Jump to content

Parola Tasarımı

master25
 Share

Recommended Posts

Projende biraz değişiklik yaparak güncelledim. Sendeki versiyonda kullanıcı adı ve şifreyi internetten kontrol ediyordu. Ama internet her zaman olmaya bilir veya herkesin o dosyayi koyacak bir sitesi olmayabilir. O yüzden ben verileri şifreleyerek ini dosyasına yazdırıp ordan alıyorum.

Eklenenler;

- Kullanıcı adı ve Parola ini dosyasına şifrelenerek kaydediliyor ve tekrar ordan okunuyor.

- 2. Sayfaya şifre değiştirme özelliği eklendi.

- Kullanıcı adı ve Parolayı Yazdıktan sonra Giriş tuşuna basmadan Direk Enter'a basarak formun işlemesi eklendi

Proje dosyası:

http://www.tamotomatik.org/dosya/parola_tasarimi_v2.zip[/CODE]

Registry içerisinde kayıt oluşturuyor, şifrenizi Crypto'lu olarak bu kayıt içerisine ekliyor. Tekrar aynı yerden çağırıp düzenlenebilir.

http://rapidshare.com/files/377993842/Registry_icerisinde_Crypto_lu_sifreleme.apz[/CODE]

Eklenenler;

- Kullanıcı adı ve Parola ini dosyasına şifrelenerek kaydediliyor ve tekrar ordan okunuyor.

- 2. Sayfaya şifre değiştirme özelliği eklendi.

- Kullanıcı adı ve Parolayı Yazdıktan sonra Giriş tuşuna basmadan Direk Enter'a basarak formun işlemesi eklendi

ellerine sağlık kardeş sadece parola değişimini yapmışsın kullanıcıyıda ekleyebilir miyiz peki

Edited by master25

arkadaşlar sistem kullanıcı adı ve parola girişini yaptıktan sonra programı hangi kullanıcı adıyla girdiğini gösteren bir panel yapar mısınız

Eklenenler;

- Giriş yapıldıktan sonra kullanıcı adını görüntüleme

- Kullanıcı adı ve şifreyi ayrı ayrı değiştirme

- Kullanıcı Adı: admin / Şifre: 123456

http://www.tamotomatik.org/dosya/parola_tasarimi_v3.zip[/CODE]

bu sadece bilgisayar başlangıcındamı çalışıyor...bilgisayar açılış şifresi sanırım.....dosyalar için falan değil galiba....

Bu çalışma yapacağınız programa şifreli giriş ekleyebilmek için hazırlanmıştır.

Edited by KintaRo

• 7 ay sonra...

Ben Denedim ama Yeni Kullanıcı Nasıl Ekleyeceğiz KinTaRo data dosyasındaki veriler karışık
aşağıda data dosyasındaki veriler sen diyorsunki Kullanıcı adı admin data dosyasında adminin a harfi yok bunu nasıl düzeltiriz

[quote][sistem]
user=OnEJN8l/CA8=
pass=PP8XyxCECOM=[/quote]

hayır, Crypto.Blowfish kullanmıştım yanlış hatırlamıyorsam bunun için global functionsda benzersiz bir anahtar oluşturulur. Örneğin;

[quote]sKey = "fjp9342%+^'YU'+&J&%";[/quote]

değer, bu anahtarla şifrelenir, tekrar çözerkende bu anahtarı bilmek gerekir. Eğer anahtari bilmiyorsanız çözmek imkansız gibi birşey.

[quote name='KintaRo' date='12 Aralık 2010 - 15:57 ' timestamp='1292162821' post='925331']
hayır, Crypto.Blowfish kullanmıştım yanlış hatırlamıyorsam bunun için global functionsda benzersiz bir anahtar oluşturulur. Örneğin;

değer, bu anahtarla şifrelenir, tekrar çözerkende bu anahtarı bilmek gerekir. Eğer anahtari bilmiyorsanız çözmek imkansız gibi birşey.
[/quote]
abi o zaman bizim proje yola devam eder :)

[quote name='KintaRo' date='12 Aralık 2010 - 16:08 ' timestamp='1292163493' post='925338']
yav etmez edemez, banlanırsın kardeşim konustuk bunu?
[/quote]
Beni banlayacak adam anasının karnından doğmadı :D Olayı çözdüm :D

(Not: ban olayı forumdaki ban olayı değildir. Yanlış anlaşılmayalım.)

• 3 hafta sonra ...

[quote name='KintaRo' date='18 Aralık 2010 - 08:33 ' timestamp='1292661839' post='928375']
Parola Tasarimi v4:

- Kullanıcı ekleme/silme eklendi
- kullanıcı adı: admin şifre: 123456

[code]http://www.tamotomatik.org/dosya/parola_tasarimi_v4.rar[/code]
[/quote]

Hocam şöyle bir hata çıkıyor, 4 kullanıcı ekledik diyelim mesela, 4. kullanıcıyla giriş yapacağım zaman 3 kez hata veriyor 4. de giriyor. 2. kullanıcıda giriş yapacağım zaman 1 kez hata verip 2. de giriyor. Bu sorunu nasıl aşabiliriz?

• 7 ay sonra...
  • 2 hafta sonra ...
  • 1 ay sonra...