Jump to content
Site DDoS saldırısı altında olduğundan yavaşlık yaşayabilirsiniz. ×

hadibeolsun

Üye
 • Content Count

  335
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  7

hadibeolsun last won the day on June 15

hadibeolsun had the most liked content!

Community Reputation

262 Excellent

6 Followers

About hadibeolsun

 • Rank
  TnC Bronze

Profile Information

 • Male

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Başlangıç için NTLite işini görür niteliktedir. Allah kolaylık versin.
 2. @maxpayne.29 @By_FaRuK Pascal Multiboot 2019 içerisine Sergei Strelec ISO kalıbını entegre etmek ve çalıştırmak istiyorsanız şu adımları izleyin. 1- WINPE klasörüne Sergei ISO kalıbını ismini değiştirerek ( WinPESergei.iso ) kopyalayınız. 2- WINPE.LST dosyasını Not defteri ile açınız. 3- Şu kodu entegre ediniz. Ve belgeyi kaydediniz. title Windows 10-8 PE ( Sergei Strelec 2019 ) find --set-root /WINPE/WinPESergei.iso map /WINPE/WinPESergei.iso (0xff) map (hd0) (hd1) map (hd1) (hd0) map --hook chainloader (0xff) 2 mesaj öncesi yazmış olduğum sorunu hallettim.
 3. @semsibey @bypascal bu konudaki multiboot çalışmanızı indirdim. Gerekli güncellemeleri yaptım. Videoları da izledim. Buraya kadar bir sıkıntı yok. Hatta birtakım şeyleri de editledim. Başarılı bir çalışma olmuş ellerinize sağlık. WINDOWS Klasöründeki klasörlerde yer alan boot.wim ve install.wim dosyaları verdiğiniz bilgiler doğrultusunda güncel msdn sürüm olduğunu ifade etmişsiniz eyvallah. UEFI kurulumu sırasında ( Windows 10'u yükle dediğimde veya 8.1 / 7 ) kurulum ekranı geliyor şimdi yükle butonuna bastığımda benden install.wim dosyasının yerini istiyor. Halbuki sources klasöründe install.wim ile boot.wim dosyası mevcut. Bu sorun sadece UEFI kurulumunda yaşanmıyor LEGACY kurulumunda da mevcut.
 4. @The_Undertaker güzel yorumların için öncelikle teşekkür ederim. Şuan kullandığın sistem donanımların Windows 10'un vereceği maksimum performanstan düşük ayarda. Benim yayınladığım sistemlerde gerekli açıklamaları yaptım sanal makinede test edip hoşuna giderse rahatlıkla kurabilirsin. Veya diğer arkadaşların yaptığı sistemleri de aynı şekilde test edip kendince yorumladıktan sonra istediğinde karar kılıp ona göre format atabilirsin. Yaptığım sistemlerdeki genel amacım format sonrası gereksiz yere çalışan birtakım servisleri Silmek veya Devre dışı bırakarak Ram deki iş yükünü hafifletmek amacıyla tasarlanmıştır.(En ince ayrıntısına kadar araştırılıp hazırlanmıştır.) Servisler ve Hizmetler ne kadar Ram'de az yer kaplarsa o kadar performansı arttıracağı düşüncesinde hazırladım. Karar senin. Windows 10 home 64 bit kurmanı tavsiye ederim.
 5. Hazırda Bekletme Modu ( HİBERNATE ) Konu İçerisinde bilgi verilmiştir Pasif durumdadır. Dism++ ile Aktif Edebilirsin. Uyku moduyla aynı prensipte çalışır ancak bir adım ileriye giderek RAM'in gücünü keser. Hazırda beklet komutunu verdiğinizde sisteminiz, RAM'deki tür verileri sabit diske yazar, böylece gücü kesseniz de kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Hazırda beklet etkin iken hiçbir bileşene güç sağlanmadığından, güç tüketimi açısından bu modun bilgisayarınızı kapatmaktan farkı yoktur.
 6. @selokan Yorumlarımı dikkatli okursan ne demek istediğimi anlarsın kardeşim. Hemen LITE yapma girişimlerine girme hele hele Windows servisleri hakkında bir bilgin yoksa hiç girme diyorum. Sadece yapılmış sistem editlemelerini TEST ET. İzlenimlerini bizimle paylaşmandır.
