Jump to content

Windows 7 Aio Pre-activated Kit

Share

Recommended Posts

• Editor

ekranalntsvp.jpg

:download1: Boyut : 1030 KB

:download1: Boyut : 1030 KB

bu uygulama sayesinde Windows 7 DVD'nize tüm güncelleştirmeleri, sürüme uygun OEM Keyleri, BIOS'unuz modlu ise sertifikaları, modsuz ise $OEM$ aktivasyonu entegre edebilir ve Windows 7 32 & 64 BIT AIO DVD'si oluşturabilirsiniz...

NOT : uygulamanın çalışabilmesi için AYRI AYRI İKİ TANE Windows 7 ISO dosyası gerekmektedir...birinci ISO dosyası sadece 32Bit sürümleri içermelidir ve install.wim dosyası içindeki imaj sırası da aynen aşağıdaki gibi olmalıdır :

"Windows 7 Starter 32 bit"

"Windows 7 Home Basic 32 bit"

"Windows 7 Home Premium 32 bit"

"Windows 7 Professional 32 bit"

"Windows 7 Ultimate 32 bit"

ikinci ISO dosyası da sadece 64Bit sürümleri içermelidir ve install.wim dosyası içindeki imaj sırası da aynen aşağıdaki gibi olmalıdır :

"Windows 7 Home Basic 64 bit"

"Windows 7 Home Premium 64 bit"

"Windows 7 Professional 64 bit"

"Windows 7 Ultimate 64 bit"

eğer üzerinde oynanmamış ayrı ayrı 32 Bit Windows 7 ve 64 Bit Windows 7 indirmişseniz zaten imaj numaraları aynen böyledir...bir değişiklik yapmanıza gerek kalmaz...

entegre edeceğiniz güncelleştirmeler çok fazla ise işlem saatlerce sürebilir...hazırladığım en son Windows 7 paylaşımımda bütün güncelleştirmelerin entegre işlemi

tam tamına 14 SAAT sürmüştü :)

güncelleştirmeleri entegre etmek için "updates" klasörü içindeki "x86" ve "x64" klasörlerinin içine güncelleştirme paketlerini kopyalayınız...

güncelleştirmeleri entegre etmek istemiyorsanız "updates" klasörü içindeki "x86" ve "x64" klasörlerininiçi boş olsun...

bu uygulama sayesinde OEM keyler de otomatik olarak DVD'ye entegre edilir, böylece kurulum esnasında ürün anahtarının sorulduğu ekran çıkmayacaktır...

bu uygulamayı kullanmak istediğiniz Windows 7 sürümüne göre özelleştirebilirsiniz...bunun için x.cmd dosyasındaki 57. satır ile 110. satır arasındaki değerleri ÇOK DİKKATLİ bir şekilde değiştirmeniz gerekir...

x.cmd dosyasını editlemeyi düşünüyorsanız her ihtimale karşı x.cmd dosyasının bir yedeğini alın...

bu uygulama ile ileride Windows 7 için servis paketi çıktığında o servis paketi de entegre edilebilir...

kolay gelsin...

Edited by mephistooo2

konu günceldir... ve güncel kalacaktır... bu cmd dosyasını hazırlamak için çok uğraştım,

sizlerde bir zahmet inceleyin :p:D:lol:

Ben incelerim incelemesine de şu komutları tamamen öğrenebilsem süper olacak. Benimde basit bir dosya hazırlamam gerek.. Konuma bir göz atarsanız sevinirim. :)

Üstadım bende x.bat çalışmadı Windows7_32Bit.iso orjinal msdn sürüm iso da

iso dosyası bulunamadı hatası veriyor

Ben Windows 7 32Bit Ultimate e 288 güncelleme ( 710 MB ) 389 Driver entegre ettim de o kadar süre zarfında değil mount edip güncelleme driver tekrar unmount .iso oluşturma 1,5 en fazla 2 saat 2 saat bile sürmemiştir

Teşekkür ederim böyle bir konu açtığın ve vermiş olduğun emeklerin için

Edited by Caner_06

• Editor
Üstadım bende x.bat çalışmadı Windows7_32Bit.iso orjinal msdn sürüm iso da

iso dosyası bulunamadı hatası veriyor

Ben Windows 7 32Bit Ultimate e 288 güncelleme ( 710 MB ) 389 Driver entegre ettim de o kadar süre zarfında değil mount edip güncelleme driver tekrar unmount .iso oluşturma 1,5 en fazla 2 saat 2 saat bile sürmemiştir

