Jump to content

KintaRo

Super Moderator
 • Content Count

  9377
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  67

KintaRo last won the day on April 12 2018

KintaRo had the most liked content!

Community Reputation

256 Excellent

About KintaRo

 • Rank
  TNC Assassin

İletişim Bilgileri

 • Skype
  [email protected]

Profile Information

 • Male
 • Outworld
 • /AMS /C# /PHP

Recent Profile Visitors

34541 profile views
 1. selam güzel insanlar

  1. Show previous comments  8 more
  2. ugur4721

   ugur4721

   A.SELAM PATRON

  3. KintaRo

   KintaRo

   hoşbulduk arkadaşlar

  4. Mehmet

   Mehmet

   Yaşayan efsane kintar

 2. OLEDB hatasını Build menüsünden platform'u x86 seçtiğinizde düzelecektir. Yalnız Disposed object yani 2. hata için kodları görmek gerekiyor. 1. hatadan dolayı 2. hatayı veriyor da olabilir.
 3. Küçük bir örnek hazırladım. web sitesindeki lisans.txt dosyasında tutulan lisansların içinde kullanıcının girdiği lisans var mı yok mu diye bakıyor, eğer yoksa hatalı lisans diyerek programı kapatıyor. hostingi https://www.5gbfree.com/ adresinden aldım yalnız free hostlara güven olmaz. mesela bir keresinde hostinger sen burayı dosya depolama için kullanıyosun web sitesi falan yapmıyorsun diyerek kapatmıştı. bu da ileride böyle bir şey yapabilir. ücretli program yazıp müşterilerine vereceksen ücretli bir hostinge geçmeni tavsiye ederim. zaten çok ucuz artık hostingler. Ayrıca bu örneği fikir vermesi acisindan paylaştım. bu güvenli bir yol değil. lisans dosyasının yolunu bulan bir kişi lisanslara ulaşabilir. mysql+php ile bir API şeklinde falan yapılırsa bir nebze güvenlik artmış olur. http://s7.dosya.tc/server6/5vk12o/test1.rar.html
 4. KintaRo

  C# Silme Işlemi

  bence sen connection dahil kodlarını yapıştır buraya öyle bakalim
 5. KintaRo

  C# Silme Işlemi

  DELETE FROM fema WHERE [email protected] demişsin ama SNO değişkenini tanımlamamışsın, ondan olabilir.
 6. evet, benim yöntem unbound gridler için. yani datasource'u sonradan çalışma zamanında gösterilen gridler için. datasource'u dizayn anında gösteriyorsanız editör ile ayarlayabilirsiniz.
 7. uzun bir aradan sonra selam güzel insanlar.

  1. Show previous comments  11 more
  2. KintaRo

   KintaRo

   valla iyiymiş ben far cry 5'e dün başlayabildim anca :D

  3. KenanK

   KenanK

   Gordum, Witcher 3 ve Shadow takılıyordun. :) 

  4. KintaRo

   KintaRo

   witcher 3 150 saatimi aldı ya, adamlar resmen sanat eseri yapmışlar. acayipti.

 8. gridView1.ExpandMasterRow() fonskiyonu ile yapabilirsiniz.
 9. bunu yapabilmeniz için bir dosyada ya da registry'de programın kaç kere açıldığını tutmanız gerekiyor. herhangi bir klasörün içinde bir dosyaya şifreli bir şekilde tutabilirsiniz. bir yere bunu yazmadan program bunu anlayamaz. Ha windows bu şekilde bir günlük kaydı tutyorsa bilemem. Eğer algoritmayı kuramazsanız yardımcı olurum.
 10. eğer grid'e datasource'u gösterdikten sonra bunu yapmak istiyorsanız şu şekilde olur: decimal bakiye = 0; for (int i = 0; i < view.RowCount; i++) { decimal borc = Convert.ToDecimal(view.GetRowCellDisplayText(i, view.Columns[1])); decimal alacak = Convert.ToDecimal(view.GetRowCellDisplayText(i, view.Columns[2])); bakiye += borc - alacak; view.SetRowCellValue(i, view.Columns[3], bakiye.ToString("N2")); } ama ben önce veriyi bir datatable'da tutup sonra bakiye sütunu olan bir datatable'a aktarıyorum ve sonra grid'e gösteriyorum. size kalmış.
 11. gridView1.Columns[6].DisplayFormat.FormatType = DevExpress.Utils.FormatType.Numeric; gridView1.Columns[6].DisplayFormat.FormatString = "N2"; grid'e datasource'u gösterdikten sonra bu şekilde ilgili sütunların direk 12.345,67 şeklinde görüntülenmesini sağlayabilirsiniz.
 12. Biglisayarları açık/kapalı kontrolunun en kısa yolu ping atmak using System.Net.NetworkInformation; Ping ping = new Ping(); PingReply pingReply = ping.Send("192.168.1.11", 5000); if (pingReply == IPStatus.Success) { // bilgisayar açık } else { // bilgisayar kapalı } Ping olayını şu projede kullanmıştım, iyi çalışıyordu: Başka bilgisayarlarda program çalıştırmak ise biraz karmaşık. Şu an proje veremem ama aklıma gelen bir kaç yöntem: 1- socket: öncelikle bir windows servisi ya da sürekli çalışacak şekilde küçük bir uygulama yazıp örneğin 1420 portunu dinleyecek şekilde ayarlamanız gerekiyor. bu program bu porta gelen istek var mı yok mu diye sürekli kontrol edecek, istek gelirse belirlenen programı çalıştıracak. Yapacağınız ana program ise bu porta istek gönderecek 2- INI dosyası: Ana makinada bulunan bir ini dosyasını paylaşıma açıp client'lerin bunu timer ile kontrol edip ilgili değişkendeki veri değiştiğinde işlem yapması. Bu zahmetli bir iş ve Eğer Windows Server kullanmıyorsanız 20 makinadan sonra ağ paylaşımında sorun olacaktır. 3- MySQL Server: ana makinaya mysql server kurulur, veritabanına tüm makinalar eklenir. Clientler sql sorgusu ile kendi değerlerini kontrol eder. Örneğin makina 1'in verisi 0 dan 1 e döndüğünde program çalışır, sonra veri tekrar 0 olur. (SELECT kontrol FROM bilgisayarlar WHERE ip='192.168.1.11') Burada en doğru yol socket ama en kolayı mysql ile yapmak sanırım. soket programlama için güzel bir yazı ve örnek şurada var: http://www.gokhan-gokalp.com/c-ile-asenkron-socket-programlama/
 13. Bunun için mod operatörünü kullanabilirsiniz. yani % operatörü kabaca anlamı ise 2 sayının birbirine bölümünden kalan sayıya göre işlem yapmak. ekteki örnekte döngüdeki sayının 50 ye bölümünden kalan 1 ise yeni pariye geç şeklinde işlem yaptırdım. https://yadi.sk/d/h-GUdzEC3NRmhC
 14. tetxbox yerine NumericUpdown kullanırsanız hem kod yazmanıza gerek kalmaz (çünkü default olarak sayı dışında karakter girilemiyor.) hem de daha sağlıklı çalışır. Kontrolün özelliklerinden de Minimum ve Maximum değeri belirtebilirsiniz.
×
×
 • Create New...