Jump to content
TNC-TR

hadibeolsun

Üye
 • Content count

  165
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

hadibeolsun last won the day on March 11

hadibeolsun had the most liked content!

Community Reputation

84 Excellent

About hadibeolsun

Profile Information

 • Male

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Her gün güvenlik sorunları ortaya çıkıyor. Güvenlik sorunlarını ortaya çıkartan yine onlar. Güya güvenlik problemlerini bulan kim microsoft'un anlaşmalı antivirüs şirketleri. Çünkü en iyisi bu diyerek eskisini devre dışı bırakıp yenisini satın aldırmak. Hep para tuzağı. 19H1 de yayınlanacak ben o sistemi de editleyeceğim göreceğim bakalım.
 2. Windows 10 Nisan 2019 Güncellemesi Çok Yakında Geliyor Birçok yeniliğe ev sahipliği yapan Windows 10 Nisan 2019 güncellemesi için yolun sonuna gelindi. Bir süredir 19H1 güncellemesi üzerinde çalışan Microsoft, yapmış olduğu açıklamayla Nisan 2019′da yeni bir sistem güncellemesi yayınlayacağını müjdelemişti. Bu kapsamda Windows Preview sürümleri çatısı altında kullanıcılara bir takım özellikler ve hata gidermeleri sunan Microsoft‘un, Windows 10’un yedinci ana güncellemesini yakın zaman içerisinde yayınlayacağı ileri sürüldü. Bugün yayınlanan yeni Windows 10 önizleme sürümü ile beraber mevcut yapı numarasını 18361‘e çıkartan Microsoft’un, yayınlamış olduğu yeni ön izleme sürümü 2 farklı hata düzeltmesine de ev sahipliği yapıyor. Google’ın Oyun Platformu Stadia, AMD İle Güçleniyor Daha önceden yayınlanan önizleme sürümünde ise 6 farklı hatayı düzelten Microsoft, yeni güncellemeyle beraber daha az hata düzeltmesine gidiyor. Yine de bu konu hakkında henüz Microsoft cephesinde resmi bir açıklamanın yapılmadığını da belirtmekte yarar var. Dikkat Çeken Windows 10 Nisan 2019 Güncellemesi Yenilikleri – Masaüstü kullanıcıları için yeni tema: Nisan 2019 güncellemesi ile beraber kullanıcılara yeni bir parlak tema sunulacak. Bu tema ile beraber Microsoft, menü ve arayüz elementleri gibi görsel bileşenlerin rengini değiştirecek. Ayrıca bu temaya uygun duvar kağıtları da kullanıcılara sunulacak. – Baştan aşağıya yenilenen Başlat Menüsü : Yeni güncellemeyle arayüz tasarımına odaklanacak olan şirket, Başlat Menüsü tasarımına da el atacak. Bu kısımda daha minimalist bir tasarım diline geçiş yapacak olan Microsoft, daha az ikona yer verecek. – Windows Sandbox: 19H1 güncellemesinin en dikkat çeken özelliklerinden biri ise şüphesiz ki Windows Sandbox. Bu özellik sayesinde kullanıcılar güvenilmeyen uygulamaları, sistemden yalıtılmış bir şekilde açabilecekler. Böylece, işletim sistemine olası bir fidye yazılımı veya benzeri virüslerin girmesi rahatlıkla engellenebilecek. – Güncellemeler için 7 GB ayrılmış alan: Windows 10 kullanıcılarının genel sorunlarına da odaklanan Microsoft, yeni ana güncellemesinde ayrıca Yetersiz Hafıza sorunununda el atacak. Windows 10 güncellemeleri için, otomatik olarak 7 GB alan ayıracak olan yazılım devi, böylece güncelleme sırasında olası Yetersiz Hafıza sorununu da tarihe karıştıracak. – Windows 10 uygulamaları güncellenecek: Yeni güncelleme hakkında bilinen önemli detaylardan birisi ise, ana sistem uygulamalarının çoğu yeni özellikler ile güncellenecek. – Microsoft güncelleme stratejisini değiştirecek: Bildiğiniz üzere, bir süredir Windows 10 Home kullanıcıları güncellemeleri duraklatma veya erteleme özelliğini bekliyorlar. Yeni güncellemeyle bu bekleyişe de bir son verecek olan yazılım devi, Home kullanıcılarına sistem güncellemelerini bir haftaya kadar erteleme imkanı da verecek.
 3. hadibeolsun