Teşekkür ederim böyle bir konu açtığın ve vermiş olduğun emeklerin için

arkadaşım açıklamayı okumadan yada dikkatli bir şekilde okumadan hemen işe başlayayım demişsin...

sende Windows7_32Bit.iso dosyasında tabiki hata verir, çünkü ben dedimki : AYRI AYRI İKİ TANE Windows 7 ISO dosyası gerekmektedir. birisi 32bit olacak ve adıda Windows7_32Bit.iso olacak, diğeri de 64bit olacak ve adıda Windows7_64Bit.iso olacak...

sen sadece bir tek iso dosyası ile çalışmaya başlamışsın... bu cmd dosyası br tek iso dosyasını görmez... açıklamayı dikkatlice okursan ne demek istediğimi anlarsın...

ayrıca güncellemelerin entegre işinin neden uzun sürdüğüne gelince;

sen sadece Ultimate sürümüne güncelleme ve driver entegre etmişsin... buradaki uygulama ise toplamda 32bit ve 64bit ayrı ayrı olmak üzere toplamda 9 tane sürüme ayrı ayrı güncelleştirmeleri entegre ediyor... yani düşünürsen ISO dosyasının içindeki her bir sürümü ayrı mount ediyor, güncelleştirmeleri entegre ediyor, son olarak da ummount ediyor, bu işlemi 9'la çarp... çok ama çok normal işlemin uzun sürmesi...

uzun lafın kısası, bu cmd dosyası hatasız çalışmaktadır...

şunu da söylemeden geçemeyeceğim, benim bu uğraşım şuan için bu forumda karşılığını alamamaktadır... -_-

Edited by mephistooo2

arkadaşım açıklamayı okumadan yada dikkatli bir şekilde okumadan hemen işe başlayayım demişsin...

sende Windows7_32Bit.iso dosyasında tabiki hata verir, çünkü ben dedimki : AYRI AYRI İKİ TANE Windows 7 ISO dosyası gerekmektedir. birisi 32bit olacak ve adıda Windows7_32Bit.iso olacak, diğeri de 64bit olacak ve adıda Windows7_64Bit.iso olacak...

sen sadece bir tek iso dosyası ile çalışmaya başlamışsın... bu cmd dosyası br tek iso dosyasını görmez... açıklamayı dikkatlice okursan ne demek istediğimi anlarsın...

ayrıca güncellemelerin entegre işinin neden uzun sürdüğüne gelince;

sen sadece Ultimate sürümüne güncelleme ve driver entegre etmişsin... buradaki uygulama ise toplamda 32bit ve 64bit ayrı ayrı olmak üzere toplamda 9 tane sürüme ayrı ayrı güncelleştirmeleri entegre ediyor... yani düşünürsen ISO dosyasının içindeki her bir sürümü ayrı mount ediyor, güncelleştirmeleri entegre ediyor, son olarak da ummount ediyor, bu işlemi 9'la çarp... çok ama çok normal işlemin uzun sürmesi...

uzun lafın kısası, bu cmd dosyası hatasız çalışmaktadır...

şunu da söylemeden geçemeyeceğim, benim bu uğraşım şuan için bu forumda karşılığını alamamaktadır... -_-

Teşekkür ederim ama bana sadece 32bit ultimate sürüm için key olayı gerekiyor diğer sürümleri kullananan az sayıdadır genelde 32 ve 64 bit ultimate kullanılıyor

• Editor
Teşekkür ederim ama bana sadece 32bit ultimate sürüm için key olayı gerekiyor diğer sürümleri kullananan az sayıdadır genelde 32 ve 64 bit ultimate kullanılıyor

eğer sadece 32bit ve 64bit ultimate için çalışma yapacaksan;

x.cmd dosyasındaki 57. satır ile 110. satır arasındaki değerleri ÇOK DİKKATLİ bir şekilde değiştirmeniz gerekmektedir...

yani x.cmd dosyasındaki o değerleri sadece Ultimate sürümüne uygun hale getirmeniz gerekmektedir, ama yinede 32bit ve 64bit olmak üzere ayrı ayrı Windows 7 ISO dosyalarına ihtiyacınız var... sizin isteğinize göre 32bit Windows 7 ve 64bit Windows 7 ISO dosyasının içinde sadece ultimate sürümünün olması gerekmektedir...

