Jump to content

Windows üzerinden Bios Güncelleme Araçları

mumak
 Share

Recommended Posts

selamlar arkadaşlar

başlıkta yazdığım gibi windows 7 yi kurduktan sonra bios u sliclemek istiyorum.

kendi pcmde slicli ama arkadaşlara kurduğum zaman sistem geri yüklemede felan çökme oluyo crack ta o yüzden modlamak istiyorum biosları. ami award ve phoenix biosları kendim modluyorum

ama sorun update etmekte. eski yöntemi hiç bilmiyorum ama windows üzerinden award biosları winflash yardımıyla update ediyorum.

ama phoenix ve ami biosları update etmem için önereceğiniz programlar varmı?

ami nin kendi sitesinden indirdim amiflash diye bişe sorunsuca update yapıyo ama gel gelelim slic i görmüyo.sanırım o bölüme dokunmuyo phoenix biosun update aracıda sadece xp altında çalışıyo. win 7 için yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar

asus ve gigabyte anakartlarda zaten ek bi şeye gerek yok. bios a girdiğin zaman update tool ları var. diğer markalarda ise dostan flash lamanı tavsiye ederim. hirens boot cd de ntfs i gören dos var. sabit diske kaydet bios dosyasını ve hirens den dosta flash at. award ve ami lerin dos tool ları bios updatelerin içinde oluyor zaten. phoenix lerde ise win 7 de çalışmama gibi bi durumla bugüne kadar hiç karşılaşmadım açıkcası.

dostum ilgin için çok teşekkür ederim.

bu araçları acaba denedinmi sen. ben bu gün ami için verdiğini kendi sitesinden indirip denedim

bios u sliclememe rağmen ve slicli biosu update etmeme rağmen biosun slicini görmedi.

anakart msi idi p4m900m2 modeli eski bi anakart. casperin slic 2,0 ı vardı üzerinde. yeni biosu indirdim slicledim 2,0 da gitti tamamen slicsiz oldu.

bu araçların üçüde windows 7 üzerinde çalışıyomu acaba kendin deneme şansın oldumu?

son olarakta yardımın için tekrar teşekkürler

dostum ilgin için çok teşekkür ederim.

bu araçları acaba denedinmi sen. ben bu gün ami için verdiğini kendi sitesinden indirip denedim

bios u sliclememe rağmen ve slicli biosu update etmeme rağmen biosun slicini görmedi.

anakart msi idi p4m900m2 modeli eski bi anakart. casperin slic 2,0 ı vardı üzerinde. yeni biosu indirdim slicledim 2,0 da gitti tamamen slicsiz oldu.

bu araçların üçüde windows 7 üzerinde çalışıyomu acaba kendin deneme şansın oldumu?

son olarakta yardımın için tekrar teşekkürler

3ünü de kendim kullanıyorum. bi sorunla karşılaşmadım. (win 7 de) casper meselesi ise arçelik bi notebook da başıma geldi. baktım olmuyor loader la devam ettim. casper arçelik gibi dandik markalarla fazla uğraşma bence anakart elinde kalabilir. (en son sinirlendim arçelik makinenin anakartı elimde kaldı servise gönderdik ve değiştirildi anakart)

• 4 years yıl...

Arkadaşlar linkler ölmüş!  güncelleyebilirmisiniz ? Teşekkürler

Arkadaşlar PC Mainboard um ASUS M2N-MX SE Windows üzerinden bios Güncelleme için araç bulamadım. Yardımlarınızı bekliyorum.....

anakartınıza ait sürücüleri indirme sayfasında tools kısmında asus update programı mevcuttur onunla güncelleyebilirsin bence en sağlıklı yöntem dos altında güncellemedir windows üzerinden pek tavsiye etmem