Jump to content

Windows 7 Açılış Resmi Değiştirme

osman_2626
 Share

Recommended Posts

Öncelikle boot.wimi GImageX ile "mount" etmeniz gerekiyor.

boot.wimi "mount" ettiğiniz klasörü açın. İçinde sources klasörü var.

DVD'nin sources klasöründeki background_cli dosyasını bu klasöre kopyalıyorsunuz.Daha sonra yine spwizimg.dll dosyasını açıp 517. ve 518. bitmap'leri değiştiriyorsunuz.

Boot.Wimi Unmount yapıyorsunuz.

Öncelikle boot.wimi GImageX ile "mount" etmeniz gerekiyor.

boot.wimi "mount" ettiğiniz klasörü açın. İçinde sources klasörü var.

DVD'nin sources klasöründeki background_cli dosyasını bu klasöre kopyalıyorsunuz.Daha sonra yine spwizimg.dll dosyasını açıp 517. ve 518. bitmap'leri değiştiriyorsunuz.

Boot.Wimi Unmount yapıyorsunuz.

Arkadaş boot logosundan bahsetmiş. Hani parlayıp gelen bir windows logosu varya, işte ondan bahsetmiş..

Ve benim bildiğim kadarıyla şu anda onu değiştirmenin bir yolu yok.. En son baktığımda değiştirilmiyordu :D

arkadaş boot ekranından bahsediyor.Kullanıcı adı ve password yazdığımız kısım.Yanılmıyorsam orası resim değil avi yada mpeg cinsi bir uzantısı var

Kullanıcı - şifre yazdığımız kısımdan bahsetseydi hareketli demezdi ki o kısmın mpeg cinsinden olması için resim olmaması gerek. İmageres.dll den düzenlenebiliyor.. Ama bunun için alternatif programlar mevcut.

Tek hareketli resim var; o da windowsun açılışındaki parlayıp sönen logo. Onun da değişebildiğini henüz görmedim.

vistada microsoft corporation yazan yeşil ilerlemeli kısım windows 7 de boot animation olarak geçiyor tek fark windows 7 de başlangıç animasyonu kaldırılmış isterseniz kısa bir numarayla vistadaki yeşil ilerlemeyi windows 7deki animasyon yerine uygulayabiliyoruz ama daha farklı bişey sanırım yapılamıyor.

ayrıca logon ekranı imageres.dll içerisindedir

imageres.dll ile değiştirebiliyorum da benim o anlatmak istediğim ekranı değil..

Ben bilgisayarı açma(power) tuşuna basıyorum.Bios ekranı geliyor..Sonrasında karşıma ilk çıkan pencere (Windows Başlatılıyor ve hareketli windows logosu)yi sölemek istemiştim..

xp de değiştirebiliyorduk , windows 7 de xp de ki dosya yok..

Windows dosyalarını karıştırdım ben bu forumdan yardım istemeden önce ama yok..

imageres.dll ile değiştirebiliyorum da benim o anlatmak istediğim ekranı değil..

Ben bilgisayarı açma(power) tuşuna basıyorum.Bios ekranı geliyor..Sonrasında karşıma ilk çıkan pencere (Windows Başlatılıyor ve hareketli windows logosu)yi sölemek istemiştim..

xp de değiştirebiliyorduk , windows 7 de xp de ki dosya yok..

Windows dosyalarını karıştırdım ben bu forumdan yardım istemeden önce ama yok..

Demek istediğinizi en baştan anlamıştım ve cevap vermiştim. Şu anda öyle birşey yapamazsınız. İleride olurmu onu bilemem..

Edit: TuneUP windows boot logosu ekranını göstermiyor. TuneUP u denemeyin boşuna.

Edited by TLnY

kardeş o animasyon değişmiyor ben seni anlıyorum ister yeşil ilerlemeli vista style yapıyorsun ya da windows 7 style oluyor başka türlü orasını değiştiremezsin bcdedit dosyasıyla alakalı ve değiştiremiyoruz

yeşil ilerlemeli de yapamadım ben , anlatır mısın ?

bcdedit dosyasını arattırdım mui uzantılı ve exe uzantılı iki dosya çıktı..ikisinde de birşey yok

Kullanıcı - şifre yazdığımız kısımdan bahsetseydi hareketli demezdi ki o kısmın mpeg cinsinden olması için resim olmaması gerek. İmageres.dll den düzenlenebiliyor.. Ama bunun için alternatif programlar mevcut.

Tek hareketli resim var; o da windowsun açılışındaki parlayıp sönen logo. Onun da değişebildiğini henüz görmedim.

pardon cümleyi eksik yazmışım.. "arkadaş boot ekranından bahsediyor.Kullanıcı adı ve password yazdığımız kısım değil.Yanılmıyorsam orası resim değil avi yada mpeg cinsi bir uzantısı var"

windows 7 için şimdilik mümkün değil gibi görünüyor. Yabancı forumlarda dahi bu sorunun cevabı yok.

Arkadaşlar boşuna ugraşmayın herkez birşey yazmış durmuş windows 7 nin içindeki authui.dll dosyası var onu editlersen maksadına kavuşacaksın

o vista da kardeş authui.dll windows 7 de aynı işlevi görmüyor ben anlattım iyice okursan windows 7 de neyin değiştiğini anlarsın yeşil ilerlemenin yerine farklı bi animasyon koyup açılıştaki windows küresi animasyonu kaldırılmış

• 2 hafta sonra ...
  • 4 ay sonra...