Jump to content

Program İnternet Baglantısını Engelleme.

m17

Recommended Posts

arkadaşım benim bir arkadaşım vardı o cmdye bazı kodlar yazıp gizliyordu.Sonra bende öğreneyim dedim araştırdım ve bulamadım.Eğer cmd ile gizlemeyi bilen arkadaşlar varsa banada yardımcı olursa sevinirim.

Saygılar...

Dışardan bir güvenlik duvarı kullanılmıyorsa, Windows'un kendi güvenlik duvarını kullanarak bir yazılımın Internet bağlantısını engelleme:

Windows XP'de (enaz SP2'li olması gerekir):

==============================

* Başlat > Denetim Masası > Windows Güvenlik Duvarı > Genel > "Özel Durumlar" sekmesine basın;

* "Program Ekle..." düğmesini tıklayıp, açılan listede yazılımı seçin (yoksa "Gözat..."ı kullanarak, yazılımın "exe" dosyasını bulup "Aç"a ve "Tamam"a basın); Listeye eklediğiniz bu yazılımın onay imini kaldırıp "Tamam"a basın.

* Ancak, bu işlem güvenilir ve kesin çözüm değildir; XP işletim sisteminde bir yazılım ya da uygulamanın internet bağlantısını engellemek için özel bir güvenlik duvarı kullanmak (ve kural oluşturmak) en doğrusudur.

Vista ve Windows 7'de:

================

* Başlat > Denetim Masası > Sistem ve Güvenlik > Windows Güvenlik Duvarı > Gelişmiş Ayarlar > Giden Kuralları'na

tıklayın;

* Araç çubuğundaki "Eylem"e tıklayıp (ya da "Giden Kuralları"na sağ tıklayıp) "Yeni Kural..."ı seçin;

* Açılacak yeni kural sihirbazında "İleri"ye ve arkasından "Gözat"a basın;

* Açılan gezgin penceresinde internete bağlanmasını istemediğiniz yazılıma ("exe" uzantılı dosyasına) ulaşıp "Aç"a

basın; arkasından "İleri"ye ve "Son"a basarak işlemi bitirin...

* Yukardaki işlemleri "Gelen Kuralları" için de yineleyin.

Not: Kuralı değiştirmek ya da silmek için "Giden/Gelen Kuralları" sayfasında kuralı seçip, sağdaki seçenekleri kullanın.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...