Jump to content

winvistafiko

Üye
 • Content Count

  385
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  11

winvistafiko last won the day on December 22 2019

winvistafiko had the most liked content!

Community Reputation

402 Excellent

2 Followers

About winvistafiko

 • Rank
  KardanAdam

Profile Information

 • Male
 • Bursa
 • Programming

Recent Profile Visitors

3075 profile views
 1. Windows 10 Pro 1909'a geçiş :)

 2. linki kopyalayıp tarayıcıda 1drv yazısına kadar silin, birde öyle dener misiniz.
 3. Forumun alt yapısı link yönlendiren siteye yönlendiriyor sanırım ben direk onedrive linki veriyorum aslında.
 4. Maalesef böyle bir düşüncem yok
 5. Uygulamanın 8.1 sürümü çıkmıştır. İyileştirmeler ve düzeltmeler içermektedir. Yüksek dpilarda icon kaybolma sorunu çözüldü tekrardan kısayol yazısı kaldır diyip iconların gelmesini sağlayabilirsiniz. İndirme Linki; Onedrive'dan Direk İndir Versiyon Değişikliği;
 6. Kontrol ettim çözünürlükten ziyade dpi ayarı değiştiğinde iconlar kayboluyor evet test sistemimde bende yaşadım ve bu sorunu çözdüm yeni exede bu hata giderilmiş olacak. Geçici çözüm olarak kısayol yazısı ve simgesini ekleyin yeniden başlatın iconlar geri gelicek.
 7. @dnzbzkn Cmd'yi admin olarak açıp şu kodu çalıştırabilir misiniz simge ön belleğini yeniden oluşturacaktır; ie4uinit.exe -ClearIconCache
 8. Uygulamanın 8.0 sürümü çıkmıştır. Bir çok özellik ve düzeltmeler içermektedir. Şimdiden herkeze iyi seneler İndirme Linki; Onedrive'dan Direk İndir Versiyon Değişikliği;
 9. Sistem İnce Ayar v8.0 yakında... ;)

  1. Show previous comments  3 more
  2. NAMIKABI

   NAMIKABI

   Sistem İnce Ayar 7.1 tekrar inceledim.

    "Başlangıç altında bulunan programları silebiliyorsunuz aslında o özellik mevcut."

   Burayı anlamadım.  Kademe kademe yazar mısınız?

  3. forjest

   forjest

   NAMIKABI bana yazdı mesajı winvistafiko üstad.Alta resim ekledim benim senaryom bunun gibi birşey.Kalan boşluklar değerlendirilsin fenamı olur buradaki amaç işleri biraz daha kolaylaştırmak hızlandırmak vs.

   yGXX6N.png

  4. NAMIKABI

   NAMIKABI

   Tekrar merhaba,

   winvistafiko Usta  "Başlangıç altında bulunan programları silebiliyorsunuz aslında o özellik mevcut." deyince  ben bu özelliği göremediğimi belirttim.

   Onun nerede olduğunu sormuştum. Benim isteğim Windows Update'in komple kaldırılması.

   Update'i başlangıçtan da kaldırsan, Hizmetlerden de durdursan Windows 10 ne yapıyor ne ediyor muhakkak bir Update yolu buluyor.

   Ama yukarıda dediğim program Update sorununu benim istediğim şekilde kökünden  kapatıyor, Eğer istenirse tekrar Update açılabiliyor.

   Forjest Usta senin eklediğin resimde yer gayet uygun.

   Özelleştir - Açılış Yöneticisi - Açılış Uygulamalarının hemen yanına bir buton  Windows Update Kaldır (Update Pasif)  ve bir buton daha Windows Update  Ekle (Update Aktif) şeklinde olabilir diye düşünüyorum.

   NOT: Windows Update'i Kaldırma/Kapatma ile ilgili bir çok program veya regedit kaydı kullandım. En sağlamı yukarıda bahsettiğim (technogar'a ait) program.

 10. Uygulamanın 7.1 sürümü çıkmıştır. Program ekle-kaldır modülü geliştirildi. İndirme Linki; Onedrive'dan Direk İndir Versiyon Değişikliği;
 11. Eklenebilir win 7 ve 8 de güncelleme kaldırıyor bu buton ayrıca.
 12. Tavsiye kısmında java yükleme kısayolu mevcut fakat flash desteği kalmadığı içni eklemedim.
 13. Pardon link yenilendi Buradan indirebilirsiniz
 14. Teşekkür ederim güle güle kullanın. Baya bi mazisi var programın 1- Progress ekleme şansım yok windows komutu o bu komutun ekranını görünür yapabilirim cmd üzerinden gidiyor olması lazım powershellde olabilir. 2-WMI'dan kaynaklı ona windows karar veriyor. Daha önceden ESET kurup kaldırdınız sanırım?
 15. Güle güle kullanın .Evet öntanımlı geliyor. Normalde orda bi tarama yapılmıyor direk nesneleri ekledim ekle/kaldır tıklamanıza göre çalışıyor.
×
×
 • Create New...