 7. @selokan Şu kaynaklara bir bakar mısın.. Bir kaç ay öncesinde Windows 10 RS5 LİTE Sürüm yaptım ama bazı sorunlar çıktı. Bu sorunların asıl kaynağı kurulum sırasında yaşandığından dolayı paylaşmadım. Yabancı Forum ve Blog sitelerinde paylaşılanlarla karşılaştırma içerisindeyim. Bu nedenle daha bir Derinlemesine Windows servis araştırmaları yapmaktayım. Kendi başına birşeyler yapmak istersen özellikle Windows sürümünden özellik silme gibi birşey arıyorsan Dikkatli Kullanmak ŞARTIYLA WinReducer yazılımını kullanabilirsin. https://www.webtekno.com/lite-os-ekran-goruntusu-h63994.html https://www.oyunindir.vip/program-indir/windows-10-lite-edition-indirin-rs6-2019-turkce-7-dil-v9.html https://www.androidatesi.com/konular/windows-10-lite-edition-pro-v8-x64-2019.2734/ http://allpcworld.com/windows-10-rs5-pro-lite-edition-v8-2019-free-download/ Forumda az da olsa Benim yaptığım Sistem Editlemeleri Kullanıcıya özgüdür. Forumda sistemi paylaştığım gibi bende kullanıyorum. Bende isterim Windows 10'u Windows 7 ayarlarında hatta LITE gibi kullanmayı AMMA VELAKİN, Benim şuan kurulu Sistemimde ekstra Visual Studio, SQL Server gibi programlar da mevcut. Onun içindir ki bu tip yazılımlar bazı ÖZELLİKLERİN SİSTEMDE AÇIK KONUMDA olursa işlerlik kazanır. Diyelim ki Sistem Servislerinden SQL Server'ın componentlerini SİLERSEM ve o şekilde paylaşımda bulunursam yarın öbürsü gün X adlı kullanıcı SQL yüklediğinde birtakım sorunlarla karşılacağından dolayı ÖNEMLİ GÖRDÜĞÜM bazı servisleri olabildiğince Devredışı veya Silmemeye özen gösteriyorum. Bunun gibi NİCELERİNİ silersem o zaman LITE sürüm olmuş oluyor ama ilerde kullanıcılar yine sorunlarla karşılacaktır. İçime sinmeyen ve çok eleştiri alabileceğim Sistemleri de BEN YAPMIYORUM. Eğer yapmak istersen WinReducer tavsiye ediyorum. WinReducer ile rahatlıkla LITE sürüm yapabilirsin. Dediğim gibi DİKKATLİ OLMAK ŞARTIYLA.
 8. VB de hazırlanmış basit for döngüsü bunu trigger ile entegreli çalışmasını sağlayabilir misini. Ado.Net kardeşim.
 9. Merhaba Arkadaşlar C# ve SQL tarafında şöyle bir işlem yapmak istiyorum. Müşteri 300 TL'e bir ürün aldı. Karşılığında Kredi Kartı ile 6 taksite böldürdü. (300/6= 50 TL) Muhasebe programına veriyi kaydeden personelimiz 300 TL'i yazdığında Peşin ve Taksit butonlarından taksiti seçsin karşısında textbox çıksın oraya TAKSİT ADETİNİ yazsın yani 6 değerini. ( EEE SONRA ) KAYDET butonuna bastığında TAKSİT ADETİ kadar (6 taksit) ve BİR SONRAKİ AYLARA eşit pay edilmiş şekilde ( 50 50 ... ) İNSERT işlemi yapsın. (burada trigger çalışması gerekiyor nasıl yapabilirim)
 10. @By_FaRuK yapmış olduğum ayarlar kullanıcı bazında değildir GENEL KAPSAYICI sistem ayarlarıdır. Hangi ayarları yaptığıma gelince de konu içeriğinde paylaşılmıştır.
 11. @karadurak inşallah bekliyoruz yeni çalışmalarını.
 12. @SHaX adlı kullanıcının bilgisayarına bağlanıldı gerekli sorun yerinde tespit edilmiştir. Sorun şu arkadaşlar; Windows Time servis ve hizmetleri aktif olmasına rağmen görev çubuğunda Güncel Saat verisi göstermiyor! El değmemiş ISO kalıbını test ettim saat gözükmektedir. SORUN BENDEN KAYNAKLANIYOR. Bu sorunun oluşma nedeni daha önce yayınladığım Windows 10 Pro x64 çalışmamdaki hazır SCRİPT dosyasını LTSC ISO kalıbına uyarladığımdan kaynaklanmaktadır. Test aşamalarında da gözden kaçırmışım demek ki. @SHaX kendisine teşekkür ederim. Demek ki neymiş efendim bir başka sürümdeki script dosyasını farklı bir konsepte entegre etmemekmiş yoksa böyle ufak tefek hatalar alınabiliyormuş. Bunu da öğrenmiş oldum.
×
×
 • Create New...