Jump to content

Multi Boot Generator

F_s_M

Recommended Posts

Multi Boot Generator

Birden fazla işletim sistemini tek cd yada dvd içerisinde birleştirmenize yardımcı olan kısaltılmış bir script

Orjinal 2k-xp-2003 cd boot kaydını kullandığı için bütün sistemlerde herhangi sorunla karşılaşmadan cd'den boot etmenizi sağlar.Gerekli açıklamalar içerisinde mevcuttur

http://rapidshare.com/files/8860813/mbootgen.zip

Kendim için hazırlamıştım.Başkalarınında işine yarayabilir.

• 2 ay sonra...

@F_s_M

Senden bu konuda yardım almak istiyorum..

Çünkü MAgicIso ile bir türlü yapamadım. Sİnir oldum..Derkend erken buna rastgeldim..

Sadece sistem değil de, bootlu iso2ları entegre edip edememe durumu nasıl nasıl olur acaba?

Bu script ile çözüme kavuşur mu ?

Teşekkürler

Bu mantık olarak xp cdsine ait olan boot kaydını değişikliğe uğratarak hazırlar.Başka iso imajlarını eklemedim ama sabit bir isim olan setupldr.bin ismini kullanarak bcdw ile bütünleştirip başlangıcı aynı xp cdleri gibi "CD'den onyukleme icin bir tusa basin" menüsüyle birlikte gelen

sshot1gl9.png gibi gözüken bir menü hazırladım.

Neleri eklemek istediğini söyleyebilirmisin?

Şöyle düşünelim.. Elimizde onlarca cd var, VE bu cd ler 3-5 mb'Lık cdler..

Yani küçük, yani minik,

Magic iso'da bu tür bir multi menü var, isoları gösteriyorsun, menü açıyorsun.. Sanki şip-şak oluverecekmiş gibi.

Anlayacağın ben prof değilim 10 tane farklı isoyu açıp da birbirleri arasında yada ortak bir boot ile arasında bağ kuracak..

Magic bunu yapar türde gözüktü ve bende uğraştım. Çok farklı şekilllerde denedim ve ve şu şekilde <zorrrrla> çalıştırdım. ha unutmadan tutorial da kalmadı how to da.. Hiçbir yerde naısl yapıldığına dair bir bilgi kınrıntısı da göremedim.. Hayret!

Magic iso da örneğni ghost iso'sunu gösterdikten sonra iso olarak kaydettiğin zaman bir dizin açıyor ve içerisinde .bin uzantılı dosyalar oluyor. Bazen ghostun boyutu gibi bazne 2 kb.

Sorna ghostu magic ile açıp bootunu kaydet dedim. 1,5 mb'Lık dosya kaydetti, Bu dosyayı da bin oalrak değiştirip iso içerisine yazdım. Bootta çıkan menüden ghostu seçtiğimde nihayet açılış yaptı.

Yoksa "raw" hatası filan veriyordu. bazı denemelerimde Ntldr cant loader gibi hatalar.

Oldu gibi ama inş. benim ne demek isteidğimi anlamışsındır.

Cd'deki 10 tane kalıp dosyaya geçiş yapacak bir boot ve menü

Deneme için şu isoları eklemeye çalıştım :

1. Acronis Utilites

2. Cd Boot Ghost v8.3

3. Cd Boot Ghost v11

4. Tnctr Ramboot Mini

5. Tnctr Ramboot Network

6. 1.st Hard Disk Boot

7. Reboot

İso Boyutu 256 mb

Please register to see this content.

Kardeş denemesini yaptım.Hem basit olan hem network destekli olan rambootlar winnt.sif.dosyasından dolayı tek cd'de olmuyorlar.Eğer birinden feragat ederim dersen diğerleri rahatlıkla oluyor.Bu script ve bcdw var onunla güzelce meseleyi hallettim.Ben kendi cdlerimde bile easyboot yerine bunu kullanıyorum.Başıma geldiği için söylüyorum bazı makinalarda ve cdromlarda easyboot ile sistemi açamıyorum ama bu sistem ile rahatlıkla açabiliyorum

• 3 years yıl...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...