Jump to content

2x1 Gb Rami Bilgisayar 2 Gb Görüyor

07metehan07

Recommended Posts

Bugun Kingston 2 Gb Ram Aldım ama bilgisayarın üzerinde 1 Gb Vardı İkisini Birden Taktım ( Hızları Aynı 667 )

Ama Bilgisyarım Sadece 2 Gb Rami Görüyor.........

Anakartım 4 gb Kadar Destekliyor..

Kullandıgım İşletim Sistemi Windows Xp Sp3 32 Bit ( 64 Bit Yapınca Görür Gibi Öneriler Geldi )

arkadaşım örnek vermem gerekirse misal benim anakartım p4v88 asrock 4 slot var 4 gb a kadar destekliyor

ama sadece 1 ve 4 üncü slotlar ddr 400 de çalışıyor yani diğerlerine taksanda ram i görmüyor yada 1-2-3 üncü

slotlar ddr 333 de çalışıyor yada 4 ünüde çalıştırmak istersem ddr 266 da çalıştırmam gerekiyor yani

anlıyıcağın tüm slotlar farklı mhz lerde hepsi birden hizmet ediyor anakartının kitapçığında hangi slotlarda 667

mhz de çalıştırabileceğini yazıyo ona göre slotlara tak yoksa sonuç alamazsın umarım faydalı olur...

arkadaşım örnek vermem gerekirse misal benim anakartım p4v88 asrock 4 slot var 4 gb a kadar destekliyor

ama sadece 1 ve 4 üncü slotlar ddr 400 de çalışıyor yani diğerlerine taksanda ram i görmüyor yada 1-2-3 üncü

slotlar ddr 333 de çalışıyor yada 4 ünüde çalıştırmak istersem ddr 266 da çalıştırmam gerekiyor yani

anlıyıcağın tüm slotlar farklı mhz lerde hepsi birden hizmet ediyor anakartının kitapçığında hangi slotlarda 667

mhz de çalıştırabileceğini yazıyo ona göre slotlara tak yoksa sonuç alamazsın umarım faydalı olur...

katılıyorum ayrıca ram ler uyumsuz olduğu için 1GB lık ram görünmeyebilir bence haline şükret hiç olmazsa yeni olan görünüyo :D

1. Bilgisayarcıya Sordum Da Aldım 2/1 Olarak Çalışır 3 Gb Olarak Kullanırsın Dedi...

2. 4 Slot Yokki Olduda Ben Takmadımmı :) 2 Slot Var

= Xp Den Olurmu Xp (32) 2 Gb Kullanıyor 64 bit yüklesem Sorun Çözülürmü

İnternette 4 gb Ramin 3 gb göründügünü gördüm 32 bitte .... ??????

1. Bilgisayarcıya Sordum Da Aldım 2/1 Olarak Çalışır 3 Gb Olarak Kullanırsın Dedi...

2. 4 Slot Yokki Olduda Ben Takmadımmı :) 2 Slot Var

= Xp Den Olurmu Xp (32) 2 Gb Kullanıyor 64 bit yüklesem Sorun Çözülürmü

İnternette 4 gb Ramin 3 gb göründügünü gördüm 32 bitte .... ??????

istersen dene ancak bi faydasının olacağını sanmıyorum hiç olmazsa içini rahatlatırsın benim sistemde 3GB ram var aldığımdan beri, 32bit xp, 64bit xp, 32bit vista, 64bit vista, 32bit win7 de kullandım ancak hiç birinde eksilme filan olmadı ram de

• 2 hafta sonra ...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...