Jump to content

KenanK

Üye
 • Content Count

  2431
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  17

KenanK last won the day on April 2 2018

KenanK had the most liked content!

Community Reputation

1230 Excellent

About KenanK

 • Rank
  ...Life's a Game...

İletişim Bilgileri

 • Facebook
  By.KenanK
 • Skype
  By_KenanK
 • Twitter
  By_KenanK

Profile Information

 • Male
 • Bursa
 • Games

Recent Profile Visitors

24972 profile views
 1. Steam kütüphanenizde oyun var ise ve internet bağlantınız min 20mb ise, Geforce now u deneyin. Şaşıracaksınız. Oyun için PC toplama devri sona eriyor. 

  1. Show previous comments  1 more
  2. KenanK

   KenanK

   Sizemi soracağız oyun oynarken ?

  3. furopebelu

   furopebelu

   Soracak değilsiniz yine oynayın bunlar sözlerimin doğruluğunu değiştirmez. Ben sabit fikirli olmayanlar için yazmıştım zaten.

  4. sk8er_boi

   sk8er_boi

   Ortada bir yargı yok ki zaten. Koca koca adamlara bak, çocuk gibi oyun oynuyor deseydi, eşeklik yapmış olurdu.

 2. Bu konuda haklısın. Evdeki cihazlar da 5ghz yani ac desteği yok ise gerek olmayabilir. 5ghz bağlantıda zaten tek oda ile sınırlı. 2.4ghz kullanacak isende wifi analiz i yapıp uygun kanal seçip kullanmak olur.
 3. 5650 iyi de sıfırı yok. 4 sene kullandım ben Ethernet portları gitti. Şimdi annemlerde wifi ile devam ediyor. TTNet in verdiği zxyel vardı çöpe attık.
 4. Rus yapımı bu Modem iyi bence de yorumlara bakılırsa ama şuan bu fiyatını hak etmiyor bence. Üstelik Mediatek chipseti ile.
 5. Wifi menzilinde modemler arası çok fazla bir şey fark etmiyor. Aşağı-yukarı hepsi aynı mesafede işliyor. Ac68u da 5650 de benim aynı mesafeye ulaşıyordu 2.4ghz olarak. Bende mi reapeter kullanıyorum bütün evin çekim yapması için. Kanal olarak 6 ve 11 kanalları üstüste binme yapmaz ve sinyaller karışmaz. Asusta garanti ve servis olayı çok iyi. Deneyip iade bile edebilirsin.
 6. TPLink te VR400 den aşağısı mediatek. VR400 ve üstü boardcom. Zxyel tecrübem oldu. O model ile değil ama zamanın da kule şeklinde ve sıradan bir kaç modem i ile. Bir süre sonra şişiyor gibi hal alıp wifi cihazlara ip atmıyor. Bağlantılar yavaşlıyor. Ben zxyel den iyi bir cihaz çıkacağını düşünmüyorum. Öneri olayına gelince. Bu konuda net bir fikrim yok. Türkiye'de alınabilecek modemler aşağı yukarı belli. Tercih zor sadece. Sorunlu çıkarsa bir ton uğraş baş ağrısı vs vs. Dediğim gibi hattınızın stabilitesine kadar herşey etkili. Hattınız sağlam değerlere sahip ise Mediatek chipsette iş görür. Ama hattınızın stabilitesi düşük ise Boardcom daha iyi olur. Airties hala piyasada olsa idi kesin onu al derdim ama. Şu zamanda da 2. El airties alınmaz. Kendim şuan sercomm vox30 kullanıyorum. Aşırı derecede menunum. Airties 5650 den sonra buna geçtim. Hat değerleri bile değişti komple. Alınan hız arttı vs vs. Dual 1ghz realtek işlemcili, 512mb ramli boardcom chipsetli cihaz. Airties de Boardcom idi.
 7. Boardcom chipsetli cihaz dışında modem tavsiye etmiyorum. 2020 yılında da 5ghz olmayan modeme para vermekte akıl karı değil. 2.4ghz ile aşırı fark mevcut wifi de. Modem seçerken Özellikle hat değerleriniz bu konuda çok önemli. Modem den modem e değişen bir durum var. Mediatek chipsetli modemler genelde alt yapıda kopma sorunu yapıyor. Yıllar önce asus ac68u almıştım. Şuan fiyatı 1500₺ falan 3 ay sonra kopma sorunu yaptı İade ettim. Asus alınacak ise tamamen şansa kalıyor iş. Asus yazılımına 1 güncelleme ile bütün herşey değişiyor. Şu zamanda modem almak zor iş. Kolay gelsin.
 8. Bayağıdır Windows ile uğraşmıyorum. Son sürüm Windows 10 Pro MSDN ISO var ise bakmül geçer. 😁

