Jump to content

Widows 7 Kurulum Adımlarını Gösteren Ekranı Değişt

Recommended Posts

çok kolay desem inanmazsınız.

1. boot.wim dosyasını gimagex ile 2. imajı mount yapıyoruz

2. sources içindeki setup.bmp, winpe.bmp ve background.bmp dosyalarını istediğimiz dosyalarla değiştiriyoruz ( resimlerin boyutlarının 1024*768 olmasına dikkat edelim. )

3. sources içindeki spwizimg.dll dosyasını restorator ile açıp içindeki 517, 518 ve 519 daki resimleri istediğimiz le değiştirip kaydediyoruz.

4. gimagex ile commitchanges_unmout ederek boot.wim deki değişiklikleri onaylıyoruz.

5. install.wim i mount ederek windows\system32\oobe deki background.bmp dosyasını istediğimiz ile değiştiriyoruz. bunu da commitchances_unmount ettikten sonra kurulum dosyalarımız da değişti.

artık kişisel boot ekranımız hazır, istediğiniz win7 ile kullanabilirsiniz x64 yada x86 farketmez

280tsmf.jpg

1oahxl.jpg

evet arkadaş ayet güzel anlatmış...

inan bunu bile anlamayan vardır :D

win7 modifiyesi ile bir dosya hazırladım anlattım nasıl yapılacağını, indirenler okuyup yapamamış.

bizimkilere videolu anlatım yapacan anca anlıyolar, okuyup anlamamız düşünmediğimizin göstergesi

• 2 hafta sonra ...

arkadaşlar windows 7 boot.wim ve install.wim dosyalarını çıkarttıkdan sonra dosyaları kontrol etseniz.. neyin ne işe yaradığını anlarsınız.. böylece hem kendiniz ögrenirsiniz hemde forumda aynı şeyden çok fazla bahsedilmez... böle yaparsanız inanın çok faydalı alacak sizin için....

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...