Jump to content
TNC-TR

ByChilavert

Üye
 • Content count

  906
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  4

ByChilavert last won the day on May 17 2016

ByChilavert had the most liked content!

Community Reputation

378 Excellent

5 Followers

About ByChilavert

 • Rank
  TnC Gold

Recent Profile Visitors

2301 profile views
 1. Arka Sokaklar (2013)

  Merhaba Güncel bölümlere nasıl ulaşabilirim. Uzun zamandır paylaşım yapılmıyor.
 2. Makay Multiboot Kurulum V6

  Multiboot ile gelen iso dosyalarında sorun olmaması lazım çünkü tek tek kontrol ettim önceki mesajlarda yaşamış olduğunuz sorun hakkımda çözümünü yazmıştım. Eğer sorununuz devam ediyorsa sorun indirmiş olduğunuz iso dosyasında olabilir. Ekranda gösterdiğim kodların hangisi sizdeki Win7 için yazılmış ise bir diğerini kullanın sorununuz çözülecektir.
 3. Kombi Derecesi Petek Derecesi Oranı?

  Onu tam anlamıyla bilemezsin kombi 50 derece iken evin yalıtımına göre değişir. Bunu denemeden bilemezsin
 4. Kombi Derecesi Petek Derecesi Oranı?

  Merhaba Kombileri oda termostatı ile kullanırsanız daha verimli kullanırsınız. 40-45 derece kombiler için düşük seviyeler ama oda termostatı kullanarak sıcaklığı 60 derece üzerine çıkarırsanız eviniz daha hızlı ısınır ve oda termostatı sayesinde belirlediğiniz sıcaklığa ulaştığında durur. Kombiniz eski değilse oda termostatından 21-23 derece arası kombinizi ise 60 derece ve üzerinde ayarladığınızda hem tasarruf edersiniz hemde ideal sıcaklıkla evinizi ısıtmış olursunuz.
 5. Makay Multiboot Kurulum V6

  Sorunun çözüldüğüne sevindim.
 6. Makay Multiboot Kurulum V6

  Multiboot içinde bulunan sisteme dahil ek yapacaksan iso dosyasının adını büyük harflerle içide türkçe karakter olmadan yaz mesela WIN7MDFY bu iso dosyasını USB_ROOT\ISO klasörünün içine at aşağıda vereceğim dosyayı USB_ROOT\USBMENU içine atarak flash diskine kopyala sana 2 tane örnek dosya yolluyorum hangisi olursa onun adını USBMENU2 yapar kopyalarsın. Nt6IsoSetup işlemden geçirmene gerek yok USBMENU2.LST USBMENU2-.txt
 7. Makay Multiboot Kurulum V6

  Merhaba Bu tip bir hata ile hiç karşılaşmadım . 16GB olan versiyon en aktif kullandığım bir multiboot kullanmakta olduğun flash belleği değiştirip tekrar deneyebilir misin. Flashta yazma koruma ile alakalı sorun var gibi gözüküyor.
 8. M700z All-in-one (thinkcentre) Hk.

  Bir çok çözüm yolunu denedim ama bir çözüm yolu bulamadım senin belirttiğin yöntemide denedim ama çözüm olmadı.
 9. M700z All-in-one (thinkcentre) Hk.

  Merhaba Arkadaşlar M700z All-in-One (ThinkCentre) Masaüstü bilgisayar kullanıyorum ve yaşamış olduğum sorun hakkında yardım istiyorum. Klavyede FN tuşunu pasife alamıyorum. İnternette bir çok site gezdim bir çok program kurdum ama sonuç elde edemedim. Bilgisayarda Hotkey özelliğini devre dışı bırakamadım. Bios'ta Configuration" sekmesine geliniz ve "Hotkey Mode" seçeneğini kapatınız yazıyor. Bios güncellemesi yaptığım halde bu sekme gelmedi. Yaşamış olduğum sorun hakkında yardımcı olabilir misiniz. Site Adresi
 10. Kablosuz Ağ Adaptörü Tavsiyesi