daha sonra x.cmd dosyası ile işleme başlayabilirsiniz...

eğer sadece 32bit ve 64bit ultimate için çalışma yapacaksan;

x.cmd dosyasındaki 57. satır ile 110. satır arasındaki değerleri ÇOK DİKKATLİ bir şekilde değiştirmeniz gerekmektedir...

yani x.cmd dosyasındaki o değerleri sadece Ultimate sürümüne uygun hale getirmeniz gerekmektedir, ama yinede 32bit ve 64bit olmak üzere ayrı ayrı Windows 7 ISO dosyalarına ihtiyacınız var... sizin isteğinize göre 32bit Windows 7 ve 64bit Windows 7 ISO dosyasının içinde sadece ultimate sürümünün olması gerekmektedir...

daha sonra x.cmd dosyası ile işleme başlayabilirsiniz...

Teşekkür ederim üstadım ama ne ben nede teknik ekibim 64Bit kullanmıyor burada kimsede istemiyor sadece 32Bit Ultimate diğerleri benim için gereksiz Windows 7 bile daha yaygın bir şekilde kullanılmıyor sadece ben kendi pcimde ve isteyen müşterilerimde

Teşekkür ederim size bu kadar emek vermişsiniz anlamayana kolay gelir ama anlayan ne kadar zor bir uğraş olduğunu bilir

Siz benim için 32Bit Ultimate sürüm için ayarlarsanız çok memnun olurum zamanınız var ise yok ise zaten yapacak bişey yok

• Editor
Teşekkür ederim üstadım ama ne ben nede teknik ekibim 64Bit kullanmıyor burada kimsede istemiyor sadece 32Bit Ultimate diğerleri benim için gereksiz Windows 7 bile daha yaygın bir şekilde kullanılmıyor sadece ben kendi pcimde ve isteyen müşterilerimde

Teşekkür ederim size bu kadar emek vermişsiniz anlamayana kolay gelir ama anlayan ne kadar zor bir uğraş olduğunu bilir

Siz benim için 32Bit Ultimate sürüm için ayarlarsanız çok memnun olurum zamanınız var ise yok ise zaten yapacak bişey yok

sadece 32bit ultimate sürümü için kodları sıfırdan yazmam gerek, ama 32bit ultimate ve 64 bit ultimate sürümü için x.cmd dosyasını yeniden düzenlemek biraz daha kolay sayılır...

yani demek istediğim illa bir 64bit ISO dosyasına ihtiyacınız var... 32bit ve 64bit'e ayrı ayrı güncelleştirmeleri entegre edersiniz, daha sonra da gigamex ile 32bit Ultimate versiyonunu install.wim dosyasından ayırırsınız, böylece elinizde sadece tam güncel (tabi güncelleştirmeleri entegre ederseniz) ve otomatik olarak keyi girilmiş bir 32bit Ultimate sürümü elde etmiş olursunuz...

sizin için x.cmd dosyasını ultimate sürümüne uygun bir şekilde yeniden düzenlemeye çalışırım ama bu araları biraz zor, başka işlerim var... eğer fırsat bulup hazırlayabilirsem sizinle özelden irtibata geçebilirim... (tabi söz vermiyorum, fırsat bulabilirsem... :whistle: )

Edited by mephistooo2

sadece 32bit ultimate sürümü için kodları sıfırdan yazmam gerek, ama 32bit ultimate ve 64 bit ultimate sürümü için x.cmd dosyasını yeniden düzenlemek biraz daha kolay sayılır...

yani demek istediğim illa bir 64bit ISO dosyasına ihtiyacınız var... 32bit ve 64bit'e ayrı ayrı güncelleştirmeleri entegre edersiniz, daha sonra da gigamex ile 32bit Ultimate versiyonunu install.wim dosyasından ayırırsınız, böylece elinizde sadece tam güncel (tabi güncelleştirmeleri entegre ederseniz) ve otomatik olarak keyi girilmiş bir 32bit Ultimate sürümü elde etmiş olursunuz...

sizin için x.cmd dosyasını ultimate sürümüne uygun bir şekilde yeniden düzenlemeye çalışırım ama bu araları biraz zor, başka işlerim var... eğer fırsat bulup hazırlayabilirsem sizinle özelden irtibata geçebilirim... (tabi söz vermiyorum, fırsat bulabilirsem... :whistle: )

