Jump to content

Masaüstü Simgeleri Hakkında...

honca

Recommended Posts

sorunum şu ki başlık açıklamasında da yazdığım üzere masaüstü simgelerinin (Bilgisayar,Geri Dönüşüm Kutusu,Ağ Bağlantıları,vs.) isimlerini silmek istiyorum.

kullandığım sistem Win7 Ultimate.araştırıken bulduğum bir kaç kodu denedim ama işe yaramadı.

bu konuda bilgisi olan arkadaşların paylaşımlarını bekliyorum.şimdiden çok teşekkür ederim...

Kısayol oklarını kaldırma

1-Başlat/Çalıştıra tıklıyoruz.Çalıştır Ekranına regedit Yazıyoruz ve Tamama Basıyoruz.

2-HKEY_CLASSES_ROOT bölümüne tıklıyoruz.

3-lnkfile'ye tıklıyoruz

4-IsShortcut'a sağ tıklayıp siliyoruz.

bu işlemlerden sonra ya Pc'ye reset At tamamdır :)

kısayol işaretleri konusunda çözüme ulaştım dostum.masaüstü simgelerinin isimlerini silmek istiyorum.

şöyle anlatayım simgenin üzerine gelip farenin sağ tuşuna basıyon ordan isim değiştire tıklıyon daha sonra alt tuşuna basılı tutarak 0160 tuşluyorsun ve alt tuşunu bırakip enter e basıyon işlem tamam diğer simgelere de aynı işlemi uygulayarak yapabilirsin ancak aynı işlemi herseferinden 1 defa fazla yapıyon mesala ilk simgede bir defa 0160 yazdık ikinci simgede 2 defa 3 de 3 defa yanliz her alt 0160 yaptığında alt tuşunu bırakıyosun tekrar basıp 0160yapıyon işlem bu kadar umarım anlatabilmişimdir ve yaklaşık 250 tane simgeyi boyle yapabiirsin

bu yöntemi hiç denemedimse 50 defa denemişimdir.bu kod işe yaramadı bende.win7 ultimate olduğunu yazmıştım :S

aynı ismi tek bir klasöre verebilrisin dolayısıyla yeni açıklama yaptım istersen bi daha dene

Not: Şimdilik Sadece 4 tane Değiştirdim ve istediğim kadarda değiştiriyorum şimdi

o zaman bendeki sorun ne?hayır yani bu kadar basit bi işlemi yaparken hata olasılığım nerdeyse hiç yok :) ama olmuyor işte benim ultimate imde olmuyor :) bu yazdıklarını bi çok yerde okuyup denedim.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...