Jump to content

hadibeolsun

Üye
 • Content Count

  320
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  7

hadibeolsun last won the day on June 15

hadibeolsun had the most liked content!

Community Reputation

257 Excellent

4 Followers

About hadibeolsun

 • Rank
  TnC Bronze

Profile Information

 • Male

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. @karadurak inşallah bekliyoruz yeni çalışmalarını.
 2. @SHaX adlı kullanıcının bilgisayarına bağlanıldı gerekli sorun yerinde tespit edilmiştir. Sorun şu arkadaşlar; Windows Time servis ve hizmetleri aktif olmasına rağmen görev çubuğunda Güncel Saat verisi göstermiyor! El değmemiş ISO kalıbını test ettim saat gözükmektedir. SORUN BENDEN KAYNAKLANIYOR. Bu sorunun oluşma nedeni daha önce yayınladığım Windows 10 Pro x64 çalışmamdaki hazır SCRİPT dosyasını LTSC ISO kalıbına uyarladığımdan kaynaklanmaktadır. Test aşamalarında da gözden kaçırmışım demek ki. @SHaX kendisine teşekkür ederim. Demek ki neymiş efendim bir başka sürümdeki script dosyasını farklı bir konsepte entegre etmemekmiş yoksa böyle ufak tefek hatalar alınabiliyormuş. Bunu da öğrenmiş oldum.
 3. @SHaX 1- Öncelikle Sistemi Lisanslayın veya Crack Kullanın ( Bazı tema ve özellikler pasif oluyor ondan dolayı ) 2- Görev Çubuğuna sağ tıklayın Görev Çubuğu Ayarlarına tıklayın. 3- Sistem Simgelerini Aç veya Kapat Seçeneğine tıklayın. ( http://prntscr.com/oh0mul ) 4- Açılan pencerenin en üst kısmında Saat göreceksiniz onu Aktif ediniz. ( http://prntscr.com/oh0mh2 )
 4. LTSC Sürümlerinin diğer Windows sürümlerinden farklı ve ev kullanıcılarına özgü olmadığını biliyor musunuz ? (Boşuna yüklemeyin daha çok kurumsal iş alanına özgüdür.) LTSC/LTSB Sürümlerin "BAZI güncelleştirmelerinin" olmadığını ve bunların Donanımsal sorunlara neden olduğunu biliyor musunuz ? Microsoft firmasının LTSC/LTSB sürümlerine getireceği güncelleştirmeleri takip ediniz !!
 5. Allah razı olsun eyvallah. Çok teşekkür ediyorum yorumun için. Hemen ilgileniyorum. Çalışmayı sanal makineye kurup tekrar bakayım. Bilgilendirme yapacağım.
 6. Allah aşkına yaptığım yorumları tek tek oku öyle yorum yaz. ( Tombala oynamıyoruz ki Çinko yapalım. ) Bana emeğe saygı duyan biri değilsin diyorsun beni tanımadan etmeden boş boş konuşma dolu konuş. Paylaşımlarım ortada az veya çok önemli olan doğru düzgün nitelikte olması. "Sen daha iyisini biliyorsan ve kendine güveniyorsan" diyorsun benim bildiklerim bana senin bildiklerin sanadır. Paylaşımlar da Karşı tarafa özgün olunmalıdır, kendini düşünmeyeceksin. Kullanıcının istek arzularına göre hareket edeceksin. Önemli olan birşey de hem fikir olabilmektir. Biz bu tür eleştirilerde direkt kavga yolunu seçiyoruz amacım kavga etmek değildir kavga etmiş olsaydım özelden mesaj atardım. Yinelemekte fayda var olacağına inandığımdan dolayı sözümü tekrarlıyorum. Ben sana tavsiye de bulunuyorum sen yanlış anlıyor olabilirsin o senin bilgi seviyenle alakalı bir durum arkadaşım. Ve şunu unutma BEN BİLİYORUM deme. "Eğer sen daha iyisini biliyorsan" diyon ya bana burada BEN DAHA İYİ BİLİYORUM ifadesine vurgu yapıyorsun. Benim gün içerisinde neler yaptığımı bilmeden beni tanımadan ezbere konuşma ! İyi bil kardeşim sana bilme diyen yok. Bu kadar da tartışma konusu yapma. Ben seninle tartışmıyorum tavsiye de bulunuyorum. Benim önerilerim sana ters gelmiş olabilir ehh bir daha senin paylaşımlarına yorum yapmam olur biter. @bypascal
 7. Sana göre saçma sapan gelebilir benim yorumlarım o senin bilgi seviyenle alakalı bir durum. Hoşgörülü olmak lazım. Ne de olsa sende bir beşersin birgün şaşarsın. Dediklerimi not al ilerde anlarsın ne demek istediğimi ! Ne yapalım paylaş çalışmanı inşallah güzel yorumlar alırsın. Şimdiden tebrik ederim iyi çalışmalar dilerim.
