Jump to content

Film Kisayolu

halil355

Recommended Posts

Tamam diger pencerelerdeki sorunlar cözdüm bi kac tane ekledim arka arkaya ama şöyle bi sorun var,resme sag tıkladıgımda isleme devam etmek icin evemi hayırmı diye sormasını istiyorum.bu nedenmi yanlıslıkla saga tıklıyorum cıkmak istesemde bu seferde islemi devam ettiriyor labele kendi yazı ekliyor bu kodu nasıl girebilirim?...

Bunun için Resmin On Right-Click evresine yazdığın kodlardan önce şunu yaz:

result = Dialog.Message("Düzenleme", "Devam etmek istiyormusunuz?", MB_YESNO, MB_ICONQUESTION, MB_DEFBUTTON2)
if result == IDYES then[/CODE]

Şu an projede olan kodlar bu kodlardan sonra gelsin ve sonuna end yaz.

Bende hersey normal sadece resim 2 kismina

resmi secince tamam gibi görünüyor

kapatip acinca 2 ci resim 1 ci resmin ayni oluyor

2. resmin On Right Click evresindeki kodları yazarmsın ?

tamam dostum sorun digil,ama iste bu asamada sabır lazım cünki bu kodlar tek bir fil icin degil 150-200 pencereyede eklemem lazım tabi elimizdeki film sayısına göre degisir.bitsin proje hemen burda zaten gelistirmesinide ilgilenen arkadaslarla birlıkte yaparız...

Tabiki burda KitaRo Arkadasımızın bilgileri cok önemliydi.

2. resmin On Right Click evresindeki kodları yazarmsın ?

isim = Dialog.Input("I.sim Düzenleme", "Lütfen Filmin Ismini Giriniz:", "", MB_ICONQUESTION)
link = Dialog.FileBrowse(true, "Film Dosyasini Seçiniz:", "_De", "Tüm Dosyalar (*.*)|*.*|", "Film Dosyasini Seçiniz...", "*.*", false, false)
INIFile.SetValue("AutoPlay\\Docs\\data.ini", "FILM_ISMI", "film2", isim)
INIFile.SetValue("AutoPlay\\Docs\\data.ini", "FILM_LINKI", "film2", link[1])
dosyaSec = Dialog.FileBrowse(true, "Resim Seçimi", _DesktopFolderCommon, "PNG Dosyalar? (*.Png)|*.png|JPG Dosyalar? (*.Jpg)|*.jpg|GIF Dosyalar? (*.Gif)|*.gif|", "", "*.png", false)
File.Copy(dosyaSec[1], _SourceFolder .. "\\AutoPlay\\Images\\film2.png", false, true, false, true)
Label.SetText("label.film2", isim)
-- Image object properties table.
tblImageProps = {};
tblImageProps.ImageFile = _SourceFolder .. "\\AutoPlay\\Images\\film2.png";
tblImageProps.Height = 190;
tblImageProps.Width = 137;
Image.SetProperties("image.film2", tblImageProps)[/CODE]

kodlarında sorun yok yalnız sen sanırım 1. filmin projedeki resmini kopyalayıp 2. film yapmışsın ve kodları ona yazmışsın. Bu şekilde olmaz çünkü 1. filmin resmi projede \\AutoPlay\\Images\\film1.png dosyasından geliyordu, ee sen şimdi 1. filmin kopyasını oluşturdun oda \\AutoPlay\\Images\\film1.png den görünüyor. Olmaması doğal bu yüzden. 2. filmi oluştururken Images klasörüne film2.png dosyasını oluşturup, projedeki 2. filmi o resim dosyasından yapacaksın. Bu şekilde yaparsan sorunun çözülür.

http://www.tamotomatik.org/dosya/Divx_Movie_highlight.rar[/CODE]

Örneğe 1 adet içi boş, kenarları mavi paragraf nesnesi ekledim. Özellikler penceresinden Visible işaretini kaldırdım. Yani normalde görünmez bir paragraf. Boyutları genişlik: resim den 1 sağa 1 sola 2 pixel, yükseklik: 1 yukarı 1 aşağı 2 pixel büyük. Resmin On Enter Evresine şu kodları ekledim:

[CODE]Paragraph.SetVisible("Paragraph1", true)[/CODE]

yani Görünür ol dedim. On Leave evresinede şunları ekledim:

[CODE]Paragraph.SetVisible("Paragraph1", false)[/CODE]

Yani görünmez ol dedim. Böylece Mouse resmin üstüne gleince (on enter) paragraf görünür oluyor, mousu üstünden çekince (on leave) görünmez oluyor.

Burda dikkat edeceğin husus Paragraf nesnelerinin Project Explorer penceresinde listenin en altında olmasıdır. Yoksa paragraf resimlerin üstüne gelir bu seferde resimler işlevlerini yitirebilirler. Şurdaki gibi olacak:

qttemphp2800.png

Arkadaşlar sanırım film arşivlerimiz için çok güzel bir iş çıkarcaksınız.

Şu çerçeve olayınıda ekleyip son halliyle bizlerle paylaşırsan teşekkürler.

Demeden geçemeyiycem çoğalan arşıvlerden film bulmak için güzel olacak hele

fotoğraflı olup tıklama daha da güzel .Birde fotoğrafın altına filmin ismini yaza biliyormuyuz.

Kolay gelsin son halini merakla bekliyorum...

Bunun için ya bir setup hazırlama programı (ör: setup factory) kullanabilirsin ya da AMS ile kendin bir setup programı yapabilirsin. hazırladığın çalışmanın son halini gönderirsen burdan ya da özelden, AMS ile birşeyler yapabiliriz.

aslinda bi sayfada yazdigimiz kodlar diger sayfalarada etki etmese okadar kodu gimemize gerek kalmayacak dogru degilmi KintaRo bunu yapamiyoruz heralde.bu arada mesaj geldimi sana.

birazdan ise gidicem,vaktim olsa senin yardiminla coktan bitirirdim bu projeyi oma olmuyor...

• 6 ay sonra...

teşekkür ederim... Ama daha iyi şeyler yapmam için kod yamaya alışmam lazım. Şimdiye kadarki tasarılarımı 'Quick Action' ile yaptım. Umarım bu code yazmayı alışkanlık haline getiririm de daha iyi şeyler çıkarabilirim ortaya, belki...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...