Teşekkür ederim üstadım size zahmetolacak ama güncellemeler için değil sadece key için istiyorum güncellemeleri ben basit yoldan dism ile entegre ediyorum o kolay sadece install.wim e keyleri gömmek işte beni o konu tahrik ediyor sizden ricam sadece ama sadece install.wim e keyi gömmeyi anlatmanız veya onun için kodları düzenlemeniz olacak güncellemelerle driverler basit benim için

• 2 hafta sonra ...

updates , sertifika, scripts klasörlerini kaldırsak

sadece x86 x64 sürümlerini birleştirmek için kullansak olurmu?

aşagıdaki topic te bulunan $OEM$ Activation olayınıda kurulum sırasında yaptırsak nasıl olur

http://www.tnctr.com/index.php?showtopic=117493&st=0#entry661602

ayrıca bahsi geçen klasörlerin kaldırılmasından sonra (.cmd)dosyasının içeriğini sadece

x86 x64 sürümlerini birleştirmek için düzenlemek mümkünmü

x86 x64 sürümlerini birleştirmek için yolu ve klasör değeri olmadan

istediğimiz yerde birleştirmek mümkünmü

yani aşağıdaki linkte

Windows 7 X86 / X64 Nasıl Birleştirilir?

http://www.tnctr.com/lofiversion/index.php/t102135.html

x.cmd dosyasına klasör yolu giriliyor yani doğru adreste olmadğı zaman çalışmıyor

senin bu çalışman hepsini beraberinde yapıyor herhangibir klasörde olduğu zaman farketmiyor

sadece birleştirme için onu düzenlemek nasıl yapılır.

Edited by m∂j©®∂t∂❶❽

• 2 hafta sonra ...
  • Editor
updates , sertifika, scripts klasörlerini kaldırsak

sadece x86 x64 sürümlerini birleştirmek için kullansak olurmu?

aşagıdaki topic te bulunan $OEM$ Activation olayınıda kurulum sırasında yaptırsak nasıl olur

http://www.tnctr.com/index.php?showtopic=117493&st=0#entry661602

ayrıca bahsi geçen klasörlerin kaldırılmasından sonra (.cmd)dosyasının içeriğini sadece

x86 x64 sürümlerini birleştirmek için düzenlemek mümkünmü

arkadaşım sorunu yeni gördüm, kusura bakma cevap geç oldu biraz...

sadece birleştirme yapmak istiyorsanız size tavsiyem :

solyma'nın anlatımını uygulamanız, böylece zamandan kazanırsınız...

http://www.tnctr.com/index.php?showtopic=102135[/CODE]

buradaki uygulama ile birleştirme yapılmaz mı, yapılır ama çok vakit alır, çünkü buradaki script öncelikle 32 ve 64 Bit sürümlerini ayrı ayrı mount ediyor, daha sonra ummount ediyor.. bu biraz zaman alıyor doğal olarak...

ayrıca $OEM$ Activation zaten kurulum esnasında çalıştırılmak üzere tasarlandı...

x.cmd dosyasının içeriği değiştirilerek tam istediğiniz gibi yani sadece birleştirme amaçlıolarak kodlar değiştirilebilir, ama inanın bu değişikliği yapmaya bu araları vaktim yok, başka bir proje üzerinde çalışmaktayım da :)

arkadaş ben böyle bir hata alıyorum C:\Windows\MOUNT\Windows\Setup\State\State.ini - Geçersiz bir ad isteği yapıldı. İstenen ad şu anda getirilemiyor.

arkadaşım muharremerd arkadaşımızın düzenlemiş olduğu cmd dosyasını mı kullandın yoksa orjinal cmd dosyasını mı... ?

eğer muharremerd arkadaşımızın cmd dosyasını kullandıysan malesef onda hata var...

eğer orjinalini kullandıysan büyük ihtimal 32 Bit ve 64 Bit DVD'leri ayrı olarak cmd dosyasına göstermemişsin...

• Editor
sadece windows 7 32 bit iso var windows 7 64 bit yok muharremerd arkadaş verdiği indir

yukarıda da dediğim gibi malesef muharremerd arkadaşımızın hazırlamış olduğu cmd dosyası hatalı...

orjinal cmd dosyasını kullanmalısınız...