Jump to content

Regedit Ve Görev Yöneticisi Açılmıyor !

gokhanxxx
 Share

Recommended Posts

arkadaşlar pc ye bi virüs bulaştı öle böyle bişe degil.ctrl+alt+delete yapınca görev yöneticiniz kullanıcınız tarafaından devre dışı bırakıldı diyor.regeditte aynı şekilde.sanırım flash bellekten bulaştı.Format demeyin formatla gitmiyor.gpedit.msc hiç demeyin onu denedim bir kere açılıyor sonra yine kapanıyor.bir bilgisi olan lütfen yardım etsin.

Müşterilerim de baya karşılaştığım bir olay. Genellikle Combofix ile temizliyorum. Fakat bazen işe yaramıyor bu yüzden kaspersky kullanıyorum. Çok geçmeden başlatın taratmaya. Aksi takdir de çok kötü sonuçlar doğrurur sonunda...

Aşağıdaki bağlantıdan Combofix Yazılımını indirebilirsiniz:

Please register to see this content.

Edited by AlijohnX

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System

bölümde

DisableTaskMgr karşılğındaki değer

1 ise görev yöneticisi açılmaz,

0 ise görev yöneticisi açılır.

trojanlar sebep olabiliyor...eklediğiniz bir program kapatabiliyor...her zaman başımıza gelir...çok çeşitli yolları var açmak için........bunu bir dene...

görev yöneticisi için:

başlat çalıştıra gpedit.msc yazıp enlere basın ve kullanıı yapılandırması-yönetim şablonları-sistem altında bulunan ctrl+alt+del seçeneklerine gel görev yöneticisini devre dışı kaldırı çift tıkla ve devre dışı bırak tamam dediğinde sorun kalmayacaktır

Kayıt defteri için:

Başlat/Çalıştır ı aç "gpedit.msc" yaz ve tamam de

Grup İlkesi gelir sırasıyla Kullanıcı Yapılandırması/

yönetim sablonları/sistem

(kayıt defteri düzenleme araçlarına erişimi engelle )seçeneği üzerine

iki kere tıkla "yapılandırılmadı" seçeneğini etkinleştir uygula tamam

Alıntıdır

Aşağıda ki işlemleri uygulayın kapanan özelliklere tekrar ulaşacaksınız lakin sisteminizde Trojan mevcut oldugundan dolayı Sağlıklı bir şekilde tarama yapmanızı öneririm.

Yada Sisteminizi Tekrar Yükleyiniz.

Regedit için :

başlat>çalıştır

-Ardından yazı bölümüne ; gpedit.msc yazınız.

Kullanıcı Yapılandırması -> Yönetim Şablonları -> Sistem -> Kayıt Defteri düzenleme araçlarına erişimi engelle" seçeneği üzerine iki kere tıklayıp "yapılandırılmadı" "tamam" deyin.

Görev Yöneticisi İçin :

başlat>çalıştır

Başlat > Çalıştır > gpedit.msc

Yönetim Şablonları -> Sistem -> Ctrl+Alt+Delete sağ tık ->Etkin -> Uygula -> Tamam ->Yapılandırılmadı -> "tamam" deyin.

ayrıca şunu dene...capps look tusuna bas...pencere tusuna basılı tutup büyük r harfine basarsan çalıştır penceresi açılıyormu...bak bakalım....açılıyorsa yukardaki arkadaşlaarın dediği yolu izle...pencere tusu dediğim control alt tuşlarının ortasında olan tuş...

arkadaşlar...kopya çözümleri bırakın..iyi okuyun....regedit çalışmıyo diyo adam siz regedite şunları yazın diyon.)))....arkadaşım sen şu sayfayı bir incele

net sayfası yazmak yasak olabilir..sana özel mesaj atıyorum incele...

Öncelikle Yukarıyı bir daha okumanızı öneririm, (benim mesajımı)

Üşenebilirsiniz diye ben tekrar buraya da yazayım.

Aynı Virüs ile bende karşılaştım Bende ki Virüs'ün ismi NEW FOLDER ve bu şekilde gerekli işlemleri yaptım sorunu çözdüm.

Ayrı bir not olarak : Anlatmış olduklarım içerisinde hiç bir şey Regedit'e yazılmıyor...

Aşağıda ki işlemleri uygulayın kapanan özelliklere tekrar ulaşacaksınız lakin sisteminizde Trojan mevcut oldugundan dolayı Sağlıklı bir şekilde tarama yapmanızı öneririm.

Yada Sisteminizi Tekrar Yükleyiniz.

Regedit için :

başlat>çalıştır

Kullanıcı Yapılandırması -> Yönetim Şablonları -> Sistem -> Kayıt Defteri düzenleme araçlarına erişimi engelle" seçeneği üzerine iki kere tıklayıp "yapılandırılmadı" "tamam" deyin.

Görev Yöneticisi İçin :

başlat>çalıştır

Başlat > Çalıştır > gpedit.msc

Yönetim Şablonları -> Sistem -> Ctrl+Alt+Delete sağ tık ->Etkin -> Uygula -> Tamam ->Yapılandırılmadı -> "tamam" deyin.

birde bunu dene kardesim bakalım..

öncelikle denetim masasından yeni oturum oluşturuyoruz ve oturumu kapat diyerek öteki oturuma geçiyoruz

daha sonra Başlat>Çalıştır>gpedit.msc yazıyoruz

buradan yönetim şablonlarına tıklıyoruz ve ctrl+alt+delete seçeneklerine gelerek

görev yöneticisi devre dışı kaldır seçeneğine yapılandırılmadı yapıyoruz eğer yapılandırılmadı seçili ise devre dışı yapıp uygula diyoruz daha sonra tekrar tıklayarak yapılandırılmadı yapıyoruz...

2.yol ise..

bu programı ındır spyları temizle olacak inşallah

http://rapidshare.com/files/377685104/SpybotSD.exe-1.6.3.51.zip[/CODE]

Edited by nemsadik

Arkadaşım gpedit.msc açılıp 2-3 saniye içinde kapanıyorsa bilgisayarında o anda çalışan şüpheli exeleri sonlandır. hatta ve hatta sistem exeleri dışında hiç bişe kalmasın.Sonra açmayı dene ve ordan gerekli ayarları yap ;) Zaten arkadaşlar yazmış..