xmen14

Üye
 • Content count

  28
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1 Neutral

About xmen14

 • Rank
  Yeni üye

Recent Profile Visitors

53 profile views
 1. Gönder burda dursun. LG-H850 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
 2. Thread lerle yapabilirsin. Bi araştır. LG-H850 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
 3. Hata mesajı var mı LG-H850 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
 4. Oluşturduğum webservisimi başka sunucuya aktarıp oradan nasıl çalıştırırım? Yani localhost yerine webde bir sunucuya kayup oradan kendi bilgisayarımı client olarak çalıştırmak istiyorum.? Yardım edebilirmisiniz?
 5. Kintaronun verdiği olmuyor mu?
 6. Önceden mahallenin çocukları apartmanların zillerini çalıp kaçarlardı. Bu da sırayla numaraları çaldırıp kapatacak galiba [emoji3]
 7. Hayırdır sms mi attıracan
 8. Teamviewer kullanmıyorum Deneme amaçlı kullandığım gridkonrol projesi var onu kodlarını göndereyim istersen
 9. Datarowlar oluşurken image çevirmesini istiyorum. Yada datarowların cell lerini doldururken de olabilir ama sadece bu eventi yakalayabildim.
 10. private void gridView1_CalcRowHeight(object sender, RowHeightEventArgs e) { try { string tut = gridView1.GetRowCellDisplayText(e.RowHandle, "Resim"); Image resim = Image.FromFile(Application.StartupPath + "\\Resimler\\" + tut); gridView1.SetRowCellValue(e.RowHandle, "MyResim", resim); } catch { } } Arkadaşlar burada satırların yüksekliği ayarlanıyor. Bende burada datasource dan gelen bilgileri çekip image çevirip başka bir columna image olarak göstermek istedim ama olmadı. Yanlışım nedir? Bunu yapma sebebim ise şu Kintaro arkadaşın gösterdiği şekilde kaynak datatableden çekip başka bir datatable ye resimlerimi image edip yeniden datasource kaynağı olarak gösterince oluyor ama veri çoğaldığında bilgisayarı kasması yada ramlere fazla yüklenmesini istemiyorum. Yada benim düşündüğüm gibi iki iki datableye veri yüklemek sorun olmaz mı?
 11. arraylari yanlış tanımlamşım. düzelttim.
 12. Aşağıdaki dosyada kodlar var ve arraylerim hata veeriyor sebep nedi ki kodlarım.txt arraylerin hepsine ilk başta null atadım düzeldi.
 13. Eyvallah Sağol. Bu şekilde manuel olarak elle doldurmuş olduk yani demi. En son bu şekilde deneme amaçlı yaptığım gridi doldurdum. DataTable dtTut= Islemler.tblOgrenciler.TumKayitlar(); DataTable data = new DataTable(); data.Columns.Add("Img", typeof(Image)); data.Columns.Add("Adı"); for (int i = 0; i < dtTut.Rows.Count;i++ ) { Image resim = Image.FromFile(Application.StartupPath.ToString() + "\\Resimler\\" + dtTut.Rows["Resim"].ToString()); data.Rows.Add(resim, "Ali Veli"); } gridControl1.DataSource = data;
 14. Ben veritabanımı gridcontrol1.datasource=datatable; yazarak bağladım. İmage işlemini bu yükleme sırasında gridcontrol üzerinden çevirerek yapabilir miyim? Yada columna repositoryItemImageEdit nesnesi eklediğimde çalışırken açılan pencereden ömce load sonrada save diyerek kaydedebilir miyim?
 15. Ben db de resimlerin adını yazıp image çevirip datagridview gösterebiliyorum. Ama bunda aynı şekilde olmuyor neden?