 years yıl...

Benim Aynı Flash Diskim Şuan Öyle oldu Nasıl Yapacagım Denemediğim Bir Şey kalmadı...