  1. Show previous comments  9 more
  2. forjest

   forjest

   Dualboot'lu  sistem kurmak ilave bir yük getirmez.Bölüntülenmiş_Hdd Partition'lar,atanan farklı "universal guid kodlar üzerinden" çalışacağından dolayı hepimizin bildiği gibi,birbirlerinden tamamen bağımsız olur.Ancak Mac kendi cihazları üzerinde orijinal olarak tek başına her zaman dediğin gibi daha iyi elbette vmware WS bile yeterli. :)

  3. KenanK

   KenanK

   @forjest yükten dolayı değil abi, O logonun altında Windows çalışması dolayısı ile dedim. Birde Mac i tanıdıktan sonra Windows çok tırt kalıyor 😁

  4. forjest

   forjest

   KenanK

   __ Malumdur benim safım daha çok "opensource",ne varki,unix ile,aynı olmasalarda benzerlilikleri bakımından sana katılıyorum.Windows bana göre büyük bir değişimin içerisine girmediği taktirde bir kaç yıla kalmaz Başta android,arm sistemleri ve bunlara uygun cihazlardan daha fazla bahseder olacağız gibi görünüyor.Şuda bir gerçekki son yıllarda abd'li  "microsoft ve apple" şirketlerinin [email protected] marjlarının eskiye göre düşüşlerininde olduğu gerçekleride var.Bu kapsamda ilerleme kaydetmeleri yeniliklere halka arz fiyat vb.politikalarınında değişim  gereksinimlerine ihtiyaçta var.Belki windows bu konuda w10 için bir esneklik sağladı lisans vb. şekilde ancak Apple'da daha birşey göremedik henüz. :D

    ___ Anladığım kadarıyla edindiğim ve gözlemlemelerim sonucuna dayanarak "Android ve türevleri" sistemler desktoplara/mobil platformlara  uyarlanmalar vs..ilerlemelerinde hatırı sayılır şekilde olduğunu görmekteyim son zamanlarda hızlı değişim google marketleri ile senkronize olmaları donanımsal upgrade'leri minimize edilmesi.Saf yalın android seçenekleri (android 8.9 xx ve üzeri) versiyonlardaki gibi + çinlilerin girişimleri gelişimlerinin etkileride hakim olduğunu düşünmekteyim.

   Saygılarımla kenan kardeşim.

 9. Bunun için yapılan ara kablolar var. Genellikle oyuncu kulaklıklarının içinden çıkıyor. Dışarıda da satılıyor olabilir. O aparat ile istediğini yapabilirsin. Kasaya 2 giriş, kulaklığa 1 giriş şeklinde. https://www.hepsiburada.com/frisby-4-pin-35mm-kulaklik-coklayici-fa-6624ac-p-HBV000007LEZC?magaza=Hepsiburada Notebooklardaki kartta tek çıkış çift fonksiyon yani telefon gibi olduğundan çalışıyor.
 10. Metro Exodus a yeni bakma fırsatım oldu. Hikaye severler için İyi oyun. 👍

 11. PS4 - Apex Legend, Pubg, Fifa şuan online oynayabildiklerim.
 12. Turkcell ile ilk 4,5g ye geçilen gece 110mb i gördüm. Ondan sonra 60-70mb arası hep. Vodafone Max 45mb görüyor bu civarlarda. İlk günlerde 3g daha hızlı idi. Türktelekom da durum nedir bilmiyorum.
 13. Apex, baya baya iyi. Güzel iş çıkarmışlar. Tutar bu oyun. 👍

  1. Show previous comments  1 more
  2. KenanK

   KenanK

   Böyle bir oyunun f2p olması çok şaşırtıcı. AAA kalitesinde. 5 yıl önce böyle bişey şey asla mümkün değildi. Herkesin denemesini öneriyorum. EA oyunun yıllarca güncel kalacağını ve bir sürü planlarının olduğunu açıkladı. 

  3. şrarskoz

   şrarskoz

   nerden indirecez

  4. KenanK

   KenanK

   @şrarskoz pc ise origin. Konsollar kendi mağazaları üzerinden. 

 14. Anthem, 5 para etmez. 

 15. Yaklaşık olarak 1.5 sene Apple müzik aile hesabı deneyimi sonrasında. Android cihaza geçiş ile Spotify aile premium hesabına geçiş yaptık. 1 ay olmasına rağmen Spotify ın program olarak çok daha başarılı olduğu aşikar. Apple müzikte ise tek iyi olan şey ses kalitesi 1 tık daha iyi. 

×
×
 • Create New...