Jump to content

Public-html

Recommended Posts

sanirim hazir bir scripti calistirmaya calisiyorsunuz. ahmet.com olsun stenizin adi www.ahmet.com/install diyeceksiniz install klasoru varsa o scriptin yapisina gore degisiyor acikcasi. index.html .asp .php dosyalarini silersen eger diger dosyalar sana sorun teskil etmezler index dosyasinida silmezsen yeni indexi ustune yazarsin oyle sorun olmaz. Ama genelde installu scriptlerde db olur onun icinde cpanelden db olusturman lazim. Eger sql dosyasi varsa phpmyadmin den isletmen gerek.

Puclic_html sitenizin root dizinidir. Diyelim sitenizin public_html dizinine install klasörü içerisinde install.php dosyasını attınız. Bu dosyayı adres çubuğundan

Please register to see this content.
şeklinde çağırırsınız..

Public_html dışında control panelde gördüğünüz dosyalar mailbox dosyaları ve ve sistem dosyalarıdır. Bunları silerseniz siteniz ve uygulamalar doğru çalışmayabilir..

Dosyalarınızı www dizini içerisine atacaksınız ve oradan install dosyalarınızı çalıştıracaksınız.Sizin asıl dosyalarınızın bulunması gereken yer www dizini.public_html dizinine server kendisi atar.Bir nevi windowsdaki temp klasoru gibi düşünün.

silerken de publıc_html'in altındaki dosyaları silmeniz çok şey ifade etmez..

Dosyalarınızı www dizini içerisine atacaksınız ve oradan install dosyalarınızı çalıştıracaksınız.Sizin asıl dosyalarınızın bulunması gereken yer www dizini.public_html dizinine server kendisi atar.Bir nevi windowsdaki temp klasoru gibi düşünün.

silerken de publıc_html'in altındaki dosyaları silmeniz çok şey ifade etmez..

public_html www klasorunun kısa yoludur asıl dizin www dur nereye atarsanız atın sonuçta www dizinine atmış olursun ..

public_html içindeki dosyalar web sitenizin sağlıklı çalışması için gereken dosyalardır silmezseniz iyi olur...

kuracağınız scriptlerin readme dosyasında nasıl install edileceği genelde yazar ordan faydalanabilirsiniz...

• 1 yıl yıl...

Hocam ben forum siteme cmps kurdum sorunum bununla alakalı..

Cmps portalı güzelce ve sorunsuz entegre ettim hiç bir hata iletisi almadan aynı zamanda forumu yenii kurdum forumum anadizinde kurulu www. ve public html de her iki klasördede aynı dosyaları var forumun ftp sinde...hostçuma sordum senin anadizin www olan yer dedi zaten buraya attığım dosylar kendiliğinden public html de gözüküyormuş..Kusura bakmayın bu işlerde acemi ve yeniyim bu yüzden en ince detayına kadar anlatıyorumki sorunun kaynağına tenefüs etmemiz açısından umarım beni mazur görürsünüz..

İşte varolan problemi açıklıyorum tek hata aldığım bölüm Kimler online panelinde..

Forumun Ansayfasında biri olduğu zaman:

Anasayfada bulunuyor

Forums

Forumun forum sayfasında birisi olduğu zaman şu ileti çıkıyor:

bulunduğu yer belirlenemiyor

/forum.php

bu bölümlerin her ikisindede hatalı gösteriyor anasayfada sadece anasayfada bulunuyor yazması gerekirken ayrıcada forum sayfasında foruma giriş yapıyor diye yazması gerekirken bu iletiler neden hatalı çıkıyor acaba..?

Yöneticilerden ve arkadaşlardan yardım bekliyorum bu sorun pek çoğumuzun sıkıntısı ve eeğer bu sorunu çözen arkadaş varsa bizi bilgilendirirse çok sevinirim..

Herkese iyi forumlar ve yardımlaşmlar..

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...