Jump to content

Visual Basic Dersleri {İstek}

Recommended Posts

S.a tnctr ailesi ben buaralar programlama öğrenmeye karar verdim sordum soruşturdum ilk önce "Visual Basic" den başla dediler benim hiç bir bilgim yok yalnız programlama konusunda onun için bana yardımcı olurmusunuz "Visual Basic" öğrenme me yardımcı olacak döküman/video v.s lazım paylaşırsanız minnettar kalırım anlayışınız için teşekkür ederim iyi günler :)

Buyrun arkadaşlar, süper bir anlatım sitesi: (ÖĞRENMEK SENİN ELİNDE) ;)

http://www.webteders.com/Visual-Basic-gorsel-video-ders-kategorisi-47[/CODE]

Gerçekten yararlı bir site benimde tavsiyem

Buradan birçok şey öğrenilebilir.

Peki paket halinde güzel bi eğitim seti varmı önerebileceğiniz,indirebileceğimiz?

Aslında

http://www.webteders.com/Visual-Basic-gorsel-video-ders-kategorisi-47[/CODE]

Bu sitedeki videoları indirip yayınlayacak bir arkadaş olsa süper olur

Aslında "coolvars" adlı arkadaşımız bana Ö.M yoluyla 5 cdlik visual basic linkleri atmıştı onları alıntı olarak paylaşayım sizlerle.

Please register to see this content.

Henüz indirmedim ama umarım işinize yarar :)

Aslında "coolvars" adlı arkadaşımız bana Ö.M yoluyla 5 cdlik visual basic linkleri atmıştı onları alıntı olarak paylaşayım sizlerle.

Henüz indirmedim ama umarım işinize yarar :)

keşke rapid olmasaydı bende öğrenmek istiyorum

programlama dili salatası olmuş beynim der ki

öğreneceksen java veya .net öğren kurumsal yazılım firmları bunları blen developer arıyor.

java ve .net birbirine benzer ama bence .net daha iyi.

vb 6 öğrenmenin bir espirisi yok vb 6 mi kaldı ohoo o :)

C / C++ zaten adamı programlamadan soğutuyor mazosit diller yok-> ^ mus asci de ne kadar karakter var anlam yüklemişler aman kalsın.

c# vb.net noktasında kalırsak seçerken suna dikkat edin (vb .net vb 9 oluyo aslında)

1- Kurumsal bir firmada yazılımcı olarak işe girecekseniz

2- Java , c /c++, delphi / paskal ... temelli iseniz

3- Kesin ve sert kuralları olsun. herseyi ben yapayım kafasına göre takılmasın diyorsan

c# seçin .net için derim.

1- kendiniz firma kuracak veya kendinize program geliştirecekseniz (Veya tek developer iseniz)

2- asp , vbscript , vb 6 temelli iseniz

3- xml ile haşirneşir iseniz (xml to sheme diye inanılmaz kolaylk var xml için ) (inline xml diye de geçer)

4- Dil beni yormayacak arkadas az akıllı olacak textbox1="mahmut" diyorsam .Text ine atama yaptığımı değişken tipi gerektiğinde vermicem anonim takılcam.

diyorsan vb.net seçmelisin. ama .net ci isen ikisini de bileceksin ve bu saatten ssonra tutupda eski teknolojiye emek veremyeceksin temel oluşturma işi de bence yalan dolan. cunki sen c++ ile yok malloc deyip ram den yer alcan bırakcan bun öğrendin sana ne tecrübesi olcak ki yeni diller memory management i kendi yapıyor bir çok iskenceye kolaylık getirdi o yüzden siz c++ fln unutun ya c# secin ya visual basic.net yahut java.

.net dillieri (c# vb.net ,delphi.net ...) ile

-Klasik tip Windows Application geliştirirsin (klasik dedi isem cok klasik değil .işletim sistemi temasını otomatik alır öyle butonu checkboxu fln)

-Görsel efekter ile 3d animasyonlarla süper görsel Windows uygulamaları yapabilrsin

-Windows Mobile in olduğu akıllı cep telefonlarına ve windwos ce nin olduğu taşınabilir sistemlere program yazabilirsin

-Web sitesi yaparsın.

-Flash ın yaptıklarını yaparsınn (action script yerine c# vb.net fln fln kullanırsın + kolaylıları da var)

... simdilik aklıma gelenler bunlar.

ve hepsini tek dil ile yaparsın hemde %70 80 tecrübelerinin genelinde geçerlidir asp.net kodlayan adam alır tecrübelerini gider windows app. kolayca geliştirir.

kaynak lazım dersen:

kariyevideo (.com muydu .net mi unuttum)

Yazgelistir.com

Yazilimgunlugu.com

....

veya google da selçuk özdemir asp.net 2.0 diye arat pdf kitabı var ücretsizdağıtılan

Birde bilge adamın kitabı var ortalıkta gezen fln

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...