Jump to content

Philips Harici Hdd Sorunu

ghostdesigner

Recommended Posts

Merhabalar

Philips harici hdd var 320 gb lık modelinden. Sanırım güç kablosuyla ilgili bi sorun oldu içini söktük ide ile bağladık fakat formatlamanız gerekiyor uyarısı veriyor. İçindeki verileri nasıl kurtarabilriiz bi fikri olan varmı ?

Diğer bilgisayarda taktığımızda Yeni Donanım Bulundu diyor ama donanım yüklenemiyor.. Biglisayar çok yavaş açılıyor ve bunun gibi bikaç sorun..

Daha önce başına gelmiş olan vradır mutlaka bi fikri olan varsa cvp bekliyorum iyi günler herkese.

Disk1 olan sorunlu hdd.. hariciydi söktüm ide den taktım böyle gözüküyor şuan.. biglisayarım dan baktıgımda hiçbişey çıkmıyor hdd e dair..

67443689.jpg

bilgisayarı açtıgımda disk yönetimine girdiğimde resimdeki gibi uyarı çıkıyor işaretli yeri onaylıyorum ikinci kısımdaki gibi hata veriyor..

untitlasdased.jpg

Forumda hiren boot cd türkçe var onu indir cd ye yaz ve disk takılı iken o cd ile pc yi başlat

ve diske ulaşmaya çalış zaten türkçe ve bu iş için araçlar içeriyor eğer bu şekildede ulaşamıyorsan ve illa format atman gerekirse yani diske ulaşamaz isen o zaman xp cd ni tak ve bölüm felan artık ne görünüyorsa bölüm ayarları yani boyutları ile oynamadan çabuk format seçeneği var o şekilde formatlar ve xp yükleme ye geçmeden yani kur format sonrası dosyaları kopyalamadan eski verilerin üzerine yazmadan cd yi çıkar bu şekilde

pc yi başlatınca eski sistem ile başlar ve diske ulaşırşın çabuk format ile biçimlendirdiğin için artık o diske hiçbirşey yazmadığın sürece iyi bir veri kurtarma prg ile verileri kurtarırsın

unutma tam format atarsan kurtarman zor olur üzerine veri yazarsan gene aynı

Kolay gelsin

arkadaşlar sorun acil biraz yokmu bilen ?

Knoppix programı kardeş...http://rapidshare.com/files/332622266/knoppix_ile_veri_kurtarma.by.ClavicuLa.NoX.rar bu videoyu indir izle derim....tam senin aradığın....hiçbişe yapmadan..gerçi şu an makinen çökmüş ama...başka bi makinede izle ondan sonra karar ver dserim....ben izledim...tam senin aradıgın...

Knoppix programı kardeş...http://rapidshare.com/files/332622266/knoppix_ile_veri_kurtarma.by.ClavicuLa.NoX.rar bu videoyu indir izle derim....tam senin aradığın....hiçbişe yapmadan..gerçi şu an makinen çökmüş ama...başka bi makinede izle ondan sonra karar ver dserim....ben izledim...tam senin aradıgın...

Please register to see this content.
istersen şu sayfayıda bir incele.

sağ tıklayınca özellikler çıkıyor ama onar kısmını göremedim. ing windows 7 kullanıyorum ama sanmıyorum gözden kaçırdığımı. ayrıca bilgisayarı açtıgımda disk yönetimine girdiğimde resimdeki gibi uyarı çıkıyor işaretli yeri onaylıyorum ikinci kısımdaki gibi hata veriyor..

untitlasdased.jpg

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...