  Bütçen ne kadar bilmiyorum ama dış mekan cihazı alıp kullanırsan memnun kalırsın ben mesafe olarak uzak olmama rağmen cihaz kurulumu aşamasında client kurulum sayesinde çok az bir kayıpla sorun yaşamadan kullanıyorum. http://www.hepsiburada.com/tp-link-cpe510-5ghz-300mbps-802-11n-a-13dbi-yuksek-kazanimli-dual-polarize-pasif-poe-destekli-dis-mekan-cpe-access-point-p-BD802221 http://www.hepsiburada.com/tp-link-cpe520-5ghz-300mbps-802-11n-a-16dbi-yuksek-kazanimli-dual-polarize-pasif-poe-destekli-dis-mekan-cpe-access-point-p-HBV000001N07Z
 11. Windows 7 , 8.1 10 Xp Lite Multiboot Uefi

  Sadece lite sürümlerden oluşan multiboot biraz zor bulursun ama benim paylaşmış olduğum multiboot içerisinde bu dediklerin mevcuttur indirip kendi isteğine göre özelleştirebilirsin.
 12. Makay Multiboot Kurulum V6

  Paylaşmış olduğum multibootlarda böyle bir sorunla hiç karşılaşmadım. Bildiğim kadarıyla tüm sürümler ei.cfg dosyasında tutuluyor tüm sürümlerin olduğu dosyayı kendi iso dosyanın içindeki ile değiştirmen durumunda çalışacağını düşünüyorum.
 13. ESD sürümü 2 defa indirdim arşiv hasarlı yada bozuk uyarısı verdi indirip sorun yaşayan oldumu
 14. Makay Multiboot Kurulum V6

  Standart iso dosyalarının çalıştırılması için gerekli kodları daha önceki mesajlarımda paylaşmıştım internetten indirdiğiniz dosyaları kullanabilirsiniz tek farkı USBMENU dosyasından kullanmakta olduğun iso dosyasının adını değiştirmek multiboot ta kullanılan WIN7 yerine güncel WİN7 yapmak istiyorsan adını aynı yapmak şartı ile değiştirip kullanabilirsin. MULTİBOOT V7 uzun bir süre çıkmayabilir iş değişikliği sebebiyle zamanım olmuyor o sebeple net bir zaman veremem. yakın zamandada olabilir hiçte olmayabilir.
 15. Makay Multiboot Kurulum V6

  USBMENU dosyası içinde USBMENU2.LST dosyasında kullandığın kod hangisi bilmiyorum ama ben her ikisinide gönderiyorum.sende hangisi var ise diğeri ile değiştirip tekrar kontrol edebilirmisin. Test 1 # ========================================================================= title Windows 7 SP1 Tum Surumler debug off set MYISO=WIN7.iso dd if=()/firadisk/au.xml of=()/AutoUnattend.xml dd if=()/firadisk/spaces.txt of=()/firadisk/ISONAME.CMD write ()/firadisk/ISONAME.CMD SET MYISO=\\iso\\%MYISO%\r\n map --mem (md)0x800+4 (99) map /ISO/%MYISO% (0xff) map (hd0) (hd1) map (hd1) (hd0) map --hook write (99) [FiraDisk]\nStartOptions=cdrom,vmem=find:/ISO/%MYISO%;\n\0 chainloader (0xff)/BOOTMGR || chainloader (0xff) # ========================================================================= Test 2 title Windows 7 SP1 Tum Surumler debug off set MYISO=WIN7.iso dd if=()/firadisk/auWin8.xml of=()/AutoUnattend.xml dd if=()/firadisk/spaces.txt of=()/firadisk/ISONAME.CMD write ()/firadisk/ISONAME.CMD SET MYISO=\\iso\\%MYISO%\r\n map --mem (md)0x800+4 (99) map /ISO/%MYISO% (0xff) map (hd0) (hd1) map (hd1) (hd0) map --hook write (99) [FiraDisk]\nStartOptions=cdrom,vmem=find:/ISO/%MYISO%;\n\0 chainloader (0xff)/BOOTMGR || chainloader (0xff) Aradaki fark eski boot dosyaları d if=()/firadisk/au.xml of=()/AutoUnattend.xml ile çalışıyor yeni boot dosyaları ise dd if=()/firadisk/auWin8.xml of=()/AutoUnattend.xml ile çalışıyor sadece bu alanı değiştirsen bile yeter.
×