 8. Multiboot ile ilgili birçok yazılım mevcut bu yazılımlar vasıtasıyla yapılmış multiboot sistemler de var. ( Tabi pascal multiboot da bunların arasında.) İnsanlara 40 GB gibi bir boyutla karşılaştırmayın kısa ve pratik olsun. Yapılan emeğin getirisi olsun. Örneğin; Bir Yemek yapıyorsunuz yemeğe oranından fazla tuz katıyorsunuz ne olur o yemek ÇÖP. Benim eleştirim paylaşımı yapacak olan kişiyi baştan uyarmak. Güzel paylaşım olabilir eyvallah ama burada kendini değil karşı tarafı düşünerek hareket etmelisin. Bu Konuyu açarken kullanıcıların taleplerini almaya gelirken alınıyor o zaman icraata gelince de lütfen kullanıcıyı düşünerek hareket edilmeli. Bırakın kullanıcı kendisi editlesin öğrensin, hazıra konmasın. Paylaşımı yapacak kişiyi sadece şu şuraya bu buraya gibi bilgilendirme yapsa yeterli olur. @bypascal @semsibey
 9. @helehoyni Ben de İşletim Sistemi editleyip paylaşımda bulunuyorum belki farkettin belki farketmedin paylaşımlarımı. Ben dahil yaptığım sistemlerle iyi veya kötü anlamda gelecek olan yorumlara mütevazi cevaplar vermezsem ona buna höt möt dersek herhalde kaybolur gideriz. Amacımız birlikten kuvvet doğması için ELEŞTİRİLERİ tam ve yerinde yapmalıyız bu eleştiriler kavga nitelikli değildir EKSİK taraflarımızı görmek içindir. İYİ yorum gelince seviniyorsak KÖTÜ yorum gelince de aynı duruşu sergilemeliyiz ki ÖZGÜN VE PAYLAŞIMCI yanımız daha da kuvvetlensin. Herkesin kendine göre bir arşivi mevcut. Herkesin kendine göre sabit bir oranda İnternet hızı mevcut. Bir arkadaşımız resim paylaşmış üzüldüm valla @STAN arkadaşımıza. Bunun gibi niceleri var forumda veya forum dışından üyesi olacak kişileri de düşünmek lazım. Düşünün böyle kullanıcılar nasıl 40 GB dosyayı indirecek kaç güne inecek dimi. Kullanıcıya bilgi verilirse hatta kısa bir video paylaşımı yapılırsa çok yerinde olacağına inanıyorum. Hangi ISO kalıbı nereye hangi install.wim dosyası nereye diye bilgilendirme metinleri eklenip ona göre paylaşım yapılsa ÇOK ÇOK YERİNDE olacağına kanaat ediyorum. TABİ BİZİM MİLLET paylaşılan yazıları yorumları okumaz direkt gider İNDİRME LİNKLERİNE sonra da boş boş yorumlar yapar yok efendim Virüs var yok efendim Kıl var yok efendim Tüy var falan filan derler. Önemli olan paylaşımın içeriği ve özgünlüğü olabilmesi için kısa ve net olunmalıdır.
 10. @helehoyni Hangi dosya nereye patch edilecek onun bilgisini vermeli eğer vermezse herhalde herkes hata yapabilir. Ben indirmeyeceğim kararlıyım. Dosyayı İndirenlere de mani olmam kendi düşünceleridir saygı duyarım. Ama günümüz koşullarında süreyi minimum dolaylarında tutmak lazım 40 GB nedir ya. Torrent den 4K film mi indiriyoruz. Windows 7-8.1-10 u bir araya topla tek bir install.wim içerisine entegre etsen 7 GB eder. Dism ile sıkıştırsan 5 GB yapar. Geri kalanların hepsi 1 er GB desen. Hadi 1 GB olmasın da 2 GB olsun. Toplam 10 tane program varsayalım 2 GB tan desek 20 GB + 7 GB ta işletim sistemi 27 GB maximum boyuta göre. SAÇMA BANA GÖRE Minimum olarak düşünürsek 5 GB İşletim sistemi diğer kalıplar 1 er GB desek 10 program olduğunu düşün toplam da 15 GB EHHH diyelim. EEEE !!! 40 GB nerde kardeşim 40 GB lık ne var yorum yok MUHALEFET var. Ya birşey yapıyorsanız kararlı olun doğru düzgün bilgi verin. Allah aşkına @semsibey @bypascal
 11. @semsibey Ben hariç diğer arkadaşlar çalışmanızı indirebilir. Bir paylaşım yapıyorsunuz milleti "ZORLA" 40 gb'a zorluyorsunuz. Çalışmayı boş yayınlamayı düşünmediğinizi ifade etmişsiniz acaba siz o yazılımları ücretle mi aldınız da paylaşmıyorsunuz ne olacak ki azıcık "ŞEFFAF" olun "PAYLAŞIMCI ve ÖZGÜN" olun. "KURALCI" olmayın.
 12. İçi boş şekilde multiboot çalışma dosyalarını paylaşacak mısınız peki.
 13. Siz söz istediniz bende sözün en güzelini 7 ulu ozanlardan Kul Himmet'in Deyişini paylaştım. dinlemenizi tavsiye ediyorum. Hepsi Anadolumuzun ürünüdür.
 14. @By_FaRuK linkteki programı ilk defa görmekteyim. Ama daha basit projeler için tercih edilebilir olduğu kanısındayım. Visual Studio'nun yerini asla tutamaz. O program da oluşturduğun projenin çalışma dosyasının uzantısı .sln ise BELKİ açabilir denemelisin.
×
×
 • Create New...