Jump to content

Layout.inf Ne Işe Yarar

Recommended Posts

sevgili arkadaşlar LAYOUT.INF dosyası ne işe yarar buradan sistemin içine bazı dosyaları kopyalatabilirmiyiz çünkü dosyanın içine baktığımda cd içersinde olan dosyalar yer alıyor bununla ilgili bir arkadaş yanıt verirse sevinirim

arkadaşla kendim bir deneme yaptım

LAYOUT.INF içinden orjinal bir satırı esas alarak

orjinal satır şöyle:

XPStart.wav = 100,,2202,,,,,26,0,0,%XPStart%

buradaki virgüller arasındaki rakamlar 100 cd\i386 temsil ediyor diye düşündüm 26 rakamıda C:\WINDOWS\Media yı temsil ediyor sanıyorum

buna göre şöyle bişey yaptım

KAL.wav = 100,,,,,,,26,0,0,%KAL%

ve denedim

ancak kurda imza ile ilgili bir hata verdi

konuyla ilgili bilgim yok sadece denemeler yapıyorum detaylı olarak anlatırsa bilgili arkadaşlar sevinir ve bilgilenmiş oluruz teşekkür ediyorum

Layout.inf dijital imzalı olduğu için editlemek sorun yaratır kurulum yarıda kalır. Dosya kopyalatmak için birsürü farklı yöntem kullanabilirsin.

Winrar vb. programlarla sıkıştırılmış dosyaları kurdurmak, txtsetup.inf ile oynayarak vs vs..

Layout.inf dijital imzalı olduğu için editlemek sorun yaratır kurulum yarıda kalır. Dosya kopyalatmak için birsürü farklı yöntem kullanabilirsin.

Winrar vb. programlarla sıkıştırılmış dosyaları kurdurmak, txtsetup.inf ile oynayarak vs vs..

öncelikle ilgin için teşekkür o tür programlarla yapıldığını biliyorum fakat bende orjinal dosyaların yanına kendi yaptığım ses yada resimleri koymak istemiştim o nedenden dolayı o dosya ile oynama yapmayı düşündüm tamam seninde söylediğin gibi dijital imza ile ilgili sorun çıktı ve kur kapatıldı fakat bu imza sorunu aşılamazmı yada editlediğimiz dosyalar kurun günlük defterine de eklenemezmi.

Bunu açıklamaya gerek yok kardeş. Eğer windows modifiye işi ile uğraşıyorsan önce $OEM$ klasörünü araştır. Öğrendikten sonra

$OEM$\$$\Media
olacak şekilde klasörlerini oluştur ve bu Media klasörlerinin içine atmak istediğin ses dosyalarını at. Eğer $OEM$ anlatımları incelersen göreceksin ki $$ klasörü Windowsun dizini oluyor. Arama zamanı :)

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...