  Yeni Ram Taktım Pc Açılmıyor

  madde 4 e vermiş olduğun cevapdan emin değilsin ürünü 2. el mi aldın eğer aldıysan ram ya bozuktur ya da dediğim yolla ilgili kalıntıları silgiyle sil. Asla 2. el RAM - EKRAN KARTI vs. gibi şeyler almayın alacaksanız SIFIR ürün alın. Yok ürün sıfır derseniz bu sefer aldığınız yere yeni ram ile eski ram i götürün sistemin çalışmadığını tek tek deneyerek işlemler yaptım gerekli ilgi alakayı göstersinler.
 4. hadibeolsun

  Yeni Ram Taktım Pc Açılmıyor

  1- Ram MHZ ve CL değerleri aynı mı? 2- Başka bir RAM varsa önce onu çıkar yeni RAM'i tak ! 3- Taktığın yeni RAM bir sorun teşkil ediyorsa diğer slotlara tak ! Belki slotlarında bir arıza vardır. 4- Hiçbir problem yoksa eski RAM'in slota temas eden kısmını SİLGİ ile sil üzerinde biriken kalıntıları temizle. 5- Dual Channel çalışması için boşuna uğraşma önceliğimiz RAM'lerin bios ve sonrasında sistemde görülmesi doğru bir şekilde açılması içindir. 6- Şimdilik bu dediklerimi yap.
 5. hadibeolsun

  Lenovo Z500 Ekran Kartı Driver Görmeme Sorunu

  GeForce Experience yazılımını indir üyeliğin ile giriş yap ve driver sürücüsünü öyle kur.
 6. hadibeolsun

  Modifiye Windows 7 Kurulum Hatası

  Hatanın çözümü Tıkla ve İzle bahsettiğin siteyi biliyorum Türkleri sevmiyorlar yaptıkları çalışmalar hep nedense belli bir çevreye bölgeye özgü yapıyorlar tavsiyem uzak durmandır. Çok istiyorsan ben hazırladım windows 10 onu incele https://www.tnctr.com/topic/563948-msdn-windows-10-rs5-1809-pro-64-bit-uefi-hadibeolsun/
 7. hadibeolsun

  Mx Multiboot Usb 2017 (uefi-legacy)

  Full sürüm linki kırılmış upload ederseniz indireceğim
 8. Herhangi bir program yüklenip de Türkçe karakter sorunu yapıp yapmadığıyla alakalı bir işlem yapılmadı sadece sistemi Türkçeleştirmek için Dil Paketi yüklendi. Yüksek boyutlu dosyaları MegaSync adlı yazılımla indirirseniz daha iyi olur. Eksileri ve Artıları açıkca belirtilmiştir.
 9. Premium özelliklerini kullanmak istiyorsanız lisans satın almalısınız bende herkes gibi free yazılımını kullanmaktayım.
 10. Tabi ki Windows 10'un farklı sürümlerinde de rahatlıkla kullanabilirsiniz. İçeriği kayıt defterine veri ekleyerek bazı şeyleri devre dışı bırakmasıdır.
 11. Multi Link sitesi ile kullandığım Debrid sitesi VPN uyarısı verdi. Neymiş efendim "Hak ihlali yapmışım." bir daha olursa üyeliğini banlarım diyor. O yüzden multi linki kaldırdım özür dilerim. @forjest Multi Link hazırlayabilir misin. Birde nasıl yapıldığı ile ilgili kısa bir video çekip paylaşım yapabilir misin.
 12. hadibeolsun

  Msdn Windows 10 Rs5 1809 Pro 64 Bit Uefi - Hadibeolsun

  @forjest madde 2'yi yapamadım. Megasync programıyla indir diyor İDM çıkmadı bende. Debrid üzerinden çevirip çevrilen premium link ile yaptım. Yine de premiuma çevirmeden nasıl yaptığını öğrenmek isterim.
 13. hadibeolsun

  Msdn Windows 10 Rs5 1809 Pro 64 Bit Uefi - Hadibeolsun

  @forjest multi link nasıl yaptın. Remote URL Upload yoluyla yaptın galiba. Allah razı olsun @forjest
 14. hadibeolsun

  Msdn Windows 10 Rs5 1809 Pro 64 Bit Uefi - Hadibeolsun

  Programlar ve Özellikler > Windows Özelliklerini Aç veya Kapat a tıklayınız Internet Explorer 11'i seçiniz.
 15. Upload işlemi bitti. Test edin ona göre yorumlarınızı yapınız. Bende isterdim Türkçe versiyonunu bulup üzerinde editleme işlemini yapmak ama ne yaparsın mecbur kaldık. Çünkü 1-2 gün içerisinde Yurt dışına çıkacağım çıkmadan önce son paylaşımımı yapayım öyle gideyim dedim. Teşekkürler TNCTR Ailesi
×