Jump to content

Arkadaşlar Ses Kartı Sorunu

ts_burak

Recommended Posts

Arkadaşlar Ben Şimdi Win 7 Kullanıyorum Ses Kartım Realtek arkadaşlar benim bir kulaklığım var ama bozuk değil şimdi yazacağım bozuk filan sanmayın arkadaşlar win 7 de ses kartının driverini indirdim en son cıkanını kuruyorum bilgisayara kulaklığı ben pc nin arkasına takip ordan çalışturırıyorum ses cok az geliyor ön girişlere de taktımı yine az geliyor arkadaşlar ben xp kullanıyordum driverin en son driverini kurduğumda bole arkadan kullaklık girişine kulaklığı cıkarıp taktığımda otamatik açılır pencere geliyordu ama win7 gelmiyor onun gelmesi için ne yapabilirim xp de geliyor lütfen yardım edin win7 de de arkaya taktığımda açılır pencerenin gelmesini istiyorum nasıl düzeltebilirim

Şimdiden Saolun

denetim masasında hd audio panel olucak. ordan ön ya da arka girişlerde yeşil olanı hat çıkışı olarak seçiliyse kulaklık olarak seç. otomatik jack saptamam da ordan ayarlanıyo. tabi biosundan ön panelinin hd audio ya da ac97 olarak mı ayarlı olduğuna göre çoğu durum değişecektir. ve win 7 de bazı realteklerde ses dengeleme bas arttırma falan çıkıyo ses ayarlarında. onlarda seste azalma etkisi yaratabilir. yaratmayadabilir. bi kontrol et bence. bir de arkadaki çıkışta hoparlör bağlıysa belki kapalıyken bile güç çekebilir. onu çıkarıp bi de öyle dene.

denetim masasında hd audio panel olucak. ordan ön ya da arka girişlerde yeşil olanı hat çıkışı olarak seçiliyse kulaklık olarak seç. otomatik jack saptamam da ordan ayarlanıyo. tabi biosundan ön panelinin hd audio ya da ac97 olarak mı ayarlı olduğuna göre çoğu durum değişecektir. ve win 7 de bazı realteklerde ses dengeleme bas arttırma falan çıkıyo ses ayarlarında. onlarda seste azalma etkisi yaratabilir. yaratmayadabilir. bi kontrol et bence. bir de arkadaki çıkışta hoparlör bağlıysa belki kapalıyken bile güç çekebilir. onu çıkarıp bi de öyle dene.

arkadaşım işte hat cıkışı olarak seçili değil hem ayarlıyamıyorum tıklıyorum ustune takıp cıkarıyorum olmuyor al bu da bi resim bu arada 64-bit

Please register to see this content.

öncelikle takıp çıkarma saptaması ayarı ANALOG yazan yerin üstündeki klasör simgesin tıklayıp yapılıyo... ama senin sesle ilgili şikayetin var onun için de kulaklığını taktığın yerin cihazını "kulaklık" seçmen gerek. o girişlerin ne işlev göreceğini de sağ tıklayıp belirliyosun. ama eğer bu da çalışmıyosa sürücülerinde sorun olabilir. 64 bit çok yaygın olmadığından sürücülerin/yazılımlarının hatalarından bihaberlerdir kesin. ama sanırım jack saptaması çalışıyo ki diğer girişlerin sönük gözüküyo. bu arada eğer dijital out kullanmıyorsan digital outları iptal etmeni öneririm. boşuna ses karının işlemcisinden yiyio. bazı olanaklarını kısıtlayabilir..

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...