Jump to content

Amd Cpu Pin (yuva) Uyumlari

tahirus

Recommended Posts

Arkadaşlar elimde 939 pin AMD Athlon 64 3200+ işlemci

Anakartım MSI (K8N Platinium 7025Ver.) ve bozuk. Yeni bir sistem alacak durumda değilim. Anakartı değiştirmem gerek ama ölü bir yatırım.

Yeni bir anakart alacağım (Örn: Gigabyte GA-MA785GT-UD3H AMD 785G DDR3 1800(OC) Soket AM3 Anakart) İşlemci desteğinde AM3 AM2 AM+ 940 gibi mimarileri olan anakartlar geriye doğru AMD Athlon 64 X2 / AMD Athlon 64 Processor desteğinin olduğunu söylüyor.

Acaba böyle bir anakart alsam benim işlemcim bu ana kartlara uyar mı? Tecrübesi olan var mı?

Veya nereden bilgi alabilirim. AMD'nin sitesine baktım. Gigabyte gibi anakart üreticilerinin sitesine baktım. Sonuç alamadım.

Tavsiye alabilir miyim? Teşekkürler.

uymaz kardeşim

sana uyacak olan

ddr1 ram destekli olması şart çünkü elindeki işlemci ddr2 desteklemiyor ama performanslı bir işlemcidir 3000+ kullandım

939 pin olması şart

ben kullandım ordan biliyorum

2. el temin edebilirsin 50 tlye

garantili alma zaten üretimi ve tamiri malesef yok

bizzat tecrübe ettim

anakartım bozuldu garantiye yolladım ancak 939 pin üretimi yok ya paranızı alın yada 940pin amd yada 775 pin intel verelim dediler

takip ediyorum amd habire pin değişimine gidiyor

sırf bu yüzden intele geçmek zorunda kaldım

performans olarak amd

kararlılık olarak intel i tavsiye ederim

uymaz kardeşim

sana uyacak olan

ddr1 ram destekli olması şart çünkü elindeki işlemci ddr2 desteklemiyor ama performanslı bir işlemcidir 3000+ kullandım

939 pin olması şart

ben kullandım ordan biliyorum

2. el temin edebilirsin 50 tlye

garantili alma zaten üretimi ve tamiri malesef yok

bizzat tecrübe ettim

anakartım bozuldu garantiye yolladım ancak 939 pin üretimi yok ya paranızı alın yada 940pin amd yada 775 pin intel verelim dediler

takip ediyorum amd habire pin değişimine gidiyor

sırf bu yüzden intele geçmek zorunda kaldım

performans olarak amd

kararlılık olarak intel i tavsiye ederim

peki arkadaşım bu anakartın destekleğini kaç tane işlemci var?

Anakart için "AMD Phenom™II processor/ AMD Athlon™II serisi Soket AM3 işlemci desteği" diyor. Buradaki işlemcilerden herhangi biri olabilir mi?

Mesela "AMD Athlon II X4 635 2.9GHz (Socket AM3)" veya " AMD PhenomX4 965 3.4Ghz QuadCore, AM3 İşlemci (bu da sanırım PhenomII X4)" Bunlar oluyor bu anakarta değil mi?

Yine dediğin gibi soketler çok acayip değişik şu işlemci: "AMD Athlon X4 630 2.8GHz (soket 938) AM3 Kutulu İşlemci".

Bunda da AM3 diyor ama 938 pin. Nasıl oluyor AM3'lerin hepsi mi 938 pinli.

peki arkadaşım bu anakartın destekleğini kaç tane işlemci var?

Anakart için "AMD Phenom?II processor/ AMD Athlon?II serisi Soket AM3 işlemci desteği" diyor. Buradaki işlemcilerden herhangi biri olabilir mi?

Mesela "AMD Athlon II X4 635 2.9GHz (Socket AM3)" veya " AMD PhenomX4 965 3.4Ghz QuadCore, AM3 İşlemci (bu da sanırım PhenomII X4)" Bunlar oluyor bu anakarta değil mi?

Yine dediğin gibi soketler çok acayip değişik şu işlemci: "AMD Athlon X4 630 2.8GHz (soket 938) AM3 Kutulu İşlemci".

Bunda da AM3 diyor ama 938 pin. Nasıl oluyor AM3'lerin hepsi mi 938 pinli.

bu anakarta sadece AMD AM3 Phenom II/ Athlon II işlemci takabilirsin

http://www.gigabyte.com.tw/Products/Motherboard/Products_Overview.aspx?ProductID=3154[/CODE]

dediğin anakart bu

938 pin ve 940 pin işlemcileri kullanabilirsin ddr 3 desteği vardır ancak ddr1 ram desteği olmadığından 939 pin işlemci kullanamassın yani senin elindeki işlemci bu anakarta uymaz

işlemcin ddr1 ram destekli

bu anakart ddr1 ram desteklemiyor

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...